Bílí Tygři porazili v přípravném utkání Rytíře o jednu branku

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Ve druhém přípravném utkání letošní olympijské přestávky čelili Bílí Tygři kladenským Rytířům, kteří stejně jako Admiral Vladivostok tráví tyto dny na soustředění pod Ještědem. Za Liberec se trefili Tomášové Filippi a Bulík, Ján Lašák za svá záda propustil jedinou střelu.

P3, středa 19. února 2014
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Filippi (Bulík), 57. Bulík – 58. Tenkrát (Procházka, Dragoun). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Lašák – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Filippi, Vampola, Bárta, Víšek, Bulík, Urban, Kica, Bulíř, Valský, Jonák, Psota, Bartek.

Rytíři Kladno

Chabera – Gutwald, Majeský, Doudera, Procházka, P. Hořava, Havlíček – Rudovský, Zagrapan, Bílek, M. Hořava, Patera, Tenkrát, Eberle, Lukáč, Dalecký, Kuchler, Dragoun, Strnad, Bajaruns.

Druhé přípravné utkání olympijské přestávky začalo o hodinu dříve, než bylo původně určeno, jelikož českou reprezentaci později večer čekal čtvrtfinálový duel se Spojenými státy. Oba celky se ale představily v téměř plné síle.

Více ze hry v prvním dějství měli Severočeši, povedenou třetinu zažil především Vít Jonák, který několikrát ohrozil branku Jana Chábery. To slovenský kanonýr Martin Bartek strážce kladenské svatyně dokonce překonal, v cestě mu ale stála tyč.

V prostřední dvacetiminutovce dostali Rytíři hned zpočátku dvě šance otevřít skóre utkání, když pět minut v kuse, s výjimkou zhruba šedesáti vteřin, hráli v početní převaze. Ján Lašák ale držel své mužstvo, které tak prošlo oslabením.

Bílým Tygrům se navíc povedlo vstřelit první branku utkání, a to jen minutu poté, co druhá přesilovka Středočechů skončila. Po přihrávce Tomáše Bulíka se prosadil Tomáš Filippi – 1:0. Krátce poté byl při úniku faulován Michal Bulíř, za což sudí nařídili trestné střílení. Liberecký odchovanec ale na Cháberu nevyzrál.

Třetí perioda začala velmi opatrně a na druhou branku utkání museli všíchni diváci čekat více než patnáct minut. Pak se při vyloučení Bulíře hosté rozhodli odvolat Cháberu, čehož však využil Tomáš Bulík, jenž gólem do prázdné svatyně zdánlivě pojistil liberecké vítězství – 2:0.

Jenže Rytíři ještě zabojovali. Bulíř byl nadále na trestné lavici, připojil se k němu navíc i Vampola, a tak Středočeši hráli pět na tři. Za tohoto stavu smazal Lašákovo čisté konto Petr Tenkrát, když střílel z pozice, ze které nejde nedát gól – 2:1. Ve zbylých dvou minutách se ale Kladno už k ničemu nedostalo.