Bílí Tygři vezou cenný bod ze Zlína

Date of publication Author Radek Vokál

První bod po pěti zápasech půstu vybojovali Bílí Tygři na ledě předposledního Zlína. Liberečtí měli tradičně skvělý vstup do zápasu a zásluhou Rozsívala a Hanzlíka vedli po deseti minutách již 2:0. Jinou tradicí Bílých Tygrů se stalo ztrácení dobře rozehraných zápasů a došlo k tomu i v úterý ve Zlíně - Pivko, Vlach a Jenáček otočili skóre na 3:2. Tygři se ale vzchopili a <b>Jan Plodek</b> po přečíslení dvou na jednoho srovnal na 3:3. V prodloužení už branka nepadla a spokojeni tak mohou být všichni. Domácí prodloužili sérii bez porážky na 7 utkání a Tygři opět po delší době bodovali.

, úterý 19. listopadu 2002
3:3p
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a asistence: 19. Pivko (Vlach), 35. Vlach (Pivko, Balaštík), 46. Jenáček (Rachůnek) - 2. Rozsíval, 9. Jiří Hanzlík (M. Straka), 48. Plodek (R. Pospíšil). Rozhodčí: Šindler - Sichrovský, Vitík. Vyloučení: 3:5, navíc Rachůnek - J. Moravec oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200.

PSG Berani Zlín

Tuček - Marušák, Blaťák, Zubíček, Homer, Galvas, Hriňa - Balaštík, Vlach, Pivko - Rachůnek, Hubáček, Jenáček - Okál, M. Bartek, Veselý - Ministr, M. Filip, Kos

Koťátko - Jiří Hanzlík, Čakajík, Jan Kudrna, Krstev, R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Kábrt - Rozsíval, Musil, S. Procházka - Jiří Kudrna, Plodek, V. Novák - Hájek, Pabiška, Kubinčák

Bílí Tygři vstoupili do zápasu parádně. Ve druhé minutě chyboval domácí obránce Galvas, Patrik Rozsíval jej obral o kotouč a střelou od modré překonal nesoustředěného brankáře Petra Tučka. Liberečtí byli i nadále lepším týmem a brzy dokázali své vedení zvýšit. V 9. minutě vyhrál Michal Straka vhazování, puk se dostal k Jiřímu Hanzlíkovi, který si střelou skrz klubko hráčů z velmi ostrého úhlu připsal první gól v libereckém dresu. Tato branka již domácí Medvědy probudila z podzimního spánku a hra se vyrovnala. Domácí si vytvořili tlak, ke kterému jim ale svými fauly pomohli Liberečtí. Při vyloučení Pospíšila našel křížnou přihrávkou veterán Vlach mladíka Libora Pivka, který jen zasunul do odkryté branky a bylo to 1:2.

Zlín usilovně ve druhé třetině pracoval na vyrovnání, narážel ale na připravenou a koncentrovanou obranu Liberce. Hra v tuto chvíli oku diváka příliš nelahodila, místo kombinačního hokeje se na ledě odehrával tuhý boj. V 35. minutě Tygři přišli o vedení a branku měla opět na svědomí dvojice Vlach - Pivko. Tentokrát si ale role vyměnili, Pivko našel chytrou přihrávkou zlínského kapitána, který vymetl pavučiny z růžku Koťátkovy branky.

Oba trenéři do třetí třetiny stáhli hru na tři pětky, aby se hráči dostali do většího tempa. Domácím se podařilo ve 47. minutě otočit skóre na 3:2. Rachůnek vypálil, Čakajík ještě gólu dokázal zabránit, ale Martin Jenáček již dokázal puk do odkryté branky dopravit. Chvíli poté měl možnost zvýšit Pivko, Koťátko ale velmi důležitým zákrokem udržel svůj tým ve hře. Tygrům se navíc podařilo to, co už dlouho ne. Ve třetí třetině neodpadli, ale naopak dokázali se svým soupeřem srovnat krok. Jan Plodek zpoza obránce vystřelil a bylo to 3:3. Do konce třetiny zbývaly necelé čtyři minuty a oba týmy se soustředily především na to, aby neinkasovaly a získaly cenný bod.

V prodloužení mohl druhý, prémiový bod zařídit pro Bílé Tygry Vojtěch Kubinčák, jeho blafák ale Tuček s pomocí tyčky zneškodnil. Pro Medvědy to byla čtvrtá remíza v šesti zápasech, Tygři se mohou radovat z prvního bodu od říjnového vítězství v Budějovicích. V pátek hostí Liberečtí ve své aréně druhý celek tabulky, třinecké Oceláře.