Bílí Tygři opět rozhodli prodloužení pro sebe!

Date of publication Author Radek Vokál

Bodové hody pokračují - Bílí Tygři si vezou další cenné dva body z Vítkovic a z posledních osmi zápasů dokázali bodovat v plných sedmi! Současně je to Liberec třetí výhra v řadě. Stejně jako v prvním vzájemném zápase se skóre měnilo už v první minutě, tentokrát ale šli do vedení Kaděrovou brankou domácí. Michal Straka však brzy dokázal vyrovnat. Spolupráce Nováka s Kašpaříkem pak přinesla Tygrům dokonce vedení, Moravec ale stačil srovnat. Tentýž hráč ale svůj tým oslabil vyloučením a historie se tak opakovala - Bílí Tygři vstřelili ve Vítkovicích v prodloužení vítězný gól v přesilovce. Postaral se o něj <b>Pavel Kábrt</b> po asistenci Kropáče a Krsteva.

, pátek 13. prosince 2002
2:3p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Kaděra (A. Padělek), 51. D. Moravec (Trvaj) - 3. M. Straka (Kropáč, Krstev), 37. Kašpařík (V. Novák), 61. Kábrt (Krstev, M. Straka). Rozhodčí: Svoboda - Pacal, Unzeitig. Vyloučení: 5:7, navíc Kropáč 10 minut a Jiří Hanzlík (oba Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4698.

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Tesařík, Philipp, Jurečka, Černošek, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, A. Padělek (41. Irgl), D. Moravec - Vůjtek, Gron, Krayzel - Laszkiewicz, Melenovský, Selingr.

Falta - Čakajík, Gřegořek, Jiří Hanzlík, Krstev, R. Pospíšil, J. Moravec - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Kropáč, M. Straka, Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových, Víšek.

Třikrát se utkaly v extraligových bojích celky Liberce a Vítkovic, třikrát se prodlužovalo. Dvakrát vyšli z prodloužení veselejší hosté, pokaždé se tak stalo v Ostravě. Liberečtí hokejisté si na severomoravany věří a jejich sebedůvěra byla znát i při pátečním utkání 32. kola extraligy

Neuplynulo ani 150 vteřin a časoměřiči měli dvakrát práci. V ostravském týmu absentoval Jiří Burger, kterému nedovolilo nastoupit pohmožděné žebro ze zápasu s Litvínovem a tak museli trenéři přeskupovat sestavu. V centru prvního útoku naskočil Aleš Padělek a právě jeho spolupráce s Romanem Kaděrou rozsvítila červené světlo za brankou Pavla Falty už po osmnácti vteřinách utkání. Roman Kaděra se, s dravostí sobě vlastní, probil do útočného pásma, posunul puk Aleši Padělkovi do prostoru levého kruhu pro vhazování, ten mu jej neprodleně vrátil před Faltovu branku a pro staronového reprezentačního útočníka byla odkrytá část liberecké branky dostatečně velká. Slabší den Marka Černoška stál vítkovické vedení. Po celý zápas se nedokázal dostat do tempa a první minuty nebyly výjimkou. Sotva naskočila na časomíře první minuta, prohnal se kolem něj Radoslav Kropáč a ostravskému obránci nezbylo než jej faulovat. Dobře sehraný signál trojice Krstev - Kropáč - Straka vedl k prvnímu překonání Jiřího Trvaje. Angel Krstev napřáhl na modré, ale namísto střely poslal prudkou přihrávku Radoslavu Kropáčovi, jenž z první vybídl mezi kruhy stojícího Michala Straku ke gólovému zápisu. Celá akce byla sehrána tak rychle, že ani brankář Trvajových kvalit neměl šanci na přemístění do polohy vykrývající Strakovu střelu.

Po vzrušujícím začátku se hra uklidnila. Jedinými obtížnějšími okamžiky pro brankáře obou mužstev byly přesilovky. Ta první vítkovická znamenala největší ohrožení Faltovy branky, ale dobře postavená tyč uchránila hostující celek od pohromy. Udeřilo však na straně druhé. Na začátku šestatřicáté minuty se kolem Petra Jurečky prosmýkl Václav Novák, po jehož výzvě Pavel Kašpařík nezaváhal. Co z toho, že si dvě minuty předtím dokázal Vladimír Vůjtek jemnými kličkami položit na led Miroslava Hájka i Michala Straku, Liberec vedl a následná křeč ostravských hráčů nenaznačovala, že by mělo dojít ke zvratu.

Velkou zbraň dostali domácí do ruky ve třetí minutě třetí třetiny, kdy Jiří Hanzlík doslova přišpendlil Romana Kaděru na hrazení a rozhodčí Tomáš Svoboda jej poslal s pětiminutovým trestem do šaten. Dvě minuty hrály Vítkovice velice dobře. Pavel Falta dělal co mohl a když už byl překonán, jako v případě Irglovy střely z bezprostřední blízkosti, tak za něj zaskočili spoluhráči. V tomto případě hasil na poslední chvíli Petr Gřegořek. Zbytek dlouhé přesilovky odehráli ostravané způsobem, který si vysloužil jen nevraživý pískot tribun. Vyrovnání přišlo paradoxně až při přesilovce libereckého týmu. Lépe řečen bezprostředně po jejím konci. Jiří Trvaj si všiml Davida Moravce, jehož návrat z trestné lavice ukončil převahu Bílých tygrů, ten svým průnikem mezi Petrem Gřegořkem a Jiřím Moravcem předvedl publiku jak vypadá reprezentační forma a rezolutně zavěsil. "Byla to chyba útočníků," řekl po utkání Pavel Falta, "někdo měl jet k Trvajovi a nenechat jej rozehrát. Pak už to byla jen otázka Moravcova umění. Je to šikovný hráč a moc dobře věděl, co má s pukem udělat."

Tradice nerozhodných zápasů byla dodržena i tentokrát. Ani jeden celek až do samého závěru nenašel recept na soupeřova brankáře a tak přišlo prodloužení. V tom nezbylo Davidu Moravcovi než zahákovat unikajícího Angela Krsteva a přesilovku čtyř proti třem využil po osmnácti vteřinách Pavel Kábrt.