Bílí Tygří stíhali náskok soupeře z první třetiny marně, Litvínov si odváží všechny body

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Až šestý domácí zápas v řadě se Liberečtí nedočkali ani jednoho bodu. Zasloužil se o to v 33. kole O2 extraligy Litvínov, který o svém vítězství rozhodl už v první třetině, když celkem dvakrát rozvlnil brankovou síť za gólmanem Pincem. Za Bílé Tygry ještě vykřesal naději v sedmačtyřicáté minutě Víšek, jenže hosté kontrovali dvě minuty před koncem brankou Lukeše. Benzina si tak odváží z Tipsport areny všechny tři body za výhru 4:1.

33. kolo, neděle 13. prosince 2009
1:4
(0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Víšek (Klimenta) - 6. Majdan (Reichel, Lukeš), 11. Jenáček (Hübl V. , Kubinčák ), 58. Lukeš (Reichel, Majdan),59. Hübl V. (Jenáček). Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6, bez využití Diváci: 5508. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Pinc - Čakajík, Moravec, Derner, Rýgl, Malkamäki, Jareš, Hunkes - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Klimenta, Dušek, Víšek - Nedvěd, Blatný, Špaček - Bárta, Urban, Jech - Kica.

HC VERVA Litvínov

Hübl J. - Pilař, Stříteský, Švarný, Gureň, Kousalík, Kroupa, Skuhrovec, - Trávníček, Vopat, Lukeš - Jánský, Černý, Reichel - Hübl V., Janáček, Kubinčák - Heinisch, Majdan, Bojer - Přeučil.

Po sedmizápasovém výpadku zapříčiněném zraněním kolene mohl trenér Kalous konečně nasadit opět zcela uzdraveného kapitána Petra Nedvěda. Právě ten byl v úvodu utkání hodně vidět, ale do zakončení se neprodral. Zastoupila ho tak čtvrtá formace Bárta – Urban – Jech, která sice rozvířila vody v obranném pásmu, ale na víc se již nezmohla. Hosté se oklepali z úvodního náporu a naopak na druhé straně udeřili. Majdan zatáhl kotouč do útočné třetiny, ten po nedůslednosti liberecké obrany doskákal na hůl Reichla, který ihned vypálil na Pince. Tygří brankář ale jeho střelu vyrazil přesně na hůl Juraje Majdana, pro kterého už nebyl problém trefit poloprázdnou branku 0:1.

Tím to ale ze strany Benziny nekončilo a dál se hnala za vidinou zvýšení náskoku. Odměněna byla na začátku jedenácté minuty. Hübl V. vyšťoural kotouč u liberecké střídačky a v situaci 2 na 1 nabil přesně na hůl Martina Jenáčka, jehož střela příklepem zasvištěla do branky Bílých Tygrů – 0:2. Modrobílí se oklepali z náporu žlutočerných až v patnácté minutě, kdy si Čakajík sjel na pěkný pas Nedvěda, Hübl J. byl ovšem na místě. O dvě minuty později si Víšek položil obránce Skuhrovce, nahrál přes celé brankoviště Klimentovi, ten ale jeho pěknou žabičku promáchnul. Domácí tým šance nabudila a Urban ukázal pěknou parádičku, když si prohodil kotouč skrz Kroupovými bruslemi, jenže Hübla J. mezi betony již propálit nedokázal. Do druhého dějství tak šli hráči Benziny s náskokem dvou branek.

Do druhé periody vstoupili lépe svěřenci trenéra Kučery díky přesilové hře. Pinc ale jejich úvodní nápor ustál a ukázal dokonce divákům ukázkový semafor po střele Švarného od modré. Hned z protiútoku ale zahrozily liberecké šelmy. Víšek zatáhl puk do útočného pásma, nechal ho za sebou pro Klimentu, který si najel až před Hübla J., ale litvínovský brankář jeho střelu pod tyčku vytěsnil. Modrobílí si svým náporem vynutili faul Stříteského na Víška, jemu šel o chvíli později dělat společnost Hunkes, který na hranici pravidel sundal na půli hřiště Kubinčáka. Domácí si i tak vytvořili potřebný tlak a nakonec další faul Benziny – fauloval Vopat. Krátkou dvojnásobnou početní převahu ale využít nedokázali.

Další šance Bílých Tygrů přišla až v devětadvacáté minutě z hole, v zápase velmi aktivního, Tomáše Urbana. Hübl J. ani tentokrát nekapituloval. Litvínov měl sice v zápase územní převahu, ale do větších šancí se protlačit nedokázal. Bílí Tygři se poté dostali dvakrát do situace dva na jednoho. V prvním případě Nedvěd poslal nepřesnou žabičku Duškovi a ze slibné šance sešlo. Druhá dvojice si už vedla o trochu lépe. Matějovský sice dostal kotouč k Bartovičovi, ten ale skulinku mezi Hüblovými betony nenašel. Tlak Podještědských gradoval, branka ale ne a ne přijít. V další tutovce se ocitl po křížné přihrávce Klimenty Nedvěd, ke vší smůle pro domácí přestřelil branku. Od toho okamžiku se litvínovský brankář cítil jako na střelnici. Postupně na jeho těle končily pokusy Klimenty, Jareše, Víška, Dernera a Bartoviče. Právě poslední jmenovaný mohl těsně před koncem snížit, ale svůj dravý průnik ukončil opět střelou mezi Hüblovy betony – neúspěšně.

Do třetí fáze zápasu nakročili lépe žlutočerní, Pince ale potřetí pokořit nedokázali, a tak přišlo na druhé straně potrestání. Nedvěd sklepl kotouč ve středním pásmu do jízdy Klimentovi, ten ač tísněn a faulován dokázal zakončit, Hübl J. ale neudržel kotouč před najíždějícím Janem Víškem, který vstřelil první branku domácího celku – 1:2.

Tlak Libereckých byl enormní. Bárta našel zpoza branky v mezikruží Čakajíka, jeho pokus skončil po zákroku Hübla J. na plexiskle. O moc lépe si nevedl ani Bartovič, který poslal zase pas Podkonického do vyrážečky hostujícího gólmana. Pinc se v tu chvíli hýbal v brankovišti spíš jen sporadicky, Hübl musel být ve střehu neustále. Další zákrok litvínovského strážce svatyně přišel v sedmapadesáté minutě, kdy Bárta načasoval přesnou přihrávku Urbanovi, ten ale ležícího brankáře bekhendem přehodit nedokázal. V čase 57:34 tak přišlo definitivní rozuzlení zápasu. Majdan vybojoval v rohu kluziště kotouč proti Nedvědovi, přihrál Reichlovi, který vybídl ke skórování Františka Lukeše – 1:3. Liberec si následně vzal time-out a odvolal Pince z branky. Toho využil Viktor Hübl, který trefil opuštěnou libereckou klec – 1:4. Litvínov si odvezl všechny tři body za výhru 1:4.