Bílí Tygři Liberec rozdrtili Tigers

Date of publication Author Jan Rachota

V prvním zápase švýcarského turné porazili Bílí Tygři ve Wichtrachu <b>SCL Tigers</b> 7:2. Hosté, za které nastoupil i český reprezentant Václav Varaďa, vyrukovali na Tygry s ostrou hrou. Svěřenci trenéra Gregora se však nezalekli a po slušném výkonu slavili vysoké vítězství. <br> <b>!!!AKTUALIZOVÁNO!!!</b>

přát., úterý 14. srpna 2007
2:7
(0:4, 2:1, 0:2)

Branky: 26. Neff (Holden, Stettler), 29. Holden (Toms) - 4. Novák (Kopic, Žabka), 6. Novák (Krstev), 8. Dušek (Rýgl, Hruška), 11. Hruška (Hrach), 26. Kašpařík (Novák), 45. Kočí (Klimenta, Hunkes), 54. Nedorost (Víšek). Rozhodčí: Reiber - Küng, Marti Vyloučení: 10:12 + Hass (SCL) - Rýgl a Žabka (Liberec) 10 min. Využití: 1:4. Diváci: 547 Střely na branku: 22:22.

SCL Tigers

Flückiger - Bayer, Lüthi; Neff, Holden, Toms - Ch. Moser, Stettler; Moggi, Haas, Dostoinov - St. Flückiger, Aegerter; Joggi, Sutter, A. Gerber - Murphy; St. Moser, Zeiter, Varada

Fikrt - Žabka, Krstev, Derner, Jiruš, Hunkes, Kočí, Hrach, Rýgl - Novák, Kašpařík, Kopic - Bárta, Nedorost, Špaček - Klimenta, Plodek, Víšek - Hruška, Dušek, Rapač.

1. třetina

Už po 40 sekundách musel pykat jeden z libereckých hokejistů menší trest, ale Langnau si z následné přesilovky nic nevypracoval. Hned po jejím skončení udeřili Bílí Tygři. Domácí brankář se nestačil přemístit po dalekonosné střele Kopice k druhé tyči a inkasoval poprvé z hole Václava Nováka. Hned 9 vteřin po zahájení hry atakoval obránce Haas zezadu brutálně Jana Plodka, který po nešetrném zákroku musel ze zápasu odstoupit. Švýcarský bek obdržel za likvidační zákrok trest 2 plus 10 minut. V přesilové hře uzamkli Liberečtí soupeře ve vlastním pásmu a na závěr početní výhody vytrestal švýcarský celek opět <{>Václav Novák. O dalších deset sekund poté putoval další švýcarský hokejista na trestnou lavici, tentokrát Neff za držení. Rychlý Toms dokázal sice uniknout i v oslabení liberecké obraně, ovšem skvělý Fikrt jeho kličku zlikvidoval. Ještě v té samé přesilovce Tygři dokázali zvýšit vedení na pohodlných 0:3, když se poprvé v přípravném období prosadil mladík Antonín Dušek - dorážkou po odrazu střely Rýgla od zadního mantinelu.

V polovině prvního dějství využili Tygři další tentokrát dvojnásobnou přesilovou hru poté, co si také premiérový zásek na přípravnou pažbu zařízl Ondřej Hruška. Ve 14.minutě vytáhl skvělý zákrok Fikrt proti tvrdé střele Mosera. O chvíli později pykal na trestné lavici švýcarský forvard Gerber za hákování a Jiruš trefil tvrdou střelou od modré jen tyč Flückigerovy branky.

2. třetina

Po první pauze se hra v poli vyrovnala a drtivá převaha Liberce vzala ve zbylém průběhu utkání za své. Na úvod druhé třetiny přišli tři přesilové hry Langnau po sobě. Nejprve nedokázal v klíčovém momentu před Fikrtem zpracovat skákavý puk Joggi, při dalším trestu si pohlídal liberecký gólman chytrý pokus Murphyho a poté Holden trefil jen brankovou konstrukci. Tlak Langnau pokračoval i nadále a vyústil v krásnou branku Neffa po pěkné kombinaci Holdena se Settlerem. Neuplynula však ani půlminuta a Pavel Kašpařík zvýšil po individuální akci na 1:5.

Michal Fikrt pak vychytal po rychlém brejku střelce první branky Neffa i dalšího ostrostřelce švýcarského celku Holdena. Ještě při stejném střídání se ovšem už prosadil po přihrávce Tomse aktivní Holden. Švýcarský celek přidal na obrátkách a po zbytek druhé třetiny byl lepším týmem. Ve 37.minutě srazil mimo zorné pole rozhodčích Holden jednoho z Libereckých a musel vzápětí čelit odplatě v podobě ataku Krsteva. Následnou potyčku odnesl mimo jiné 10-minutovým trestem právě Angel Krstev. Důraznější hra Langnau přinesla na led mnoho vzruchu a tvrdosti, nikoliv však další brankové příležitosti.

3. třetina

V době, kdy na trestné lavici posedával švýcarský útočník Neff, napřáhl od modré Václav Kočí a brankář Flückiger byl proti jeho projektilu bezmocný. Liberec si i nadále v průběhu závěrečné třetiny udržoval jasnou převahu, kterou přetavil ještě v jeden slepený gól Václav Nedorost, když se k němu odrazil šťastně puk přímo po buly. V 57.minutě vyslal pěknou přihrávku Varaďa do poslední vážnější šance zápasu Zeitera, ale ten opět ztroskotal na Fikrtovi.