Bílí Tygři si odvážejí z Litvínova porážku 5:3

Date of publication Author Radek Šenk

Raketový nástup domácích hokejistů zúročil hned v 1. minutě nestor českého hokeje <b>Richard Žemlička</b>. Domácí byli od začátku lepší, branky však střílel Liberec. Do konce první třetiny se svým důrazem v přesilových hrách dokázali Bílí Tygři prosadit dvakrát proti nevýraznému Maříkovi v brance Litvínova. Třetí branku vstřelil po sólu <b>Radoslav Kropáč</b>. Do druhé třetiny utkání, které sledovalo zhruba 500 diváků, vstoupili lépe hosté. Na domácím Litvínovu byla patrná nervozita. Ta se ale změnila v polovině utkání, kdy se svým důrazem prosadil <b>Gombár</b> a zřejmě tak našel recept na libereckou obranu. V brance střídá Maříka Pinc. Hra byla rázem plná důrazu a osobních soubojů. V posledních dvaceti minutách se gólově prosadili pouze domácí "chemici" a dokázali vývoj utkání otočit. Ani závěrečná <b>power-play</b> Bílých Tygrů nepřinesla kýžené vyrovnání, naopak domácí <b>Kotrla</b> upravil na konečných 5:3.

přát, pátek 01. srpna 2003
5:3
(1:3, 1:0, 3:0)

Branky: 1. Žemlička, 39. Gombár, 50. Klobouček, 52. Havel, 60. Kotrla - 10. Kábrt, 13. Korhoň, 15. Kropáč. Rozhodčí: Turčan - Hauser, Stulák. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:2. Diváci: 500.

HC VERVA Litvínov

Mařík (31. Pinc) - Klobouček, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Poživil, Bombic, Martínek, Rebolj - Balázs, Hübl, Prorok, Martinec, Gombár, Kubinčák, Havel, Kacíř, Říha, Kašpar, Bahenský, Přeučil. Trenéři Výborný, Hynek, Hübl

Falta - Moravec, Jiruš, Ovčačík, Šmíd, Čakajík, Jareš, Krstev - Rozsíval, Plodek, Procházka, Verčík, Kašpařík, Musil, Hájek, Straka, Kábrt, Jiří Kudrna, Víšek, Novák, Klimenta, Pabiška, Jech, Kropáč, Korhoň. Trenéři Jandač, Dvořák, Nedvěd

Hned od úvodních minut byli domácí hokejisté lepšími Libereckých. Jejich nápor vyústil na konci 1. minuty v branku, když se v nájezdu dvou na jednoho prosadil čtyřicátník Richard Žemlička. Domácí byli dále v tlaku, který umocnila i početní výhoda. Tým žlutočerných se k ní dostal po vyloučení libereckého obránce Čakajíka. Bílí Tygři však oslabení přežili a naopak dokázali ze stejné herní situace kontrovat. Za katr putoval tentokrát domácí Přeučil a nabídnutou početní výhodu využívá Kábrt. O minutu později si Liberečtí celou situaci zopakují. Vyloučen je Martinec a i druhá šance hostujícího týmu je využita. Skóre na 1:2 otáčí Lubomír Korhoň. Dokonalý obrat pak dokresluje Slovák Kropáč, který zvyšuje po samostatném nájezdu. Probíhá 15. minuta a Mařík jen bezmocně loví puk z branky. Domácí, jakoby polití horkou vodou, se do konce první třetiny již nedokáží vzpamatovat. Hra se začíná zostřovat. Na trestnou lavici míří za hrubost další dva borci na každé straně.

Na začátku druhé části hry ohrožuje libereckého brankáře Faltu Havel. Jeho střela jen těsně míjí horní roh liberecké branky. Oba týmy hrozí většinou střelami z dálky a tak gólmani nemají příliš práce. V 31. minutě dochází na litvínovské straně ke střídání. Do branky se postaví Pinc a s jeho nástupem ožívají litvínovské naděje. V 37. minutě zahrozí ještě tým z Podještědí, tlak v očekávanou branku je ale nevyužit. V samotném závěru třetiny přichází trest. Liberecké obraně ujede dvojice Gombár, Hubl a pro prvně jmenovaného není problém dopravit puk do odkryté Faltovy branky 2:3.

Poslední dějství je velkým bojem. Na libereckých hráčích je přeci jen patrno tréninkové zatížení, resp. čtyři utkání v nohách. Tým Litvínova má více sil, je důraznější a dokáže se lépe prosadit. To potvrzuje v 50. minutě Klobouček, který napodruhé překonává bezmocného Faltu. Vyrovnaný stav nevydrží ani dvě minuty, zblízka se prosadí Havel po asistenci bývalého hráče Bílých Tygrů Kubinčáka a dokonale tak otáčí vývoj utkání. Aby si snad diváci v litvínovské hale nepřipadali o nic ošizeni, ukazují jim Bombic (Litvínov) s Rozsívalem (Liberec) dokonalý pěstní souboj. I na ten jsou úspěšnější žlutočerní, Bombicův direkt nekompromisně posílá Rozsívala k ledu. Liberečtí trenéři přistupují v závěru utkání ke hře bez brankáře. Špatná přihrávka na útočné modré však hatí veškeré naděje na vyrovnání. Do prázdné branky zaváží puk Kotrla a upravuje tak na závěrečných 5:3 pro Litvínov.