Bílí Tygři potřetí prohráli

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Ani ve třetím utkání se Bílým Tygrům z Liberce nepodařilo získat plný bodový zisk. Tentokrát narazili na silného soupeře z Pardubic. Jediným domácím úspěšným střelcem utkání se stal až v závěru <b>Lukáš Pabiška</b>.

3. kolo, neděle 14. září 2008
1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Pabiška (Podkonický) - 23. Rákos (Cetkovský, Somík), 30. Koukal (Kolář, Nakládal), 51. Divíšek (Pivko), 60. Pivko Rozhodčí: Kubeš - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 5:8 - navíc Jareš 5 min + do konce utkání a Nedorost do konce utkání (oba LIB). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5987. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Fikrt - Harant, Jiruš, Žabka, Jareš, Zíb, Modrý, Hunkes, Derner - Nedorost, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Pabiška - Dušek, Podkonický, Procházka.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Koma, Šeda - Pivko, Divíšek, Tvrdík - Somík, Blažek, Ondřej - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Radil, Cetkovský.

Na začátku první třetiny byl aktivnějším celkem na ledě Liberec, ze svého úvodního tlaku ale dokázal vytěžit pouze přesilovku, která navíc nebyla pro domácí tým úspěšná. Hosté se osmělili zhruba v polovině utkání a i oni dostali možnost zahrát si přesilovku. Hra s mužem v poli navíc se v jejich podání blížila tomu libereckému. Oba týmy po celý čas první třetiny dobře bránily a bylo znát, že ani jeden z nich nechce udělat chybu.

Trochu vzrušení do klidných vod nedělního hokeje v Liberci přinesly poslední minuty, kdy se Bílí Tygři odhodlali k vážnějšímu ohrožování Lašákovy branky. Nejblíže ke gólu byl obránce Jiruš, kterému mezi kruhy nabil Pletka, jeho dělovka ale skončila na prsou dobře vyjetého gólmana hostí. Gólu se tedy diváci v Tipsport areně nedočkali a oba týmy se po první třetině odebraly do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá třetina přinesla více hokejového pojetí než ta první a dokonce začaly padat i góly. Ten první padl do branky Bílých Tygrů. Po přihrávce Jiřího Tetkovského od zadního mantinelu se na mezikruží přesně trefil Daniel Rákos, který tak otevřel gólový účet zápasu - 0:1. Hodně ticho bylo v aréně v osmadvacáté minutě, kdy po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Lukáč Radil. Byl k němu ihned přivolán lékař a po chvíli ošetřování sám odjel mimo led. Hosté následně dostali možnost zahrát si pětiminutovou přesilovku.

V polovině druhé třetiny, ještě při oslabení Liberce, se hostům podařilo prosadit se podruhé. Po vyjetí zpoza branky procedil puk mezi betony Petr Koukal, jemuž asistovali Kolář a Nakládal - 0:2. Liberci se podařilo zbytek dlouhé přesilovky ubránit, i proto že byl vyloučen na jejím konci hostující hráč. Hra domácích ale nebyla vůbec hezká, Bílí Tygři se nemohli prosadit v útoku, vázla přihrávka a v obranné fázi často hasil požár až gólman Fikrt. Na konci druhého dějství Liberec opět zvýšil otáčky. Obzvlášť útok vedený Petrem Šachlem se prezentoval dobrými nápady, Lašák ale dokázal odolat.

Do třetí třetiny vlétl Liberec na Pardubice jako uragán, ale střelecké štěstí dnes na stranu domácího celku nebylo nakloněno. Velký podíl na tom měl i gólman hostí Ján Lašák, který výbornými zákroky rozesmutněl mnoho libereckých útočníků. V šestačtyřicáté minutě mohl náskok Pardubic navýšit Somík, nedokázal ovšem přes hradbu těl trefit branku. V polovině třetí třetiny se na ledě začalo jikřit a zákroky začaly být tvrdší. Liberec se všemožně snažil o vyrovnání, to se ale nedařilo.

K napjaté atmosféře přispěl svou mírou i rozhodčí Kubeš, který nesmyslně vyloučil Nedorosta, Liberec tak přišel o člena první útočné formace, protože ten byl za následné protesty vyloučen do konce utkání. Pardubice dokázaly přesilovku hodně rychle využít, když se po přihrávce Pivka trefil přesně Tomáš Divíšek – 0:3. I Liberec se nakonec kýženého gólu dočkal, v osmapadesáté minutě se po přihrávce Podkonického od zadního mantinelu trefil Lukáš Pabiška 1:3. Bílí Tygři se ještě na závěr odhodlali ke hře v šesti bez brankáře. Půl minuty před koncem zápasu se před Lašákem strhla menší potyčka. Nejaktivnější bijci Bartovič a Divíšek se odebrali na trestnou, aby zchladili své emoce. Gólový účet uktání nakonec uzavřeli hráči Pardubic, když se do prázdné branky trefil Libor Pivko 1:4.