Bílí Tygři v prvním zápase European Trophy nestačili na Kometu

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – V prvním zápase European Trophy nestačili Bílí Tygři ve Svijanské Aréně na Kometu Brno a prohráli 1:2. Plné hlediště se jediné liberecké branky dočkalo až v poslední periodě, kdy se trefil Jaroslav Kudrna. Další zápas letního poháru je na programu ve čtvrtek, kdy přijedou pod Ještěd Pardubice.

ET3, úterý 16. srpna 2011
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Kudrna (Bortňák, Čakajík) - 26. Zohorna (Švrček), 40. Švrček (Pospíšil, Žižka). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1500 (vyprodáno). Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Hvězdy zápasu: 1. Hovi, 2. Svoboda Jar., 3. Bartovič

Vošvrda - Hay, Čakajík, Pavlů, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Holub - Kudrna, Vlach, Dušek - Bartovič, Vak, Špaček - Bárta, Urban, Vantuch - Klimenta, Bortňák, Víšek.

HC Kometa Brno

Hovi - Žižka, Švrček, Bičánek, Kempný, Malec, Valach, Koma, Ostrčil - Svoboda Jaroslav, Podkonický, Pospíšil - Hubáček, Holec, Erat - Svoboda Jakub, Koreis, Zohorna - Jankovič, Křivohlávek, Jurák.

První zápas European Trophy na severu Čech začali lépe hosté z Brna, když hned v první minutě vystrašil Vošvrdu střelou do lapačky Jaroslav Svoboda. Kometa i nadále působila rozehranějším dojmem a její aktivitu zbrzdil až výpadek světel ve Svijanské Aréně. Vynucená pauza si vyžádala téměř dvacet minut než mohlo utkání dál pokračovat. Pomohla však více domácím, kteří po opětovném rozžehnutí zářivek, kteří vyrovnali následně hru.

Bílí Tygři se své první veliké šance dočkali ve třinácté minutě, kdy od mantinelu našel žabičkou Kudrna v mezikruží volného Vlacha, ten ale trestuhodně minul. O čtyři minuty později se opět připomněl Jaroslav Svoboda, který si najel z levého křídla a liberecký brankář měl co dělat, aby utěsnil mezírku mezi betony.

Druhá perioda začala aktivní hrou domácích. Bílí Tygři předvedli pěknou kombinaci po ose Dušek – Vak – Bartovič, ale Hovi se dokázal přesunout lapačkou ke své druhé tyči. Finský brankář si ani neoddechl, když musel opět na zem. Bartovič nasadil ďábelské tempo po pravé straně a přihrávkou našel ve středu najíždějícího Špačka, jenž trefil Hoviho v rozštěpu. Nápor Libereckých byl ale brzy ochlazen. V čase 25:18 napřáhl od modré Švrček a jeho tečovaná střela přistála přesně na hokejce Hynka Zohorny, kterému už stačilo posunout puk do branky – 0:1.

První gól zápasu zvedl ještě více tempo zápasu a následující minuty připomínaly opravdové soutěžní utkání. Na jedné straně vybídnul ke skórování liberecký Trončinský Kudrnu, ten ale nedokázal zkrotit jeho prudkou přihrávku. Hned v zápětí se hbitou dorážkou předvedl Erat, ale Vošvrda se tentokrát nenechal propálit. S blížícím se koncem druhého dějství začala Kometa domácí vyučovat v jednoduchosti a těsně před sirénou opět udeřila. Dvouminutový trest Trončinského potrestal po jedenácti vteřinách dělovkou od modré čáry Jan Švrček – 0:2.

Poslední dvacetiminutovku načali Severočeši lépe, možná i díky početní převaze z předchozí třetiny, jenže gólman Hovi stále držel čisté konto. Postupně si poradil s šancemi Bortňáka, Kudrny a Moravce. Ofenzivní tažení Bílých Tygrů pokračovalo, a tak byl vidět koncert spálených šancí.

Vošvrdu pořádně probudil až Podkonický a liberecký brankář musel vyrazit jeho pokus špičku betonu. Pak ale vyslal do samostatného úniku Vak Bartoviče, ale gólman Komety famózním zákrokem poslal puk do bezpečí. První radost domácích tak přišla až v čase 54:50, kdy Bortňák našel před brankou Jaroslava Kudrnu a puk se od něho došoural až za červenou čáru – 1:2. Liberečtí zkusili necelé dvě minuty před koncem duelu hru bez brankáře, ale i přes obrovský tlak další trefu už nevstřelili.