Bílí Tygři jedou z Kladna bez bodů

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Liberečtí se nakonec vrací po srdnatém boji z Kladna bez bodu. Utkání se přitom nevyvíjelo pro Severočechy špatně, když jako první šli do vedení. Buldoci ale dokázali zápas otočit a nakonec si došli pro výhru 5:3. První branku v sezóně si v dresu Bílých Tygrů připsal Daniel Špaček.

10. kolo, úterý 29. září 2009
5:3
(1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. Frolík – 10. Hlaváč (Nedvěd), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2339. Střely na branku: 18:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Dlouhý, Trončinský, Růžička - Diviš, Patera, Procházka - Bělohlav, Čurilla, Tomajko - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler.

Fikrt - Čakajík, Rýgl, Hunkes, Jareš, Moravec, Derner, Kolmann - Nedvěd, Hlaváč, Nedorost - Klimenta, Víšek, Kašpařík - Bárta, Blatný, Vantuch - Ondřej, Špaček, Skořepa.

Liberecká marodka se opět trochu rozrostla, a tak se na střídačce objevil Robin Blažíček, který byl připraven zaskočit za brankáře Fikrta. Zároveň se kouči Kalousovi vrátil do sestavy forvard Jan Hlaváč.

Úvod utkání patřil hostujícím, když nejdříve Čakajík a potom Hunkes prověřili připravenost kladenského brankáře. Pak už ale začali hrát i domácí. Fikrt musel předvést pěkný zákrok proti Bílkově střele. Poté se ještě snažil obalamutit libereckého brankáře Eberle, který zpoza branky tlačil kotouč do branky. První branky se tak diváci na Městském zimním stadionu dočkali až v čase 9:42. Po rychlém brejku se prosadil Jan Hlaváč, který adresoval svůj pas na své spoluhráče, ale beci Kladna si kotouč srazili do branky – 0:1. Severočeská radost ale neměla příliš dlouhé trvání, když se za necelé dvě minuty trefil Jan Eberle, který uklidil do branky přesný pas od Kuchlera – 1:1.

Bílí Tygři dostali poté možnost opět jít do vedení, když se na trestnou lavici vydal nejdříve Diviš a o chvíli později mu šel dělat společnost Bělohlav. Severočeši ale dlouhou přesilovou hru, která trvala skoro minutu a půl, nevyužili. Po přežití těžkého okamžiku tak mohli buldoci opět plně ohrožovat libereckou svatyni. Strhnout vedení na svou stranu mohl v závěru třetiny Kalla, ale jeho střela od modré jen zazvonila na tyč Fikrtovy branky.

Prostřední dějství začalo opatrným hokejem a dlouhé minuty se oba mančafty oťukávaly. Ve třiadvacáté minutě šel první Tygr, Petr Nedvěd, na trestnou lavici, ale Kladno přesilovku nevyužilo. Sám potrestaný hráč pak po uplynutí trestu prověřil z mezikruží Kopřivu. V čase 25:53 se už ale skóre na světelné tabuli měnilo. Vítězslav Bílek nabruslil do útočného pásma, zamíchal s kotoučem a přes stojící obránce propálil Fikrta – 2:1. Liberecká odpověď přišla o necelých pět minut později. Klimenta si vyměnil kotouč se Špačkem, vystřelil na Kopřivu, ten jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde ho Daniel Špaček dotlačil do branky - 2:2.

Po severočeském vyrovnání se hrál hokej bez větších šancí. V sedmatřicáté minutě putoval na trestnou lavici Rýgl a hosté početní výhodu po necelých třiceti vteřinách proměnili v branku. Kaberle napálil gumovou pryž na branku, kde se ke kotouči dostal Richard Diviš a pohodlně ho dopravil do poloprázdné branky – 3:2. Další branka už ve druhé třetině nepadla, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Středočechů.

V závěrečné části vlétli lépe do zápasu Liberečtí. Nejdříve to zkoušel Nedvěd, který tečoval střelu Hlaváče a o chvíli později pálil Rýgl, jehož střela skončila až v ochranné síti. Na druhé straně vystavil Bělohlavově střele Fikrt červenou. Další branka padla opět v početní výhodě. Na trestné lavici seděl Kašpařík za sekání, ale místo toho, aby Kladenští vstřelili branku, tak inkasovali. Ve vlastním oslabení ujel Jan Hlaváč a střelou zpoza obránce rozvlnil síťku za Kopřivou – 3:3. Středočeši ovšem kontrovali o dvaaosmdesát vteřin později, když Stielerovu střelu uklidil do prázdné branky Jiří Kuchler – 4:3.

Srovnáno mohlo být opět po střele Moravce, jenže jeho pokus pouze rozezvučel tyčku kladenské branky. V další šanci se objevil Hunkes a po něm Nedvěd, který se bekhendem pokusil překonat středočeského brankáře, ten však podržel svůj tým. Liberec se tlačil za vyrovnáním a svěřenci trenéra Müllera se bránili jen stěží. Pak si po delší době zahrál i Fikrt, který vychytal Čurillův pokus bekhendem. Konečnou podobu zápasu dal Martin Frolík, který se prosadil do prázdné branky – 5:3.