Bílí Tygři prodloužili sérii neporazitelnosti na šest zápasů!

Date of publication Author Romana Holišová, Martin Číž

Souboj dvou týmů, které chtěly prodloužit svou vítěznou šňůru, skončil zaslouženou remízou. Zatímco v první třetině byli aktivnější znojemští hokejisté, ve druhém dějství se vše obrátilo a Tygři se mohli radovat z vedení. Následovala odpověď Orlů v podobě dvou gólů ve třetí části hry, nicméně náskok si nedokázali pohlídat a se svým soupeřem z Liberce se tak rozešli smírně. O vyrovnání na 2:2 se postaral <b>Jiří Hašek</b>. Pod trenérem Palečkem a s novými posilami se Bílým Tygrům opravdu daří - z dvanácti zápasů s novým trenérem bodovali v plných deseti.

29. kolo, úterý 02. prosince 2003
2:2p
(0:0, 0:1, 2:1)

Branky: 47. Havíř (Uram), 52. Beroun (Uram, Pucher) - 33. Plodek (Čakajík), 53. Hašek(Ťupa, Nedvěd). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10, navíc Havíř na 5+ do konce utkání a Snopek do konce utkání - Jiruš a Novák oba na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3872.

Orli Znojmo

Duba - Němeček (41. Punčochář), Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Barus (41. Beroun), Pucher, Uram - Plášek, Ludvík, Mareš - Straka, Haman, Pardavý.

Svoboda - Šmíd, Jiruš, Čakajík, Moravec, Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, Hašek - Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, Hájek, Verčík.

S větší útočnou snahou vstoupil do utkání domácí tým, častěji ohrožoval Svobodovu klec. Liberec ale dokázal se svojí defenzivní taktikou útokům Znojma čelit.

Ve druhé třetině se síly na ledě vyrovnaly. Hosté začali hrát více odvážněji a hned zpočátku této části hry ohrozili Dubovu bránu nejdříve Rataj a poté Novák. Při čtyřminutovém vyloučení Vampoly se v ohni střel ocitl liberecký brankář, ale střely Orlů končily buď vedle brány nebo u Svobody. Větší štěstí měl liberecký tým, když v 33. minutě po střele Čakajíka od modré do klubka hráčů před Dubou se puk odrazil od znojemského brankáře k nikým nekrytému Plodkovi, který bez nejmenších problémů ležícího Dubu objel a do prázdné brány skóroval. Branka liberecký tým zvedla a ten ještě několikrát nepříjemně ohrozil branku domácích.

O oživení prvního útoku se pokusili znojemští trenéři, když do první řady nasadili místo Baruse mladého utočníka Berouna. Tento tah se jim vyplatil. Beroun v přesilové hře vypracoval ve spolupráci s Uramem brankovou příležitost pro Havíře, který ve 47. minutě Svobodu propálil z prostoru mezi kruhy. A o pět minut později se mohl sám radovat z gólu, když opět v přesilové hře těsně před Svobodou zužitkoval perfektní Uramovu přihrávku a dostal tak domácí tým do vedení. Radost Znojemských trvala pouhých jedenatřicet vteřin, kdy po vyhraném buly nedůsledně střežený Hašek nachytal Dubu a trefil přesně místo vedle jeho vyrážečky. Plynulost třetí třetiny narušovala častá vyloučení, nervozita byla na obou stranách.

Na začátku druhé minuty prodloužení nesmyslnou sekyrou oslabil znojemský tým Havíř a ještě v téže minutě byl vyloučen Snopek. Liberci se tak naskytla skvělá příležitost dovést šesté utkání v řadě k vítězství. Výborným výkonem jim v tom ale zabránil znojemský gólman Duba.