Bílí Tygři na Slavii nestačili, soupeř rozhodl v první polovině utkání

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři nedokázali navázat na úspěšné domácí utkání se Zlínem. V osmém extraligovém kole proti Slavii úvodní polovinu střetnutí zaspali, Pražané si v ní vytvořili pětibrankový náskok. Liberečtí posléze statečně dotahovali, ovšem na body nedosáhli. Dvě branky domácích vstřelil Jan Víšek.

8. kolo, úterý 02. října 2012
(0:2, 3:3, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 30. Kudrna (Víšek, Čakajík), 35. Čutta (Nedvěd, Netík), 38. Víšek, 60. Víšek (Kudrna, Derner) – 11. Kolařík (Sklenář, Růžička), 14. Jelínek (Sklenář), 26. Pospíšil (Červenka, Sobotka), 26. Sklenář (Jelínek, Růžička), 30. Sobotka, 52. Sobotka (Hertl). Rozhodčí: Turčan, Wagner – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4 811. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:5, 3:5, 3:6, 4:6. Nejlepší hráči: Jan Víšek – Vladimír Sobotka.

Pavelec (od 26. Pinc) – Čutta, Derner, Šmíd, Čakajík, Cebák, Výtisk, Štich – Kudrna, Filippi, Víšek – T. Urban, Nedvěd, Bulíř – Netík, R. Vlach, J. Vlach – Galamboš, Novotný, Špaček – Vantuch.

HC Slavia Praha

Kopřiva – Kadlec, Kučný, Kuboš, J. Krejčík, Kolařík, Kempný, Šulc – Pospíšil, Červenka, Sobotka – Hertl, Alinč, Krenželok – Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář – Stránský, Kalla, Poletín – Micka.

V úterní večer se Bílí Tygři představili na svém ledě naposledy před sérií čtyř venkovních duelů, Slavia naopak pod Ještědem svůj trip po cizích kluzištích zakončila. Po opatrném úvodu si první příležitost vytvořili domácí, Vantuch však při vlastním oslabení ani nadvakrát nepřetlačil na brankovišti Kopřivův beton.

Při následné početní převaze Liberce byl blízko k úspěšnému zásahu Cebák. Slovenský bek napřáhl na modré čáře, puk byl tečovaný v klubku hráčů před hostujícím gólmanem a cinkl o levou tyčku. Na druhé straně se po křídle protáhl Hertl, ovšem do sítě zaplula až střela Pavla Kolaříka. Hostující obránce švihem z pravého kruhu poprvé pokořil Pavelce – 0:1.

Ve čtrnácté minutě lovil severočeský brankář kotouč ze své svatyně znovu, Pražané potrestali nedůraz domácí defenzivy. Petr Jelínek si zpracoval puk v prostoru mezi kruhy a zamířil přesně pod břevno. Hosté těžili ve vyrovnané první třetině z větší efektivity, na mrazivém severu je hřál dvoubrankový náskok.

Zkraje druhého dějství měli červenobílí k dispozici dvě přesilové hry v krátkém časovém sledu, prosadili se při vyloučení Šticha. Tomáš Pospíšil zavěsil neomylně z hranice brankoviště. Za šestadvacet vteřin bylo v hostujícím táboře znovu veselo, Jakub Sklenář zakončil rychlý protiútok svého celku – 0:4.

Brankář Pavelec po jeho zásahu opustil branku, na zbytek zápasu jej nahradil Pinc. Ani ten ovšem čisté konto příliš dlouho neudržel. Domácí hráli přesilovku, ale Nedvěd v útočném pásmu nepřesně rozehrál. Soupeř ihned otočil hru a zprava propálil gólmana Vladimír Sobotka.

Jenže Bílí Tygři se nevzdali, na pátou trefu protivníka bleskově reagoval Jaroslav Kudrna, který se nejlépe zorientoval před Kopřivou. V pětatřicáté minutě nestačil hostující strážce svatyně ani na pokus Jakuba Čutty, ten od modré čáry spíše nahazoval. Ale Kopřiva měl zakrytý výhled, černou pryž spatřil až za svými zády – 2:5.

Liberec slavil také v oslabení, Jan Víšek vystihl rozehrávku pražského týmu. Ze středního pásma uháněl sám na branku a zakončil přesně. Domácí se rázem dostali zpět do zápasu, v závěru prostředního dějství mohli znovu skórovat zásluhou Filippiho, jehož oslovil Nedvěd. Liberecký mladík ale černou pryž z těsné blízkosti za Kopřivu nedokázal tečovat – 3:5.

Drama se však nekonalo. Liberečtí vstoupili do závěrečné periody aktivněji, ale hosté pečlivě bránili a soka v podstatě k ničemu nepustili. Sami naopak svůj náskok zvýšili, prosadil se Vladimír Sobotka. Hertl jej po nepřesné kombinaci Tygrů vybídl přesným pasem, posila NHL uháněla sama na Pince. Gólmanovi prošel puk pod rukou – 3:6.

Padesát sedm vteřin před koncem základní hrací doby ještě dokázali modrobílí snížit, podruhé v zápase se trefil Jan Víšek. Z úhlu poslal kotouč nad rameno Kopřivy. Domácí následně zkoušeli hru v šesti bez brankáře, ale hosté si náskok pohlídali.

8. kolo, úterý 02. října 2012
(0:2, 3:3, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Slavia Praha