Bílí Tygři se vracejí z Chomutova vítězně! Díky gólu na konci prodloužení si vezou domů dva body

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Antonín Domanický

Chomutov/Liberec - V baráži se schyluje k napínavému závěru, na předposlední kolo vyrazili Bílí Tygři do Chomutova, kde očekávali přímý souboj o první příčku v tabulce skupiny o udržení. Po dlouhém a vyrovnaném boji se nakonec vracejí jako vítězové, a to díky brance, jenž padla, když v prodloužení zbývalo odehrát jen devět sekund. Před posledním utkáním tak mají dvacet bodů, stejně jako Piráti i Mladá Boleslav.

BAR11, úterý 16. dubna 2013
4:5p
(1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Sikora, 22. Hromas (Hřebejk), 48. Káňa (Hruška, Kubinčák), 60. Kraft (Palin) – 26. Pospíšil (Štich), 29. Kudrna, 44. Čakajík (Pospíšil, Nedvěd), 53. Duda (Derner), 65. Duda (Nedvěd, Jánošík). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 073. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Piráti Chomutov

Hanuljak – Trefný, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Rutta, Stehlík – Hromas, Kraft, Káňa, Račuk, Hřebejk, Kůs, Kubinčák, Hruška, Šagát, Gajovský, Důras.

Schwarz– Čakajík, Jánošík, Výtisk, Čutta, Derner, Štich, Šimek – Dušek, Víšek, Bulík, Špaček, Pospíšil, Kudrna, Filippi, T. Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd.

Napínavý duel, ve kterém si ani jeden tým nemohl dovolit prohrát, zahájil Hřebejk dobrou brankovou příležitostí. Nedosáhl však na puk. V následné přesilovce byli ke skórování vyzváni Kraft a Hruška. Mířili ovšem vedle. Domácí se tlak zvládli udržet. Gajovský se protáhl po straně a poslal přesnou nahrávku na Račuka, jenž se mezi tři tyče netrefil.

Hanuljakovi zvládl přidělat starosti pouze Filipi, kotouč však uvízl mezi gólmanovo betony. Větší šance si však liberečtí nezvládli vypracovat. Naopak stále byli nebezpečnější domácí. Hřebejk nedokázal nasměrovat brankovištěm projíždějící puk do zcela prázdné brány. V další přesilovce se v obrovské šanci ocitl Kubinčák, avšak Schwarz se zázračně roztáhl na čáře a puk pokryl. Ve stejném početní výhodě se však do střely opřel Marek Sikora a přes zvedajícího se Schwarze se trefil do rohu branky – 0:1.

Liberec si svou situaci ještě zkomplikoval. Za vyhození puku mimo hřiště Čakajík a Piráti Tygrům začali silně znepříjemňovat život. Hruška s Kubinčákem se krásně prokombinovali do pásma. Gól však neslavili a skóre se v první dvacetiminutovce neměnilo.

Druhá třetina se nesla opět v tempu domácích. Hřebejk zpoza brány našel Karla Hromase, jenž na nic nečekal a zvýšil skóre – 2:0. Poté Račuk s Kůsem kombinovali a první jmenovaný jen těsně míjel klec. Hra se přiostřila a došlo na několik z prvního pohledu nedovolených zákroků. Rozhodčí však hru nepřerušili a situace využil Tomáš Pospíšil a zasunul puk za Hanuljaka – 2:1.

Liberečtí náhle sršeli aktivitou. Zlepšili se v obraně a nebáli se útočit. Nakonec se dočkal vyrovnání i přes vlastní oslabení. Chyby Pulpána využil Jaroslav Kudrna a zbavil domácí vedení – 2:2. Piráti se však nebáli a po faulech Kudrny s Nedvědem dostali výhodu pěti proti třem. Ta však zůstala nevyužita i díky výtečným zákrokům Schwarze. Skóre se do konce druhé části nezměnilo a Tygři dokázali vyrovnání udržet do poslední dvacetiminutovky.

Poslední třetina základní hrací doby začala v ostrém tempu. Především šance hostů likvidoval dobrými zákroky Hanuljak. Při oslabení však kapituloval proti střele Martina Čakajíka, jenž uzmul vedení na libereckou stranu – 2:3.

Domácí se však nezdávali. Vyrovnání zařídil Tomáš Káňa svým gólem v přesilovce – 3:3. Tygři se nezdávali jejich tlak a následná mela před bránou však skončila pouze trestem pro Káňu a Fillipiho. Hra přidávala na obrátkách. Tvrdé hity, bojovnost, šance na obou stranách. To vše bylo k vidění na chomutovském ledě. Lépe však rychlého tempa využili hosté. Byl to exchomutovský Radek Duda, kdo poslal Bílé Tygry do těsného vedení – 3:4. Odpovědět se pokusil Důras, ale střela se od nohy obránce odrazila mimo. Domácí se nakonec odhodlali ke hře v šesti. A ta se ukázala jako správný tah. Zápas vyrovnal necelou minutu před koncem jako správný kapitán Milan Kraft.

Došlo tedy na prodloužení o možná nejcennější bod celé sezóny. Na jejím úvodu nadvakrát úspěšně vyrážel Hanuljak. Následnou situaci dvou ne jednoho vyřešil včasným pádem Trefný. Poté v úniku netrefil jeden libereckých. Poté se deset vteřin před koncem odhodlal k nahození Radek Duda a přes lapačku gólmana se puk snesl do brány. Gól byl po krátké konzultaci s videorozhodčím uznán a bonusový bod si na hokejkách odvážejí Bílý Tygři.