Bílí Tygři se dočkali v přípravě výhry, v prvním domácím zápase porazili Hradec

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Po dvou prohrách na ledech soupeřů se Bílí Tygři vrátili domů a konečně se jim podařilo vyhrát. Ve vyhecovaném utkání s Hradcem Králové sice dvakrát prohrávali, pokaždé se jim ale povedlo náskok soupeře stáhnout a skóre otočit. Nakonec o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž Severočechům vystřelil výhru Koba Jass.

přát., čtvrtek 07. srpna 2014
4:3sn
(0:1, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 46. Bulík (Bartek, Víšek), 52. Bulíř (Valský, Urban), 58. Bulík (Derner, Škoula), 60. Jass – 18. Pláněk (Skokan), 53. Rousek (Švagrovský, Troliga), 55. Mikuš (Knotek). Vyloučení: 8:7, navíc Skokan (HKM) 10 minut osobní trest a Gřegořek (LIB) do konce utkání. Využití: . V oslabení: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Lašák (Schwarz) – Voráček, Škoula, Výtisk, Gřegořek, Derner, Plutnar, Šimek – Krenželok, Vampola, Jass – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Urban, Valský – Vlach, Psota, Skalický.

Mountfield HK

Kacetl (Kantor) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Piegl, Jank, Košař, Dietz – Šimánek, Mertl, Kudrna – Červený, Knotek, Skokan – Rousek, Troliga, Švagrovský – Nedvídek, Pilař, Bartoň.

V prvním domácím zápase tohoto léta Bílí Tygři na vlastním ledě přivítali Hradec Králové, s nímž pod Ještěd přijeli bývalí liberečtí forvardi Jaroslav Kudrna s Jiřím Šimánkem, ale také vítěz extraligy staršího dorostu s modrobílými Radek Pilař. V Tipsport areně se navíc poprvé v dresu šelem obránci Martin Škoula s Michalem Plutnarem a útočník Lukáš Krenželok.

Jako každé léto byl začátek spíše opatrný a ani jednomu z celků se dlouhou dobu nepodařilo otevřít skóre. Z kádru Liberce se k tomu nejblíže dostala dvojice Michal Bulíř-Lukáš Derner. Tvrdého beka prvně jmenovaný nejprve vyzval ke střele z dálky a pak sám hledal dorážku, avšak neúspěšně. To hostům se povedlo Jána Lašáka překonat, jmenovitě toho dosáhl svižnou střelou Martin Pláněk – 0:1.

Podobný průběh jako první perioda mělo i dějství druhé. Výjimkou bylo, že ani jeden z brankářu neinkasoval ani jednu branku, a tak po čtyřiceti minutách platilo stále skóre 1:0 pro Východočechy.

Už na začátku prostřední třetiny ale měl celkem velkou šanci domácí bek Škoula, od jehož nohy se na brankovišti odrazil kotouč k překvapení Ondřeje Kacetla, ale nakonec pryž mířila vedle hradecké svatyně. Krátce poté se v šanci ocitl Tomáš Knotek, souboj jeden na jednoho však vyhrál Lašák. O pár minut později dostal puk před prázdnou klecí Šimánek, ale kapitánovi Mountfieldu se jej nepovedlo zpracovat ideálně, a tak jeho projektil mířil mimo.

To třetí část byla o něčem úplně jiném než ty dvě předchozí. Nejenže se na ledě přiostřilo, ale také začaly padat góly. Nejprve vyrovnal skóre zápasu Tomáš Bulík, který po pasu od Barteka trefil skulinku mezi betony Kacetla – 1:1. Pak dokonce Michal Bulíř poslal Severočechy do vedení, když zamířil přesně do horního růžku – 2:1.

Jenže na branku libereckého odchovance dokázal rychle Hradec odpovědět a jmenovitě se jednalo o Tomáše Rouska, jehož střela z dálky propadla Lašákovi do sítě – 2:2. Potom se strhla kuriozní bitka mezi Petrem Gřegořkem a Davidem Skokanem, která pokračovala i na trestné lavici. Obránce Bílých Tygrů po ní musel odejít do sprch.

Na ledě se ale hrálo dál a poté, co Lašákovi propadl i projektil Petera Mikuše, to začínalo vypadat zle – 2:3. Jenže slovenský gólman zhruba dvě minuty před koncem odjel na střídačku a při powerplay se povedlo Tomáši Bulíkovi vstřelil svůj druhý gól v duelu – 3:3. Po dohodě mezi střídačkami se hrálo bez prodloužení a v nájezdech vystřelil modrobílým výhru Koba Jass – 4:3.