Bílí Tygři nedali v Berouně ani gól

Date of publication Author Jan Vildmon, Radek Vokál

Bílí Tygři jsou v krizi. Z jedenácti přípravných zápasů jich sedm prohráli, naposledy na ledě dvanáctého celku loňského ročníku první ligy, Berounských Medvědů. Přitom i v oslabené sestavě měli šanci vyhrát. Celý zápas hráli naplno, <b>Pavel Falta</b> v brance čaroval, ale v ofenzivě byli Liberečtí bezzubí. Po dvou třetinách to bylo 0:0, třetí třetinu ale, jako již mnohokrát, opět Tygři nezvládli. V ní ukázali Medvědi větší touhu po vítězství a hlavně přidali i góly. A protože byl domácí gólman Jež bezchybný na rozdíl od Falty i v závěrečné části, připsali si Bílí Tygři na konto další nelichotivý výsledek. Další šanci na nápravu reputace budou mít v úterý doma s Karlovými Vary.

přát, čtvrtek 21. srpna 2003
3:0
(0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 48. a 60. Eiselt, 52. Horčička. Rozhodčí: Hrabák. Vyloučení: 7:7. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

Medvědi Beroun 1933

Jež - Jareš, Vaněček, Kašák, Veber, Jelínek, Sláma, Ševc - Toma, Šinágl, Gengel - Frolík, Slížek, Eiselt - Besser, Horčička, Novotný - Pabiška, Křesťan, Jech - Tesárek.

Falta - Vála, Moravec, Kočí, Holub, Šmíd, Ovčačík - Kropáč, Straka, Musil - Rozsíval, Plodek, Procházka - Kábrt, Kašpařík, Novák - Hájek, Klimenta, Šulc

Bílí Tygři dnes zavítali na led prvoligového Berouna, kde se utkali s domácími Medvědy. Na soupisce Liberce chyběla některá jména, např. Nedvěd, Jiruš, Krstev, Korhoň či Verčík. V dresu Medvědů se představili Jech, Pabiška a Jareš, kteří v Berouně z Liberce hostují. V prvních několika minutách se obě mužstva přetahovala o střední pásmo a všechny útočné pokusy končily u mantinelů. Ve 4. minutě se v první velké šanci objevil Klimenta, když ujížděl sám na domácího gólmana, ten však jeho pokus bravurně zneškodnil. Po chvilce dostal pěknou přihrávku mezi kruhy Musil, ale Ježova lapačka opět úřadovala. Ihned z protiútoku domácí Frolík v brejku přestřelil branku a vzápětí si Procházka vybruslil zpoza berounské branky, ale Jež opět čaroval. Po vyhraném buly poté Klimenta z otočky opět nepřekonal domácího gólmana. Tlak Tygrů sílil, ale domácí dobře organizovanou obranou jištěnou Ježem odráželi jeden útočný pokus Liberce za druhým.

V 11. minutě nabídli domácí Tygrům první přesilovku, v té se sice Medvědi dostali pod tlak, ale blíže k gólu měli domácí, když se dostal do brejku Křesťan. Falta však jeho pokus bez problémů zlikvidoval. Po chvilce se stav hráčů na ledě srovnal, vyloučen byl Holub za krosček. Vzápětí dostal dvouminutový trest i Ovčačík a Medvědi měli před sebou 88 sekund dlouhou přesilovku pět na tři. Domácí si vypracovali jen jednu vážnější šanci, když Horčička dorážel Besserovu střelu, ale Falta vytáhl z rukávu fantastický zákrok. To bylo ale jediné, co Liberec Medvědům povolil. Konec první třetiny byl poznamenán řadou vyloučení. Když seděl na trestné lavici domácí Eiselt, roztočili Tygři v berounské obranné třetině rychlý kolotoč přihrávek, ale domácí s vypětím sil tlak ustáli. V závěru třetiny se do obrovské šance dostal ještě domácí Šinágl, ale Falta byl na svém místě.

Hned po pár vteřinách druhé třetiny dostal před poloprázdnou branku nádherný pas Procházka, ale Jež famózně zakročil. Po této akci trochu opadlo tempo hry a až nebezpečná otočka Musila ve 24. minutě znamenala útočný náznak. Na ledě se přiostřilo v osobních soubojích. Tygři se snažili zatlačit domácí do vlastní třetiny, ale Medvědi všechny pokusy narušovali. V polovině druhé třetiny se hrubky dopustil Moravec, když namazal Šináglovi, ten však v obrovské šanci na Faltu nevyzrál. Liberečtí, nespokojeni s bezbrankovým stavem, přidali na otáčkách a domácí obrana se několikrát dostala pod tlak. V jednatřicáté minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho Plodek a Rozsíval, ale Plodek volil místo přihrávky nepřesnou střelu. Po této akci byl vyloučen domácí Gengel. Tygři sevřeli Medvědy drtivým tlakem, ale domácí bojovností na hranici sebeobětování nepouštěli hosty do střel.

Po chvilce se dostali ke slovu domácí, Veber tvrdě vypálil od modré, Falta však puk ukryl pod svou výstroj. V 45. minutě od modré vystřelil Sláma a Frolíkova teč skončila na tyči Faltovy branky. Domácí se dostávali na koně, k čemuž jim dopomohl i Hájek, jež se nechal zbytečně vyloučit. Medvědi sice měli tlak, ale do výraznější šance je obrana hostů nepustila.

Na počátku třetí třetiny pokračovala přesilovka domácích, ale projít přes obranný val Liberce se jim nepodařilo. Mužstva se opět přetahovala o střed hřiště a prvních několik minut byly zajímavé jen osobní střety u mantinelu, kterých bylo nesčetně. V 45. minutě „z voleje“ vypálil Veber, ale Falta skvěle zasáhl lapačkou. Na ledě se přiostřovalo čím dál tím více a šancí bylo jako šafránu a pokud už nějaká byla, gólmani byli bezchybní. Až v osmé minutě ujel po levém křídle Eiselt, přihrál volnému Frolíkovi a ten ho přihrávkou před prázdnou branku vybídl ke skórování – 1:0.

Vedoucí branka nalila do domácích ještě více aktivity a Medvědi pomalu začali přebírat otěže utkání. Při vyloučení Holuba pálil tvrdě Vaněček a v následné akci nebezpečně dorážel Šinágl, ale Falta čaroval. V 52. minutě, při vyloučení domácího Jecha, ujel v oslabení Horčička a nedal Faltovi šanci – 2:0. To Tygry vyburcovalo a spustili na branku Berouna doslova kanonádu. Jež ovšem, ve spolupráci s beky, byl nepřekonatelný. Čtyři minuty před koncem se nechal vyloučit domácí Vaněček a hostům svitla naděje. Tvrdě vystřelil od modré Šmíd a Straka jeho střelu tečoval, ovšem mimo branku. V 59. minutě sklepl ze vzduchu střelu Hájek, ale Jež vytáhl zákrok večera, když v pádu stihl vyhlavičkovat jasný gól. Poté Medvědi sebrali poslední zbytky sil a snažili se aktivně napadat rozehrávku Liberce. To vedlo k poslední akci zápasu. Puku se zmocnil Eiselt a se závěrečnou sirénou prostřelil Faltu potřetí – 3:0.

Ačkoliv nehráli Bílí Tygři celý zápas naplno, mohou si vzít ponaučení, že i slabší tým se může vybičovat k skvělým výkonům, a proto není radno nikoho podceňovat.