Bílí Tygři gólový recept na Kometu nenašli a poslední domácí zápas prohráli

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V předposledním kole základní části O2 extraligy přivítali Bílí Tygři v Tipsport areně nováčka z Brna a radost svým fanouškům rozhodně neudělali, protože po odevzdaném výkonu poslali všechny tři body na jih Moravy za prohru 0:2. Kouče domácího celku tak mohl potěšit snad jen návrat zraněného Hunkese.

51. kolo, středa 03. března 2010
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 47. Dopita (Erat) 56. Svoboda (Huml, Brabenec). Rozhodčí: Souček, Turčan – Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. Diváci: 7058. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:2.

Pinc – Hunkes, Jareš, Výtisk, Derner, Čakajík, Malkamäki, Moravec – Nedorost, Podkonický, Klimenta – Bartovič, Kašpařík, Blatný – Špaček, Víšek, Plodek – Ondřej, Vantuch, Matějovský.

HC Kometa Brno

Trvaj - Bičánek, Houdek, Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček, Protivný - Erat, Dopita, Dlouhý - Šindel, Procházka, Hubáček, - Svoboda, Huml, Brabenec - Švaňhal, Ludvík, Vondráček.

Na obou mančaftech bylo v úvodu zápasu vidět, že se vyřazovací boje blíží a především liberecký tým hrál hodně pozorně obrannou fázi v prvních deseti minutách. Oba brankáři tak převážně řešili lehké zákroky.

První vážnější šance tak přišla až v jedenácté minutě po chybě severočeské defenzivy. Svoboda ulovil přihrávku na Dernera, přihrál Brabencovi, jehož střela z první mířila těsně nad Pincovu svatyni. Po čtyřech minutách chybělo jen několik milimetrů Matějovskému, který mohl zasunout přihrávku Vantucha za hostujícího brankáře. V závěru první části mohl přeci jen remízové skoré na svou stranu strhnout Erat, jenže trefil brusli Pince. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé periody se v dobré šanci ocitl Nedorost, který napálil přihrávku Podkonické do Trvaje. O pár vteřin později se zase musel vyznamenat Pinc proti Mojžíšovi, jenž si sjel na přesný pas Humla od mantinelu. Pak se na brankáře Bílých Tygrů řítil z pravé strany po diagonální přihrávce Hubáčka Šindel, ale střelou příklepem mezírku mezi Pincovými betony nenašel.

Hosté začali stupňovat svůj tlak a v polovině prostřední části hry byli aktivnějším mužstvem. Severočeský gólman musel čelit obrovskému tlaku Brna. Diváky v Tipsport areně tak poprvé více zvedla ze sedaček menší šarvátka před Pincem, ve které si svůj názor vyříkával Víšek a Dlouhý. Druhá třetina tak skončila bez větších šancí 0:0.

Brněnští působili po nástupu na led do třetí třetiny aktivnějším dojmem. Slibnou šanci Brabence hlasití fanoušci hostů oslavovat ještě nemohli, ale svého kapitána ze sedmačtyřicáté minuty už ano. Erat našel před brankou zcela volného Jiřího Dopitu a ten střelou do protipohybu Pince dal první branku zápasu – 0:1. Bílí Tygři ale zbraně nesložili a snažili dostat zápas do remízového stavu. Velikou šanci zahodil Víšek, nutno ale dodat, že Trvaj měl při jeho dorážce obrovskou dávku hokejového štěstí, když jeho střelu vyškrábl z brankové čáry hokejkou.

Kometa se radovala opět necelých pět minut před koncem zápasu při vyloučení domácího Čakajíka. Jaroslav Svoboda si převzal u mantinelu přihrávku od Humla, prokličkoval libereckou obranou a střelou k tyči nedal Pincovi šanci – 0:2. Dvě minuty před koncem se Bílí Tygři pokusili o hru bez brankáře, jenže ani to jim kýženou branku nepřineslo, a tak všechny body putovaly na jižní Moravu za jasnou výhru 0:2.