Bílí Tygři návrat z reprezentační přestávky nezvládli, Olomouc vyloupila Home Credit Arenu

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – 19. kolo Tipsport extraligy ledního hokeje bylo prvním po reprezentačním Karjala Cupu, kterého se zúčastnila i trojice Bílých Tygrů. Ta pak společně se svými libereckými spoluhráči přivítala pod Ještědem nováčka z Olomouce, který v poslední době prožívá velmi povedené období. Hanáci dobře zareagovali na úvodní trefu domácích a po otočení skóre už nechybovali a odvážejí si domů tři body.

19. kolo, středa 12. listopadu 2014
2:3
(1:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Urban (A. Dlouhý), 60. Filippi (Valský) – 7. Zuzin (Herman), 9. Ondrušek, 46. Laš (Herman). Rozhodčí: Hribik, Souček – Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 272. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Lašák – Šimek, Výtisk, Kolmann, Vitásek, Ulrych, Voráček – Bakoš, Jelínek, Radivojevič – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Kica – A. Dlouhý, Urban, Víšek.

HC Olomouc

Vošvrda – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Zuzin – R. Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

Home Credit Arena přivítala ve svém druhém duelu od přejmenování olomoucké kohouty, kteří momentálně prožívají dobré období. Bývalého Tygra Tomáše Vošvrdu jako první překonal povedenou střelou z úrovně kruhů Tomáš Urban, jenž využil clony před klecí Hanáků – 1:0.

Hosté ale při vyloučení Ondřeje Vitáska našli perfektní odpověď. Volný puk před Jánem Lašákem poslal do sítě v přesilovce Peter Zuzin – 1:1. A to nebylo vše. O minutu později už poslal Moravany do vedení bombou od modré Jiří Ondrušek – 1:2.

I po zbytek úvodní dvacetiminutovky se hrál poměrně zajímavý hokej. V jedenácté minutě Roman Rác unikl domácí obraně a pak rozezvučel tyčku Lašákovy klece. Ke konci dějství zahrozil Dávid Buc, ale ani on skóre neměnil, jelikož ztroskotal na slovenském gólmanovi.

Do druhé třetiny se šlo z obou stran opatrně a důkazem toho mohou být i pouhá dvě vyloučení, která v prostředních dvaceti minutách rozdali sudí Hribik a Souček. Nakonec se nejblíže k brance dostali Bílí Tygři, když Jakub Valský našel ve skvělé pozici Petra Kicu, jehož střelu mezi betony však zlikvidoval Vošvrda.

Oba týmy šly do třetího dějství s jasným cílem, jeho plnění se však lépe vedlo Hanákům. Jejich obránce Ondrušek sice dostal brzy dvojitý menší trest za podražení, dlouh přesilovka se však Liberci vůbec nepovedla.

V oslabení totiž skórovali Moravané, když do přečíslení ujel Marek Laš, který to vzal na sebe a zakončil přesně pod víko – 1:3. Liberci se povedlo v poslední minutě zdramatizovat zbytek duelu, když Vošvrdu prostřelil Tomáš Filippi – 2:3. Následující tlak však nestačil na vyrovnání, a tak se tři body stěhují na Hanou.

Milan Černý
„Neodehráli jsme dobrý zápas. První perioda se nám až na úvodní gól vůbec nepovedla. Když to vezmu s nadhledem, tak nám reprezentační pauza nepomohla. Z naší strany rozhodlo mnoho věcí, nedrželi jsme útočné pásmo, střední pásmo jsme pouštěli velice snadno. Největším problémem jsou naše přesilovky. Bohužel už se nám nedařilo jako v předešlých zápasech.“

Petr Fiala
„I když jsme dostali první gól v utkání, tak se nám první třetina podařila a dokázali jsme otočit. Ve druhé třetině byli domácí o trochu lepší a měli šance. V poslední části už byli Tygři nervózní a my jsme toho využili. Jsem rád za tři body a výhry v Liberci si vážím.“