Bílí Tygři si pochutnali na mistrovském Zlínu. Ševcům nasázeli pět branek

Date of publication Author Martin Zíta

Zlín/Liberec - Čtvrté extraligové kolo vyšlo Bílým Tygrům na výbornou. Liberečtí se v jeho rámci vydali na led mistrovského Zlína, který nezažívá šťastný vstup do nové sezony a pěti přesnými zásahy prodloužili mizérii žlutomodrého celku.

4. kolo, pátek 19. září 2014
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Ondráček (Vlach), 31. Žižka (Čajánek, Tesařík) – 5. Jass, 26. Filippi (Bulíř, Škoula), 33. Vampola, 35. Bakoš (Filippi), 51. Bartek (Krenželok, Šimek). Rozhodčí: Husička, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 946. Střely na branku: 30:29. Třetiny: 1:1, 1:3, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

PSG Berani Zlín

Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Řezníček, Valenta, Tesařík – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Holík – Kubiš, Vlach, Ondráček – Čech, Fořt, Okál.

Lašák – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Bakoš – Kica, Jelínek, Valský – Jonák, Jass.

Na první branku zápasu nemusela takřka čtyřtisícová návštěva na zimním stadionu Luďka Čajky čekat příliš dlouho. Už v páté minutě se ke kotouči dostal na pravém křídle liberecký útočník Koba Jass. Ten si puk potáhl ze středního pásma na vrchol kruhu a svižnou ránou pokořil Kašíka.

Domácí Zlín se po mistrovské sezoně trápí a nepřesvědčivý herní projev předvedl i v pátečním zápase. Na první góly Severočechů však ještě odpověď našel. Na 1:1 vyrovnal po velkém zmatku před Lašákovým brankovištěm Jiří Ondráček, jenž dotlačil volný kotouč za brankovou čáru.

Liberecké šelmy udeřily i se začátkem druhého dějství, znovu necelých šest minut po úvodním vhazování. Tomáš Filippi se dostal ke kotouči ve střední třetině, protáhl se mezi dvěma beky a samostatnou akci zakončil přesnou trefou mezi gólmanovy betony.

Ševci se i tentokrát dokázali vzpamatovat a dotáhnout se. V přesilovce čtyř na tři dostal nabito obránce Tomáš Žižka a tvrdý projektil z jeho čepele zastavila až síťka v liberecké brance.

Další početní výhoda domácímu celku již žádnou radost nepřinesla. Zkušený Tesařík ztratil kotouč na útočné modré, čehož využil Petr Vampola a ze samostatného úniku nadvakrát pokořil Kašíka. Za necelé tři minuty přišel další hřebík do zlínské rakve. Filippi dostal kotouč na novice v libereckém dresu Martina Bakoše a slovenský forward z ostrého úhlu zacílil přesně.

Do závěrečných dvaceti minut základní hrací doby šli tedy hostující Bílí Tygři s celkem pohodlným vedením 4:2, které ještě navýšili. V jednapadesáté minutě se nepříliš nebezpečně vypadající, ale o to překvapivější, střelou prezentoval Martin Bartek a definitivně rozhodl o třech bodech pro Liberec.

Tygři se tedy po dvou porážkách v úvodních kolech dokázali oklepat a naopak vyhráli druhý zápas v řadě. To Zlín pokračuje v trápení a ze tří zápasů dosud nevytěžil jediný bod.

Juraj Jurík
„Na našem výkonu se podepsal minulý zápas v Olomouci, kde jsme odevzdali body. Doma jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. Liberec má velmi kvalitní mužstvo a dobře bruslí. Pořád jsme dotahovali a v okamžiku, kdy jsme mohli jít do vedení jsme udělali školáckou chybu. Tam se zápas zlomil, Liberec přidal další gól a za stavu 2:4 už bylo těžké duel zvrátit. Myslím, že Liberec vyhrál zaslouženě.“

Milan Černý
„Byli jsme po dvou třetinách lepším mužstvem, ale po první třetině jsem měl obavy. Měli jsme tam řadu šancí, mohlo se nám to vymstít, dali jsme pouze jeden gól. Podali jsme velmi dobrý výkon. Zlín získal titul v loňské sezoně zaslouženě. Možná jsme ho nachytali v horší kondici, ale pořád je to velmi kvalitní tým.“