Bílí Tygři Tučňáky neulovili a prohráli 5:3

Date of publication Author Petr Schultz

Jonsdorf – V páteční podvečer zavítali Bílí Tygři v hodně slabé sestavě do Německa, a i když jim v jonsdorfském prostředí byl tým z druhé Bundesligy, fanoušky měli na své straně. To jim ovšem k zisku skalpu Bremenhavenu nepomohlo a prohráli 5:3. Přesto se za svůj výkon nemusí stydět a s klidem mohou říci, že byli svému sokovi více než jen vyrovnaným soupeřem.

přát., pátek 27. srpna 2010
5:3
(1:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 15. Janke (Gosdeck, Self), 26. Kurtz (Leinweber, Kreuzer), 44. Schlicht (Ohmann, Brandl), 52. Gosdeck (A. Janzen, Hučko), 56. Dejdar (Kurtz, Kreuzer) – 28. Urban (Pavlů), 44. Kedršt (Hobza, Jech), 57. Krejčík (Pavlů, Kouřil). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 620. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3.

REV Bremerhaven

Suvelo (31. Haloschan) – Petermann, Willaschek, Slaton, Janke, Leinweber, Kurtz, Hučko, Thomas – S. Janzen, Garten, Self, Dejdar, Brandl, A. Janzen, Ohmann, Stanley, Kreuzer, Schlicht, Litesov, Gosdeck.

Nedvídek – Niko, Kolmann, Říha, Mrkvička, Pavlů, Hobza, Kajinek – Kica, Kedršt, Krejčík, Skalický, Kouřil, Jonák, Tomíček, M. Pabiška, Jech, Urban, Bulíř, Skořepa.

Do městečka Jonsdorf nepřivezl trenér Kalous úplně nejsilnější tým, když v sestavě bylo hned několik hráčů z Benátek nad Jizerou a juniorů z Liberce. Tým ovšem v zápase s Bremerhavenem ukázal své kvality. Hned od úvodního hvizdu se hrál vcelku svižný hokej a jako první zahrozili Bílí Tygři, kteří se museli v Německu cítit jako ryba ve vodě. Hlediště totiž bylo kompletně na liberecké straně. Fanoušci tak mohli zatleskat na začátku zápasu střele Skalického nebo akci, kdy Kouřil našel před brankou Kedršta. Oba liberecké výpady v první pětiminutovce zastavil finský brankář Suvelo. Tučňáci se osmělili až v páté minutě, ale osamocený Kreuzer nedokázal gumovou pryž stlačit do Nedvídkovi branky. Liberečtí dostali poté možnost přesilové hry 5 na 3. Nejblíže brance byl po střele Bulíře Skořepa, ale ani nadvakrát finského gólmana nepřekonal. Ke slovu se tak přihlásili Rybáři, jmenovitě Gosdeck, ale i on v neuvěřitelné šanci nadvakrát Nedvídka nepřekonal.

Zhruba v polovině první třetiny frnkli německé obraně Jonák s Kouřilem a Suvelo měl se střelou prvního jmenovaného obrovské problémy. „Dvojnásobnou“ přesilovku si poté vyzkoušel i Bremerhaven. Na trestnou šli pykat Kajínek a Urban a po chvilce odpočinku u trestoměřičů se první jmenovaný vracel zpět na led. Gosdeck vyzval na vrcholu kruhu ke skórování Vitalije Jankena, jehož lehká střela zaplula pod víko liberecké branky. O dvě minuty později mohlo být Tygrům ještě hůř, to by ale Nedvídek nesměl chytit jasný gól Kreuzra, který zasouval puk do prázdné branky. Do kabin tak šli více spokojeni hráči Bremerhavenu.

I druhá třetina začala hodně svižně. Nejdříve putoval na trestnou Skořepa, a pak za kočkování i dvojice Hobza – Stanley. Tučňáci byli v úvodu mírně aktivnějším celkem a svou aktivitu podpořili i vstřelenou brankou. V čase 25:20 nahodil Justin Kurtz kotouč od modré na branku a jeho lehká střela se otřela o tyčku a zapadla do liberecké klece. Severočeský gólman se mohl jen marně rozčilovat, protože přes mohutný val těl absolutně nic neviděl – 2:0. Dvoubrankový náskok si Bremerhaven nepodržel ani dvě minuty. Na trestnou zamířil Self a i Tygři ukázali, že jim početní převaha není cizí. Pavlů vypálil v osmadvacáté minutě na branku, Suvelo vyrazil gumovou pryž před sebe, kde si svými dlouhými pažemi stáhl vyraženou ránu Tomáš Urban a pohotově zakončil – 2:1. Poslední zákrok před svým střídáním si brankářská jednička Tučňáků připsala opět proti Urbanovi, tentokrát z něho ale vyšla mnohem lépe. Do branky se poté postavil mladíček Haloschan.

Nového gólmana mezi tyčemi Bremenhavenu otestoval jako první Kolmann a o chvilku později zkoušel najít skulinku ve výstroji Jonák. Oba pokusy nový muž s maskou lapil. Po zbytek třetiny se hrálo především v pásmu Němců, branka ale nepadla, a tak se šlo i do druhé pauzy za jednobrankového vedení Tučňáků.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel Tygrům perfektně, když Haloschan vyrazil Hobzovu střelu a Jaroslav Kedršt uklidil puk tam, kam se patří – 2:2. Radost ze vstřelené branky netrvala ve smečce libereckých šelem příliš dlouho. Rychlou odpověď našel na své holi Sven Schlicht, který si položil Nedvídka a zasunul touš do branky – 3:2. Diváci v Jonsdorfu museli být i s třetím dějství spokojení, protože i nadále se hrál pěkný hokej. Srovnat stav zápasu se opět snažil Kedršt, ale svou střelu z levé strany poslal těsně vedle levé tyče. Na druhé straně se prakticky hned z protiútoku blýskl skvělým zákrokem Nedvídek, který si vychutnal Litesova.

Na uklidňující náskok dvou branek se Bremerhaven dostal opět v čase 51:46. A. Janzen přiťukl puk Carstenu Gosdeckovi, který využil rozhození liberecké obrany a rychlou otočkou dopravil hrací předmět za červenou čáru – 4:2. Liberečtí začali ztrácet na pohybu a Tučňáci rychle přispěchali s další brankou. Obrana Tygrů si nepohlídala před brankou Mariána Dejdara a puk se třepotal popáté za Nedvídkem. Pátá branka jako kdyby nabudila mladou družinu kouče Kalouse a rázem to bylo zase o dvě branky. I u třetí branky Podještědských neměl brankář Bremerhavenu čisté svědomí, když vyrazil střelu Kouřila a Lukáš Krejčík stáhnul náskok soupeře na 5:3. Poté se v mezikruží opřel do kotouče Tomíček, ale jeho bomba z mezikruží málem vyvrátila branku ze svého základního postavení. Další tyčka zazvonila za Haloschanem necelé dvě minuty před koncem zápasu, to se Kica prohnal celým kluzištěm a bekhendem překvapil německého brankáře. Bílí Tygři se do posledních vteřin snažili o vyrovnání, ale zkušený kádr Tučňáků už nedopustil žádné komplikace a vyhrál 5:3.