Bílí Tygři sahali v Pardubicích po bodu

Date of publication Author Stanislav Havel

Liberečtí hokejisté sehráli další vyrovnané utkání na ledě extraligovéhé favorita. Tentokrát Bílí Tygři potrápili v Pardubicích vedoucí tým tabulky. Skóre otevřel a současně uzavřel již v jedenácté minutě David Pospíšil. Pavel Falta již další branku nepustil, protože domácí Adam Svoboda byl ale bezchybný, skončilo průměrné utkání jednobrankovým vítězstvím favorita. Svou extraligovou premiéru si odbyl nejmenší obránce ve střední Evropě, 162 cm vysoký Pavel Maleček, jenž má v Liberci střídavý start z Berouna.

7. kolo, neděle 29. září 2002
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 11. D. Pospíšil (Mikeska). Rozhodčí: Minář - Kareš, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely: 35:25. Diváci: 6458.

HC Dynamo Pardubice

A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Janecký, T. Divíšek - D. Pospíšil, Mikeska, Pištek.

Falta - Maleček, Kočí, Holub, J. Moravec, R. Pospíšil, Krstev, M. Beránek, Čakajík - Kropáč, Michal Straka, Kábrt - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Jankových, Kubinčák, Rozsíval - Hájek, Musil, Jiří Kudrna.

Liberec vstoupil do zápasu s Pardubicemi s velkým respektem. Bílí Tygři se však nestačili ani pořádně rozehrát a už museli čelit pověstnému úvodnímu pardubickému náporu. Takový tlak se v úvodu zápasu opravdu jen tak někde nevidí. První přesilovou hru nabídl domácím bývalý padrubický obránce Robert Pospíšil. Tu ale Bílí Tygři dokázali přežít. Liberec se až do 8. minuty pouze bránil tlaku domácích, poté ale domácího gólmana Adama Svobodu pořádně prověřili. Dvakrát byl velmi blízko gólu nejproduktivnější liberecký hráč Radoslav Kropáč, Svoboda mu ale šance zázračně vychytal. V jedenácté minutě ale domácí dobře forčekovali, puk vybojoval David Pospíšil, vyjel si před gólmana a střelou po zemi skóroval. Asi nikdo ještě netušil, že šlo o jedinou branku zápasu. Závěrečné minuty první třetiny se odehrály většinou ve středním pásmu bez výraznějších šancí.

Druhá třetina začala přesilovkou Liberce. Po vhazování se však stala nezvyklá situace. Čárovým rozhodčím zcela uniklo, že na trestné lavici sedí pardubický hráč, a po vyhození kotouče přes všechny čáry odpískal právě Pardubicím zakázané uvolnění. Na jejich omyl je ale okamžitě upozornilo bouřlivé publikum. Přesilovou hru Tygři zahráli daleko lépe než tu první, ale Svoboda byl stále nepřekonatelný. Liberec začal mít překvapivě navrch, domácímu týmu se nedařilo vůbec nic a navíc musel čelit další početní výhodě Liberce. Tygři ale ale neměli štěstí v zakončení. Ve 36. minutě ujel domácí obraně Kábrt, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře Svobodu. Celkově tak byla k vidění ve druhé třetině pouze podprůměrná hra.

Na domácím týmu byla od prvních sekund poslední části výrazně větší aktivita. Svědčí o tom i dvě jejich velmi povedené akce, Falta je ale skvělými zákroky vychytal. Stejně dobře si vedl i v 50. minutě Svoboda, když se v ideální pozici mezi kruhy zcela sám objevil Jankových. Pardubičtí se postupně stále více začali zaměřovat na bránění hubeného jednobrankového náskoku. Minutu před koncem třetí třetiny si Josef Jandač vybral oddechový čas. Po něm již zůstal Pavel Falta na střídačce a Liberec se pokusil o vyrovnání při power-play. V té si Bílí Tygři nedokázali vytvořit potřebný tlak, navíc po faulu Krsteva se musel Falta do branky vrátit a Pardubicím se tak podařilo jednogólový náskok udržet.