Bílí Tygři se z Vítkovic vrací bez bodu

Date of publication Author Martin Číž

Ve vyrovnaném a nepříliš záživném utkání, v němž dominovali především brankáři obou mužstev, rozhodl jediný gól. Jeho šťastným střelcem se stal v sedmé minutě utkání Zbyněk Irgl. Přestože si Liberečtí dokázali vypracovat pěkné šance, domácí gölman Pinc ani jednou nezaváhal. Na straně Bílých Tygrů odchytal vynikající utkání <b>Milan Hnilička</b>.

24. kolo, neděle 21. listopadu 2004
1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 7. Irgl (Seman). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Charvát. Vyloučení: 4:5. Využití: Bez využití. Diváci: 4653.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Malík, Seman, Rimmel - I. Padělek, Burger, D. Moravec - Vůjtek ml., Šimíček, Hubáček - Irgl, Turek, L. Krayzel - Varaďa, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Modrý, J. Moravec, Jiří Hanzlík, Krstev - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Nedorost, S. Procházka - P. Rozsíval, Vrbata, Vaic - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí hokejisté, kteří měli navíc hned zkraje výhodu přesilové hry. V ní se naopak do větších šancí dostali hosté, ale gólmana Pince nepřekonali. Následná vyrovnaná hra trvala až do sedmé minuty, v které se dostaly Vítkovice do vedení díky střele Zbyňka Irgla. O několik okamžiků později chtěl srovnat tvrdou střelou Tomajko, ale domácího brankáře nepřekonal. Do větší šance se dostal i Leoš Čermák, avšak bez úspěchu. Na druhé straně byli nejvíce vidět Burger s Moravcem a také Irgl. V šestnácté minutě trefil tyč Radim Vrbata, tento moment zkonzultoval sudí s videorozhodčím, ale ani poté se skóre neměnilo. V čase 16:56 byl vyloučen domácí Seman, o půl minuty později liberecký Čermák. Hra čtyři na čtyři více vyhovovala domácím, ke střelám se dostali Moravec, Kubina a Padělek. Hnilička svůj tým však podržel.

Úvod druhé třetiny přinesl několik šancí na obou stranách. Nejprve se do šance dostal po Turkově přihrávce Irgl, ale mířil nepřesně. Na druhé straně se pokoušel srovnat Novák a následně Vrbata, Pinc byl však pozorný. Ve 26. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout aktivní Irgl, Bílým Tygrům se ale početní výhody nepodařilo využít. Další přesilovou hru poskytl Liberci za nedovolené bránění Burger, vítkovičtí však velmi dobře bránili, navíc se občas dostali i před Hniličku. Chuť domácích po vstřelení další branky umocnilo vyloučení Čermáka, v šancích se ocitli Malík a Varaďa. Na konci 36. minuty byl vyloučen Radim Vrbata, po jednom z vyhození Liberce se až před domácího gólmana protlačil Rataj, kterému se podařilo vystřelit. V závěru druhé třetiny měli domácí velké štěstí, když se puk po střele Nedorosta ocitl těsně brankové čáry, Pinc se však stihl zorientovat.

Začátek třetího dějství opět přinesl vyrovnaný hokej a další vyloučení. Jako první měl výhodu přesilové hry Liberec, poté jeho soupeř, ale ani jeden z týmu jí nevyužil. V oslabení se znovu až před vítkovického gólmana dostal Igor Rataj, Pinc byl opět pozorný. Na druhé straně stříleli Kubina a následně Moravec. Ve snaze vyrovnat měli z posledních deseti minut zápasu více Bílí Tygři, nicméně na vstřelení gólu to nestačilo. Na závěr hosté ještě zkusili hrát bez brankáře a Modrému se skoro podařilo vyrovnat, když nastřelil tyčku. Více se však nepodařilo, Marek Pinc vychytal čisté konto, a liberečtí se z Vítkovic vrací bez bodu.