Bílí Tygři další pražský tým neporazili, se Slavií prohráli 5:3

Date of publication Author Václav Baumann, Petr Schultz

Praha/Liberec – Druhý zápas v řadě na půdě hlavního města Bílým Tygrům nevyšel. Po první třetině ale svítil na ukazateli stav 1:2 pro Liberec díky brankám Bartoviče a Kudrny. Od poloviny zápasu ale tahali modrobílí proti Slavii za kratší konec provazu a nakonec prohráli 5:3.

přát., čtvrtek 04. srpna 2011
5:3
(1:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Endál, 33. T. Doležal, 37. Krenželok (Sklenář), 44. Krenželok, 58. Sklenář - 7. Bartovič (Hay), 12. Kudrna (Dušek, Trončinský), 60. Vak Rozhodčí: . Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.

HC Slavia Praha

Furch (31. Slipčenko) - Krejčík, Soldán, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda, Barák, Šulc, Sklenář, Poletín, Jaškin, Růžička, Krenželok, Čermák, Jelínek, Micka, T. Doležal, Endál, Žejdl, Hertl, Klhůfek

Nedvídek - Ulrych, Hay, Hobza, Trončinský, Kajínek, Pavlů, Říha, Dušek, Bulíř, Kudrna, Špaček, Vak, Bartovič, Víšek, Krejčík, Klimenta, Kopic, Mikyska, Kica

Sešívaní vstoupili do prvního utkání aktivně a už po pěti minutách vedli zásluhou přesné střely Lukáše Endála. Tím ale jejich snažení prakticky pominulo. Bílí Tygři rychle vyrovnali, když se v přesilové hře trefil Milan Bartovič, další početní výhodu pak využil Jaroslav Kudrna.

Ve druhém dějství Slavia vyrovnala hru a po střídání gólmanů, kdy se do branky dostal Slipčenko, vyrovnala i skóre, když se trefil Tomáš Doležal. Další branku pak přidal Lukáš Krenželok, jenž se nejlépe zorientoval před Nedvídkem.

Ve třetí třetině poslal Slavii do dvoubrankového vedení Lukáš Krenželok po krásné individuální akci, když si položil Nedvídka, zamíchal pukem a poslal ho do odkryté klece. Na 5:2 pak zvyšoval Jakub Sklenář přesným projektilem z levého kruhu. Hosté pak dvě minuty před koncem při vlastní přesilovce zkusili odvolat gólmana a vyplatilo se jim to, protože 20 vteřin před koncem utkání prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, Tomáš Vak.

V uvolněné atmosféře se pak ještě oba celky dohodly před relativně zaplněným Edenem na nájezdech, ve kterých byli úspěšnější Bílí Tygři, kteří si tak odvezli alespoň sešívaný skalp z dovednostní soutěže.