Bílí Tygři udolali Plzeň v přesilových hrách

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Liberec, teprve jako druhý tým v sezoně, dokázal získat všechny tři body na ledě Plzně. Zasloužil se o to především produktivní hrou v početních výhodách, když tři branky vstřelil v přesilovce a rozhodující gól utkání padl zásluhou uzdraveného <b>Lukáše Zíba</b> dokonce v oslabení.

38. kolo, neděle 06. ledna 2008
(1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 11. Šindel, 30. Čakajík (Důras), 50. Šindel (Derner) - 2. Klimenta (Víšek), 38. Pletka (Jiruš), 39. Krstev (Jiruš), 52. Zíb (Blatný). Rozhodčí: Husička - Bádal, Bejček. Vyloučení: 8:9, navíc Divíšek (Plzeň) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4196. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Škoda Plzeň

Altrichter - Derner, Čakajík, Benák, L. Martinec, Jasečko, Dresler, Dobrovolný, Staněk - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vlasák, Kracík, Adamský - Důras, Vampola, Matějovský - Dvořák, Šindel, Kubalík

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Holub, Rýgl - Blatný, Kašpařík, Pletka - Klimenta, Pabiška, Víšek - Bartovič, Šachl, S. Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček

Páteční výkony nového brankáře Lasselsbergeru Martina Altrichtera, kdy po třech obdržených brankách v první třetině vystřídal Romana Málka, přesvědčily plzeňské trenéry, aby jej nasadili i do dalšího zápasu, tentokrát od začátku. A hned z úvodu musel svůj výkon proti Slavii obhajovat. Neuběhla ještě ani první půlminuta, když se liberecký Kašpařík ocitl v první šanci zápasu, ale jeho teč vyvedla puk těsně mimo branku. Další příležitost Liberce přišla v jeho vlastní přesilovce. Tomáš Klimenta vystřelil z pravého kruhu, puk lehce změnil směr nechtěnou tečí jednoho z plzeňských hráčů a nakonec skončil v síti plzeňské branky. Jen pár vteřin poté mohl Liberec svůj náskok ještě zvýšit. Stanislav Procházka nepřekonal v samostatném úniku Altrichtera. Plzeň se začínala pomalu osmělovat. Dvořák mohl střílet do poloodkryté branky, ale jeho pokus byl libereckými hráči vymazán. Hře vládl však stále více Liberec. Klimenta z brejku vypálil těsně mimo. V další šanci Liberce dokonce zůstal chvíli ležet puk před plzeňskou brankou mimo kontrolu domácích, ale plzeňští obránci jej včas uklidili do bezpečí. To netrvalo dlouho. Hned po vhazování opět velké šance Liberce. Altrichter napoprvé vyrazil puk vleže a napodruhé vyrazil puk maskou a hra se přerušila. Po libereckém náporu však přišlo vyrovnání. Jakub Šindel se jako první zorientoval v chumlu hráčů před Markem Pincem a srovnal skóre. Tygrům předvedl tygří skok plzeňský brankář Altrichter. Klimenta dva metry před brankovištěm střílel do poloprázdné branky, ale Altrichter se proti střele vrhl bez hokejky a chytil jej do prázdné rukavice.

V úvodu druhé třetiny mohl skóre otočit Peter Fabuš, ale ve vyložené šanci promáchl. V polovině utkání začala Plzeň zvyšovat počet svých šancí a vytěžila z toho druhý gól. Nejprve Důras vypálil těsně mimo, ale deset sekund poté zatáhl puk do útočné třetiny domácích, nahrál volnému Martinu Čakajíkovi a ten bez přípravy prostřelil vše, co mu stálo v cestě a dostal Plzeň do vedení. Při vyloučení novice v plzeňském kádru Pavla Staňka přišla další využitá přesilovka Liberce. Střela od modré položila plzeňského brankáře na led a Václav Pletka z bezpečí jen doklepl puk do branky. Ještě před druhou sirénou Liberec vstřelil další branku a tím se opět otočil vývoj utkání. Již třetí přesilovkový gól zaznamenal střelou od modré Angel Krstev.

Po několika menších či větších šancích na obou stranách přišlo opět vyrovnání. Jakub Šindel v nabrané rychlosti vypálil puk ihned po přejetí modré a sám Marek Pinc se mohl jenom divit, kudy že mu ten puk prošel až do branky. Plzeňská radost z vyrovnání ale netrvala dlouho. Liberec okamžitě zahájil drtivý tah na plzeňskou branku. Gólman Altrichter vykryl několik dorážek, ale nepokryl puk, který zůstal ležet nekontrolovaně v brankovišti. Všudypřítomný David Ludvík si jej včas všiml a ukryl pod ležícího gólmana. Další branka přišla opět při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Tentokrát Tygři ve vlastním oslabení se ujali vedení. Lukáš Zíb vypálil od modré, puk před plzeňským brankářem změnil puk a nakonec skončil v síti. Pět minut před koncem ujel Petr Šachl, ale jeho blafák do forhendu mu nevyšel. Plzni se nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power play a podruhé v letošní sezóně si na domácím ledě nepřipsala ani jeden bod.

38. kolo, neděle 06. ledna 2008
(1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň