Bílí Tygři devíti brankami smetli Mountfield, ve čtvrtfinále vyzvou lídra z Plzně

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Rozhodující pátý zápas předkola play-off se pod Ještědem proměnil v nečekanou gólovou smršť. Liberečtí od úvodních minut na svém kluzišti jednoznačně dominovali a svému sokovi nasázeli za šedesát minut hned devět branek. Diváci byli navíc svědky nevídaného momentu, Petr Nedvěd a Milan Bartovič se blýskli hattrickem, druhý jmenovaný se z vstřelené branky radoval dokonce čtyřikrát. Severočeši si touto výhrou vystříleli postup do čtvrtfinále, kde narazí na plzeňské Indiány.

PD5, neděle 14. března 2010
(3:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 11. Bartovič (Nedorost, Hunkes), 15. Klimenta (Nedorost, Hunkes), 15. Bartovič, 30. Nedvěd (Klimenta, Čakajík), 35. Bartovič (Nedvěd), 39. Bartovič (Nedorost), 49. Rýgl (Kašpařík, Výtisk), 50. Nedvěd (Nedorost, Čakajík), 53. Nedvěd - 19. Gřegořek (Ptáček, Pletka). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9, navíc Veselý 5 min. + do konce a Šimánek 10 min (oba CEB). Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5507. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1.

Leinonen - Derner, Holub, Výtisk, Hunkes, Čakajík, Jareš, Rýgl - Nedorost, Podkonický, Špaček, Matějovský, Nedvěd, Klimenta, Víšek, Blatný, Ondřej, Dušek, Kašpařík, Kica, Bartovič.

Banes Motor Č. Budějovice

Turek (od 50. Čech) - Ptáček, Kotaška, Snopek, Gřegořek, Poživil, Melichar, Macháček - Veselý, Vak, Pletka - Gulaš, Mikeska, Květoň - Hudec, Šimánek, Melichárek - Ježek, Sailer, Kotrla - Micka.

Rozhodující bitva o postup do čtvrtfinálových bojů odstartovala ve strhujícím tempu, hosté sice měli již v sedmé vteřině možnost početní převahy, avšak do slibné příležitosti se dostal liberecký forvard Špaček, bránu ale minul. Nebezpečnější parametry poté měla Podkonického dorážka na hranici hostujícího teritoria.

České Budějovice působily v úvodních minutách poněkud zakřiknutým dojmem, což Bílí Tygři dokázali potrestat v polovině třetiny. Milan Bartovič získal puk na útočné modré čáře, po levé straně proletěl až před Turka, kterého propálil tvrdou střelou - 1:0.

Mountfield sice následně zatlačil liberecké mužstvo před vlastním obydlím a Mikeska byl blízko vyrovnávací brance, leč další zásah přidal znovu Liberec. Tomáš Klimenta vybojoval kotouč před českobudějovickým brankovištěm a šťastnou střelou znovu rozjásal domácí příznivce - 2:0.

Uběhlo pouhých devatenáct vteřin a Roman Turek spolu s početnou skupinou fanoušků z jihu sledoval další povedenou akci tygří smečky. Milan Bartovič znovu předehnal hostující zadáky a zvýšil už na 3:0. Ovšem Mountifeldu se v závěru první části naskytla možnost dvouminutové početní převahy pěti proti třem, Ptáček nejprve narazil na pohotového Leinonena, ale dělovka Petra Gřegořka již byla úspěšná - 3:1.

Prostřední dějství sice odstartovala hostující družina v přesilové hře, ale větší příležitost se urodila spíše před Turkem, jenž musel odrážet odvážný Kašpaříkův průnik. Následovala nepřiliš zábavná mezihra ve středním pásmu, ze které vystoupl až čtvrtý severočeský zásah ve třicáté minutě. Klimenta pasem z rohu hřiště nalezel nastartovaného Petra Nedvěda, na jehož střelu do horního růžku nestihl brankář Mountfieldu zareagovat - 4:1.

Domácí vedení mohl zmírnit agilní Gřegořek, z vrcholu levého kruhu si ovšem na domácího strážce svatyně nepřišel. Když Leinonen hbitým vytyčením své lapačky zneškodnil také pokus Veselého, radovali se znovu modrobílí. Nedvěd v úniku dva na jednoho přenechal hrací předmět Milanu Bartovičovi, jenž dokonal hattrick - 5:1.

Derner byl posléze ošklivě naražen na mantinel Veselým a ihned musel doklouzat až do kabiny, ani tento moment však libereckou krasojízdu nezastavil. Milan Bartovič svým čtvrtým gólem v zápase vystřelil svému výběru luxusní náskok - 6:1.

Ač nastupoval Liberec do třetí části s pěti brankovým vedením, nešetřil na ofenzivních výpadech a za pomoci několika přesilovek v krátkém časovém sledu motal svým protivníkům hlavy. Po Víškově doťuknutí již domácí výběr slavil branku, na poslední chvíli ale zastoupil dezorientovaného Turka obránce Gřegořek na brankové čáře. Když ale před českobudějovickým územím operoval Martin Rýgl, neměla obrana hokejistů v červených dresech nárok - 7:1.

Útočná letka Bílých Tygrů neztrácela na síle, Petr Nedvěd tvrdou ranou vyhnal Turka z brány - 8:1. Náhradní brankář ovšem nulu na svém kontě příliš dlouho neudržel, Petr Nedvěd totiž svoji třetí brankou zvýšil na 9:1.

Českobudějovičtí nepředvedli kromě vstřelené branky a minima vážnějších příležitosti pod Ještědem takřka nic, naopak Tygři si rozhodující bitvu zcela podmanili a po zásluze se radují z vítězství.

PD5, neděle 14. března 2010
(3:1, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice