Bílí Tygři na Oceláře nestačili

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři neuspěli na ledě třineckých Ocelářů a vracejí se na sever Čech s prázdnou. Libereckým nepomohla ani kuriozní branka zkušeného obránce <b>Valdemara Jiruše</b> ze středního pásma a svému soupeři nakonec podlehli 2:3. Rozhodující trefu zaznamenal ve 47. minutě Tomas.

41. kolo, úterý 16. ledna 2007
3:2
(2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Korhoň (Frolo), 16. Skořepa (Martynek), 47. Tomas (Vůjtek) - 26. S. Procházka, 40. Jiruš (Čermák). Rozhodčí: Homola - Šatava, Pešek. Vyloučení: 9:6, navíc Vojtek - Čutta 10 minut, Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2787. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Vůjtek, Polanský, Tomas - J. Štefanka, Peterek, Pavelek - Steber, Kolusz, Hašek.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Žabka, Rýgl, Kočí - Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Dušek, Víšek - Vaic, Šachl, V. Novák - S. Procházka, Pabiška, Hruška.

První třetina

Liberečtí začali v Třinci aktivněji, ale žádnou vyloženou příležitost si v prvních minutách nevytvořili. Na druhé straně jako první ohrozil Hniličku Vůjtek, ale na libereckého gólmana nevyzrál. První vážnější příležitost si hosté vypracovali v 8. minutě při vyloučení Kroupy, Jiruš ale puk za záda Vojtka nepropasíroval a tak udeřili domácí Oceláři. Frolo našel ideální přihrávkou před brankou volného Lubomíra Korhoně a exliberecký útočník dostal Třinecké do vedení.

Domácí byli při chuti a druhou branku mohl přidat Bartoň, Hnilička však bravurně zasáhnul. Ve 12. minutě mohl srovnat stav na ukazateli skóre Pletka, který ke smůle Libereckých nedokázal procedit puk za Vojtkova záda. Úvodní třetina patřila gólově Ocelářům, velkou možnost Štefanky ještě Hnilička lapil, v 16. minutě však již nestačil na ránu Zdeňka Skořepy a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. Při vyloučení Stebera mohl kontaktním gólem vrátit hosty do hry Dušek, ale Vojtek mu radost překazil. Třinečtí mohli uštědřit Tygrům na konci prvního dějství další políček, ale Severočechy výrazně podržel Milan Hnilička, který zneškodnil sólový nájezd Štefanky.

Druhá třetina

Liberečtí hokejisté se radovali z kontaktního gólu ve 26. minutě. Stanislav Procházka ujel obráncům ve vlastním oslabení při vyloučení Zíba a prudkou střelou překonal Vojtka. Třinečtí mohli vzápětí svoje fanoušky uklidnit třetí trefou, přesilovku pět na tři trestuhodně promrhali a tak se stav neměnil. V polovině utkání mohl vyrovnat Jiruš, Vojtek se štěstím kryl. Velká chvíle libereckého obránce ale teprve měla přijít.

O dvě minuty později zabránil Hnilička jistému gólu z hole Tomase a nadále držel liberecké akcie v utkání nad vodou. Obrovskou šanci poté spálil ve 33. minutě Štefanka, který namířil svůj projektil pouze do Hniličky a vzápětí trefil Pavelek tyč! Když se zdálo, že oba týmy půjdou po čtyřiceti minutách hry do kabin za stavu 2:1 pro Oceláře, našel Čermák ve středním pásmu Valdemara Jiruše, který za modrou čárou napřáhnul a třinecký gólman se musel červenat - 2:2.

Třetí třetina

Třetí třetina začala vlažně, s cílem pro oba týmy neudělat chybu. Ve 46. minutě ovšem přišla z čista jasna třetí trefa třineckých hokejistů. Střelu Vůjtka dorazil za bezmocného Hniličku Roman Tomas a poslal domácí znovu do vedení. Definitivní pojistku mohl o dvě minuty později přidat Pavelek, který tečoval pokus Frola. V 56. minutě mohl rozhodnout Martynek, kterého do sólového nájezdu vyslal Skořepa, Hniličku ale nepřelstil.

V 57. minutě byl vyloučen obránce Frolo a libereckým hokejistům se naskytla velká šance na vyrovnání. To se Severočechům nepodařilo. Tygři nevyužili dvouminutovou početní výhodu pět na čtyři ani následnou hru bez brankáře a tak se pod Ještěd vracejí i přes vyrovnaný duel bez bodového zisku. I přes porážku si šelmy udržely vedoucí příčku v tabulce O2 extraligy.