Date of publication Author

2. kolo, neděle 15. září 2002
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Steiner (Klepiš, Sup) - 15. Kropáč (Procházka, Čakajík), 45. Jankových (R. Pospíšil), 59. Kropáč (Krstev, M. Straka). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváků: 3272. Střely na branku: 45:30

HC Slavia Praha

Málek - Kadlec, Hejda, Novák, Kučera, Kolařík, Graňák, Posmyk - Hruška, Beránek, Antoš - Ujčík, Štraub, Tomica - Klepiš, Steiner, Sup - Jaroš, Míka, Šaffer.

Falta - R. Pospíšil, Krstev, Jan Kudrna, Čakajík, Horáček, Kočí, M. Beránek, J. Moravec - Jankových, Musil, P. Rozsíval - Kropáč, Straka, Kábrt - Novák, Plodek, Procházka - Hájek, Moskal, Jiří Kudrna.

Na Bílých Tygrech nebyly znát ani stopy únavy po těžkém sobotním zápase s Litvínovem a po dobrém výkonu si odvezli domů plný bodový zisk. Domácí vlétli na Liberec pěkně z ostra a ve 2. minutě mohl Steiner otevřít skóre. Svůj blafák však nedotáhl a ani z následného závaru před Faltou se diváci prvního gólu nedočkali. Tygři poprvé zahrozili v 5. minutě. Po chybě Míky se dostal k puku Kropáč a vzniklý požár musel hasit až Málek. V 7. minutě dostala Slavia možnost přesilové hry, Tygři se ale ubránili. Navíc se hned po skončení oslabení dostali do přečíslení a jen záhadou neskončil puk za Málkovými zády. Ve 12. minutě se po Klepišově přihrávce ocitl v další tutovce Steiner, Faltova lapačka však opět úřadovala. Napotřetí to ale již Steinerovi vyšlo. V 15. minutě ho opět vybídl Klepiš a nejaktivnější hráč domácích se tentokrát nemýlil. Tygrům stačilo na odpověď 38 sekund. Radoslav Kropáč projel obranným pásmem Slavie a bekhendovou střelou k tyči vyrovnal.

Hned 38 sekund po zahájení druhé části se ocitl sám před Faltou Josef Beránek, ale Falta opět vynikl. Další vzrušení přinesla 26. minuta, kdy ve vlastním oslabení Tygři ujeli, Málkovi vypadl puk a málem skončil za čarou. O situaci muselo rozhodovat video. O tři minuty později se dostali do přečíslení Ujčík se Štraubem, druhý jmenovaný ale pálil vedle. Hra poté upadla do průměru a kromě situací, kdy na ledě byla domácí "defenzivní trojice" Sup - Steiner - Klepiš, se toho moc zajímavého nedělo.

Třetí třetina začala opět velkou šancí. Do sólového nájezdu se dostal agilní Kropáč, proti kterému vytáhl skvělý zákrok Málek. Ve 44. minutě byl vyloučen za přílišný důraz Antoš. Když se již zdálo, že se domácí tlaku Tygrů ubrání, prosadil se nadvakrát Vítězslav Jankových a poslal Liberec do vedení. Slavia se snažila odpovědět, ale narážela na vynikajícího Faltu, který jen ve třetí třetině pochytal jedenadvacet střel. Proklínat ho po nedělním zápase bude asi zejména Ondřej Steiner, kterému liberecký gólman vychytal několik vyložených příležitostí. Čtyři minuty před koncem si vybrali domácí time-out. Následovala útočná smršť a série šancí - Liberečtí v čele s výtečným Faltou se ale ubránili. Zoufalá snaha o vyrovnání byla posílena dvě minuty před vypršením normálního hracího času odvoláním Málka. Liberec se ale bez problémů ubránil, navíc Kropáč ujel Hejdovi a pečetil první extraligové vítězství Liberce střelou do prázdné brány.