Bílí Tygři dokráčeli k vítězství rovnoměrně.

Date of publication Author Jiří Beníšek

Bílí Tygři byli důraznější, rychlejší, aktivnější a také měli "větší hlad" po vítězství. Litvínov měl v brance chomutovského Jarinu, který také celou první třetinu liberecké střelce vychytával. První chybu udělal až ve dvacáté minutě, když mu <b>Nedvědovo</b> (viz. foto)nahození od poloviny hřiště propadlo přes lapačku do branky. Liberečtí hráli důrazně, agresivně napadali a v každé třetině zaznamenali více střeleckých pokusů. Druhou branku si schovali na druhou třetinu, kdy skóroval v přesilovce Čermák. Třetinovou brankovou normu podtrhl ve 47. minutě kapitán Novák po nádherné přihrávce Kašpaříka. Vítězství s nulou už Bílí Tygři pohlídali.

26. kolo, neděle 23. listopadu 2003
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Nedvěd (Ťupa), 27. Čermák (Čakajík), 47. Novák (Kašpařík, Procházka). Rozhodčí: Husička - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 3153.

Svoboda - Šmíd, Jiruš, Čakajík, Moravec, Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, Hašek - Novák, Kašpařík, Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, Hájek, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák, Nedvěd st.

HC VERVA Litvínov

Jarina - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Klobouček, Krstev - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Kašpar, Hübl, Žemlička (21. Martinec) - Balázs, Havel, Prorok - od 48. min. navíc Rolínek. Trenéři: Výborný, Hübl, Hynek.

Liberečtí Bílí Tygři přivítali na svém ledě v severočeském derby chemiky z Litvínova, se kterými prohráli první zápas vysoko 7:0. Doma ale bylo všechno jinak. Litvínov opět nasadil do branky Jarinu z Chomutova, Bílé Tygry tím však nepřekvapil. První střelu na něj vyslal Rataj již po 21 sekundách a předznamenal tak kanonádu, která se na Jarinu celý zápas valila.

Hned ve 3. minutě zkusila štěstí dvojice Korhoň - Vampola, ale po střele Korhoně už se druhý jmenovaný k dorážce nedostal. Hosté vystřelili na Svobodu poprvé až na začátku páté minuty a byl to paradoxně exliberecký Krstev, nyní ve službách rivala z Litvínova. Mnohem více práce měl Svoboda se střelou Havla o minutu a půl později, ale poradil si s ní a položil tak základ svému čistému kontu. V 10. minutě se prezentoval velkým důrazem Vampola, jím vybojovaný puk vyslal jako projektil na Jarinovu branku Korhoň, ale litvínovský gólman byl pozorný. V dalších minutách se hrálo hlavně v obranném pásmu chemiků, střely Nedvěda, Šmída a Rozsívala si cestu do sítě nenašly. Hosté znovu zahrozili na začátku 17. minuty, agilní Trávníček se natlačil před Svobodu, jeho dvě střely liberecký strážce branky kryl. V závěru třetiny také došlo na vyloučení na obou stranách a když už se zdálo, že třetina skončí bez branek, Nedvěd nahodil obloučkem puk na Jarinovu branku: Střela ala padající list skončila k překvapení všech v síti, 1:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první. Bílí Tygři důrazně napadali, díky tomu získávali dost puků, ale chemici se zkušeně a dobře bránili. Ve 25. minutě byl vyloučen mladý Šmíd, přesto to byli právě Liberečtí, kteří si v oslabení vytvořili velkou šanci - zakončovatelem byl Čermák. Po dalších vyloučeních, jež následovaly těsně za sebou, hrál Liberec přesilovku a po pár sekundách ji zužitkoval dobře hrající Čermák, kterého nádherně našel Čakajík. Čermákovi se povedlo orazítkovat tyč a poté se puk skulil do Jarinovy branky -2:0. Tím byl gólový příděl na druhou třetinu vyčerpán. O dvě minuty později se individuálně prosadil Vampola, ale na zakončení blafáku mu už nezbyly síly. Do druhé poloviny zápasu šli tedy Bílí Tygři s náskokem dvou branek, jejich útočná aktivita a agresivní forčekink však nepolevovaly ani v dalším průběhu. Šance zakončovali postupně Nedvěd, Korhoň, Vampola, Jarina v brance chemiků byl velmi dobrý. Hosté se důrazně připomněli ve 38. minutě, kdy Hübl nastřelil z úhlu tyč Svobodovy klece. V samém závěru třetiny ještě pálil těsně vedle domácí Hašek.

Do poslední třetiny vlétli chemici s jednoznačnou snahou o zkorigování výsledku, také hned ve 41. minutě ohrozili Svobodu. Domácí se v úvodu trochu více bránili, také hráli v oslabení, ale Litvínov se v přesilovce moc nevytáhl. Za zmínku tedy stojí pouze střela Ťupy přes celé hřiště, která kupodivu Jarinu protáhla. Ve 47. minutě vypíchl Kašpařík puk na obranné modré, zatáhl ho do útočného pásma, vylákal na sebe obránce i Jarinu a předložil Novákovi. Ten z voleje pálil, červené světlo se rozsvítilo, ale Litvínovští vehementně protestovali. Hlavní rozhodčí Husička se poradil s videorozhodčím a po několika minutách branku uznal - 3:0 pro Liberec. O minutu později mohl přidat další branku Rozsíval, ale po projetí obrany objel i Jarinu, ale puk mu zklouzl. Od 48. minuty se nějakou dobu jen vylučovalo, ale branka nepadla. V 53. minutě předvedl individuální parádu Vampola, útočnou akci zastavila až posunutá branka. O minutu později při přesilovce pálil od modré čáry Nedvěd, puk skončil za zády Jariny, hlavní arbitr branku nemohl uznat pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Hosté se ubránili, necelých pět minut do konce nahrávalo Bílým Tygrům. Ve zbytku času už se nic podstatného nestalo, snad jen pěkná teč Čermáka, která po Nedvědově střele jen těsně minula branku Litvínova. Závěrečnou minutu a půl už si Bílí Tygři vychutnávali skandovaný potlesk a také pokřik více než tří tisícovek fanoušků, "Hoši děkujem". Bílí Tygři Liberec porazili Litvínov 3:0.