Bílí Tygři utrpěli v Litvínově debakl

Date of publication Author Martin Číž

I druhý zápas na ledě Litvínova dopadl pro liberecké hráče neslavně. Zatímco v prvním utkání zde prohráli 7:0, tentokrát se vrací s přídělem šesti gólů. Chemikům se podařila hlavně druhá část zápasu, ve které dokázali vstřelit čtyři branky a rozhodli tak o osudu utkání. Čestnou trefu Liberce obstaral <b>Stanislav Procházka</b>.

39. kolo, neděle 11. ledna 2004
6:1
(1:0, 4:0, 1:1)

Branky: 5. V. Hübl (Droppa, Klobouček), 24. Kubinčák (Balázs, Hreus), 25. Trávníček (Skuhrovec, V. Hübl), 26. Prorok (L. Havel, Říha), 35. Prorok (Hreus), 47. V. Hübl (Droppa) - 53. S. Procházka (Rozsíval). Rozhodčí: Husička - Padevět, Čížek. Vyloučení: 4:8. Využití: 4.0. Diváci: 3790.

HC VERVA Litvínov

Mařík - Poživil, Skuhrovec, Hranáč, Droppa, Klobouček, Krstev - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - Balázs, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Prorok - T. Martinec

Falta (25. O. Svoboda) - Jiří Hanzlík, Ťupa, Čakajík, Holub, Šmíd, Jiruš, od 41. navíc Moravec - J. Hašek, Vampola, Korhoň - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Plodek, Verčík - od 41. navíc Hájek, Jech

Lépe do utkání vstoupili hráči Litvínova, nejprve se do velké šance dostal Prorok, ale jeho střelu z úhlu Falta chytil. O minutu později byl vyloučen liberecký Hanzlík a domácím se v přesilové hře podařilo otevřít skóre, když přesně vypálil z pravé strany Hübl. Do další šance se poté dostal Kubinčák, ale žádný z jeho dvou pokusů se neujal. Liberec sice zanedlouho dostal šanci hrát v početní výhodě, avšak byla z toho nakonec pouze jedna střela, se kterou si Mařík poradil. Příležitost vyrovnat měli Tygři na konci 12. minuty, z dobré pozice střílel Ťupa a o několik okamžiků později pálil po pěkné Plodkově akci stejný hráč podruhé. V šanci se ocitl i Vampola. Ke konci třetiny hráli Litvínovští svou druhou přesilovou hru, ale pokusy Říhy i Hranáče Falta vykryl.

Do druhé části zápasu šli Bílí Tygři s jasným cílem vyrovnat a už ve druhé minutě Korhoň nastřelil čisté břevno. To však nastartovalo drtivý nápor Litvínova. Čtyři sekundy po vyloučení Holuba zvýšil nejprve na 2:0 Kubinčák. O necelé dvě minuty později poslal Trávníček svým gólem libereckého Faltu na střídačku. Pohroma pro Tygry však pokračovala dál. Nerozchytaný Oldřich Svoboda se z čistého konta neradoval dlouho a už po necelé minutě ho překonal Prorok. Stejný hráč vstřelil i pátý gól Chemopetrolu při přesilové hře v čase 34:03. Ke konci třetiny ještě Trávníček srazil tvrdým zákrokem Verčíka, a přestože se objevila krev, rozhodčí netrestal.

Přesilovky v tomto zápase dokázali "chemici" skvěle využívat a nejinak tomu bylo i v případě vyloučení Procházky za podražení. Na 6:0 zvýšil tvrdou střelou od modré Hübl. Nešťastně byl ve 48. minutě zasažen do obličeje Kubinčák a za tento zákrok dostal Hašek 2+2 minuty. Příležitost vstřelení sedmé branky a zopakovaní úspěchu z minulého zápasu na domácím ledě se však Litvínovu nepodařilo využít. Naopak, v čase 52:16 Liberec vstřelil alespoň čestný gól, po přihrávce Rozsívala pokazil Maříkovi čisté konto Procházka.

Bílí Tygři tímto nevydařeným zápasem spadli na 12.místo, avšak v úterý nastoupí k odloženému zápasu v Plzni a budou mít příležitost vrátit se na svou pozici o příčku výše.