Bílí Tygři opět doma řádili, tentokrát rozcupovali zlínské berany

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Může to být v těchto dnech ještě lepší? Bílí Tygři dodržují svou normu a již třikrát v řadě nasázeli doma soupeři šest, nebo více branek! Jejich přehlídku úspěšných zakončení tentokrát odnesli hosté ze Zlína, kteří se před libereckou branku dostali jen při přesilových hrách, v nichž navíc skvělými zákroky hýřil brankář <b>Tero Leinonen</b>.

45. kolo, neděle 25. ledna 2009
6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Šachl (Modrý, Jareš), 3. Moravec (Podkonický, Pletka), 27. Bartovič (Šachl), 35. Kašpařík (Jiruš, Pletka), 42. Nedvěd, 47. Nedorost (Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:0. Diváci: 7310. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 6:0.

Leinonen - Jiruš, Moravec, Derner, Žabka, Modrý, Jareš, Zíb - Podkonický, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Blatný, Šachl - Špaček, Dušek, Pabiška - Vantuch

PSG Berani Zlín

Sedláček (47. Biegl) - Galvas, Hamrlík, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, Nosek, Bořuta - Köhler, Leška, Balaštík - Zahorovský, Kollár, Rachůnek - Andrašovský, Balán, Ondráček - Vlach, Kubiš, Mokrejš

Zlínští okenáři přijeli na sever Čech se smělým cílem přerušit špatnou statistiku utkání na cizích kluzištích, a předehnat tak Liberec v tabulce. Jenomže, jak už pomalu začíná být v Tipsport areně zvykem, Bílí Tygři svého nebohého soka začali cupovat již od úvodních minut. V první přesilové hře se prosadil Petr Šachl, když šikovně umístil Modrého nahození mezi Sedláčkovy betony – 1:0.

Poměrně početné moravské publikum si oddychlo, že alespoň už má drtivý úvodní nástup domácích za sebou. Ovšem to nebyla pravda ani v nejmenším, za dalších dvacet sekund totiž opět po stadionu létala vlna z těl zlínských beranů. Podkonický našel ideálním pasem rozjetého Jiřího Moravce, a ten s pomocí hostujícího beka trefil Sedláčkovu síť.

Hosté v první části ukazovali svou sílu pouze v početních výhodách, ovšem o to byly jejich akce nebezepečnější. Petr Leška rozjížděl v liberecké třetině své tradiční veletoče a předkládal spoluhráčům přihrávky přímo na gólovém podnose. Avšak na Leinonena nevyzrál tvrdě pálící Galvas a ani v obrovské šanci doklepávající Köhler. Konec úvodního dějství zpestřil krásným sólem přes celé hřiště Žabka, v závěrečné fázi průniku už mu ale došly síly a navíc ho od úspěšného zakončení vyrušila i hůl dotírajícího soupeře.

Začátek druhé třetiny se obešel bez libereckých vyloučení, proto Zlínští byli naprosto neškodným týmem. Na soupeřovu branku podnikali jen propagační výpady, které sice domácí často opětovali, ovšem když se puk dostane na hokejku rozjetému Milanu Bartovičovi, žádný výpad není zbytečný. Liberecký šikanzen se prohnal po levém mantinelu, a i když se mu snažil cestu svým tělem zahradit Nosek, tak domácí forvard ho jednoduše objel a objevil další díru v Sedláčkově výstroji - 3:0.

Okenáři si poté uvědomili, že sázka obranu se zřejmě již nevyplatí, a proto pořádně otevřeli zadní vrata a vydali se vysklít pár oken na libereckou stranu. Leinonen, jenž dnes ve žlutomodré kombinaci připomínal spíše fanouška Zlína, si ale nebezpečné pokusy Köhlera a Noska pohlídal. S chutí pak mohl sledovat, jak Tygři v mnoha přečísleních razí na hostující klec, zlínský gólman se však vždy dokázal postavit tak, že touš odpudil mimo tři tyče.

Čtvrtá branka tak nakonec nepadla z žádného z kupících se brejků, ale z obyčejné přesilovky. Valdemar Jiruš napálil Pavla Kašpaříka a od něj pak počtvrté doputoval kotouč do sítě – 4:0.

Poslední dějství zastihlo Zlín v zoufalství a nemohoucnosti, které hned po minutě a půl prohloubila branka z hole kapitána Petra Nedvěda. Ten si bez vážnějších problému obkroužil brankový prostor a propálil děravého brankáře hostí – 5:0. Noční můra hostů se dále rozrůstala do obřích rozměrů a liberecký gólman Leinonen byl bez práce, kdyby si odskočil na proslavenou finskou saunu, nikdo by to ani nezpozoroval.

Hrálo se totiž ve třetině žlutomodrých, kteří si na ledě již museli připadat zbytečně. Po odbráněném oslabení, kdy Pletka dvakrát mířil do prázdné brány, si do pásma najel Václav Nedorost a znovu svou ranou trefil místo nad Sedláčkovou hokejkou - 6:0.

Liberecké inferno pak mohl ještě dokonat Milan Bartovič, ovšem jeho teč skončila jen na tyči. Utkání tak skončilo výsledkem 6:0 a pro Liberec to znamenalo posun na 6. místo tabulky!