Bílí Tygři nestačili na Zlín, úspěšný úvod k bodům nevedl

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Tygři nastupovali k dalšímu domácímu duelu s cílem napravit zaváhání z předchozích kol. To se jím z počátku dařilo, když na zlínského protivníka vlétli s velkým odhodláním a po první třetině si užívali zaslouženého vedení. Druhou část ale Liberečtí naprosto kolabovali, což žlutomodří potrestali čtyřmi zásahy. Snaha v závěrečné periodě už domácím hokejistům k bodovému zisku nestačila.

42. kolo, úterý 19. ledna 2010
4:6
(3:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Kašpařík, 18. Kašpařík (Bartovič), 20. Plodek (Jareš, Nedvěd), 49. Špaček (Dušek) - 5. Balán (Bořuta, Míka), 21. Leška (Köhler, Balaštík), 26. Leška (Hamrlík, Nosek), 28. Bořuta (Balán), 28. Köhler (Leška, Balaštík), 58. Ondráček (Čech). Rozhodčí: Hribik, Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4449. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6.

Leinonen - Jareš, Malkamäki, Rýgl, Derner, Moravec, Čakajík. Holub - Víšek, Kašpařík, Vantuch, Dušek, Plodek, Špaček, Podkonický, Nedvěd, Bartovič, Matějovský, Kica, Blatný, Ondřej.

PSG Berani Zlín

Sedláček (21. Štůrala) - Bořuta, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Mika, Nosek, Svrček - Balán, Balaštík, Čech, Důras, Köhler, Kubiš, Leška, Ondráček, Rachůnek, Sivák, Vlach, Záhorovský.

V pořadí již čtvrtý vzájemný duel obou celků zahájili s velkou chutí zlinští bojovníci, kteří ihned po úvodním vhazování vystartovali kupředu a zasypali Leinonena sprškou střel, ten ale soupeřově aktivitě odolal a ve třetí minutě se mohl radovat z gólové trefy svého družstva.

Hamrlík při vlastní přesilovce zachyboval v obranné třetině, čehož využil Pavel Kašpařík, jenž se s tygří dravostí procpal až před Sedláčka a střelou nad vyrážečku poslal Liberec do vedení - 1:0.

Severočeši se ovšem z vedoucí trefy neradovali dlouho, o minutu později vyslal nenápadné nahození na soupeřovu svatyni Bořuta, kotouč se na malý okamžik ztratil v klubku těl před brankovištěm, odkud jej za brankovou čáru dotlačil Stanislav Balán - 1:1.

Zápas pokračoval ve velkém tempu, vedení zpět na stranu modrobílých barev mohl vzápětí strhnout finský zadák Malkamäki, avšak jeho pokus z bezprostřední blízkosti pouze zacinkal o pravou tyč zlínské klece. Úspěch posléze neslavila ani nebezpečná střela Rýgla od modré čáry a Plodkův tvrdý pokus z mezikruží.

V patnácté minutě dokonce Kašpařík černou pryž za Sedláčka dostal, ovšem na poslední chvílí jí hostující obránci dokázali z brankové čáry odpálit pryč. Sudi pro spornou situaci využil konzultaci se svým kolegou u videa a po dlouhé poradě rozpažil.

Vzápětí si však Pavel Kašpařík zklamání z předchozích chvil vynahradil druhým úspěšným pokusem v dnešním klání, když se nejlépe zorientoval v dalším velkém chumlu před brankou Ševců - 2:1. Rozklad moravské defenzivy dokonal deset vteřin před koncem první části Jan Plodek, k němuž doklouzal odražený kotouč na hranici zlínského teritoria - 3:1

Do druhé dvacetiminutovky nastoupil v hostujícím brankovišti Štůrala, což zřejmě nahnalo Zlínu vítr do plachet. Hned v jednadvacáté minutě totiž Köhlerova přihrávka zpoza branky dolétla až před brankoviště k číhajícímu Petru Leškovi, který z dobré pozice nezaváhal - 3:2.

Ševci vlétli do druhé části zápasu s velkým odhodláním a chvilkami až laxně hrajícího protivníka zaskočili vyrovnáním. Přesilovkový kolotoč v útočném pásmu zakončoval přesným příklepem znovu Petr Leška - 3:3.

Bílým Tygrům ale bylo za další dvě minuty ještě hůře! Antonín Bořuta se chopil černé pryže po vhazování a výstavní střelou do šibenice rozjásal hrstku zlínských fandů počtvrté - 3:4.

Ofenzivní orchestr žlutomodrých však čtvrtou trefou neskončil, další zásah do liberecké sítě přidal po Leškově pasu nikým neatakovaný Bedřich Köhler - 3:5. Svěřenci trenéra Venery tak předvedli dokonalý obrat během necelých sedmi minut.

Zamlklá Tipsport arena poté sledovala marný a nepřesnostmi svazovaný liberecký nápor, jenž mohl být definitivně utlumen dalším zlínským gólem těsně před koncem druhé třetiny. Rachůnek se dostal do samostatného úniku, leč rozezvučel pouze mantinel za Leinonenem.

Závěrečnou periodu zahájili aktivněji Tygři, kteří se snažili náskok nastartovaného soka stáhnout. První krůček k tomuto tahu měl na hokejce po pěti minutách hry Rýgl, svoji tvrdou pumelicí ale málem přerazil břevno. Z branky se hokejisté s logem tygra na prsou radovali až o pár chvil později, Daniel Špaček elegantně prosvištěl až před Štůralu a přesným zakončením dal svému mužstvu naději na bodový zisk - 4:5.

Ten mohl Severočechům v polovině duelu zajistit Podkonický, ovšem podruhé ve třetí třetině zachránila Štůralu branková konstrukce. Tentokrát se rozezvučela levá tyč. Nápor Severočechů postupem času sílil, po Bořutově podražení zkřížil sudí ruce nad hlavou a Liberečtí měli výhodu trestného střílení, ale Milan Bartovič nedokázal přehodit padajícího zlínského brankáře.

Tlak Bílých Tygrů postupem času narůstal, avšak stále bez kýženého vyrovnávacího zásahu. Když stál Podkonický zcela sám před prázdnou bránu, diváci již oslavovali branku. Domácí forvard však svoji velkou šanci trestuhodně zahodil. Bojovníci z Baťova města přečkali místy až drtivý nápor svých protihráčů a dvě minuty před koncem základní hrací doby udeřili znovu. Jiří Ondráček číhal ve středu hřiště, kam mu spoluhráči adresovali přesný pas. Hostující hokejista svůj únik proměnil, a definitivně tak pečetil výhru svého celku - 4:6.