Bílí Tygři vezou z lázeňského města tříbodový zisk

Date of publication Author Jakub Holubec, Petr Schultz

Karlovy Vary/Liberec – Bílí Tygři odčinili debakl s Vítkovicemi hned v dalším utkání. Na ledě Karlových Varů vyhráli 3:1. V lázeňském městě se Libereckým daří, vždyť zde také vyhráli popáté v řadě. O vítězství nakonec rozhodla branka Michala Bulíře, pro něhož to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži. V závěru zápasu pak utnul naděje hostů na tříbodový zisk Petr Nedvěd.

5. kolo, neděle 25. září 2011
(0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 50. Skladaný (Gřegořek, Dej) - 9. Urban, 13. Bulíř (Trončinský), 53. Nedvěd. Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2496. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Hráč utkání: František Skladaný - Michal Bulíř.

HC Energie Karlovy Vary

Mensator – Gulaši, Nosek, Gřegořek, Bombic, Rohan M., Gründling, Přindiš, Prošek – Košťál, Pech, Kumstát, Skladaný, Melenovský, Dej, Zaťovič, Klíma, Kuběna, Kupec, Vachovec, Rohan.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Trončínský, Kajínek, Ulrych, Derner – Klimenta, Nedvěd, Kudrna, Špaček, Vak, Víšek, Bulíř, Urban, Bárta, Dušek, Vantuch, Kica.

Úvod sezony ani jednomu z týmů moc nevyšel, a tak si oba chtěly spravit chuť ve vzájemném utkání na ledě KV Areny. Hned na začátku zápasu vyzkoušel domácího gólmana Nedvěd. V protiútoku, který následoval, nedokázal Kumstát trefit libereckou branku. Pinc měl plné ruce práce i se závarem, který vyvrcholil faulem a přesilovkou domácích. V ní se zrodilo několik zajímavých šancí, Tygři se ale ubránili. Karlovarští hráči byli aktivnější, hosté hrozili spíše z protiútoků. Po jednom z nich vystřelil tvrdě Bárta, brankář domácích si však s jeho pokusem poradil.

V polovině třetiny ujížděl na Mensatora osamocený Tomáš Urban, byl zastaven jen za cenu faulu a následné trestné střílení proměnil bez mrknutí oka. Hosty to pořádně nabudilo a usadili se na delší dobu v útočném pásmu. Energetiky uchránil od dalšího inkasovaného gólu jen výkon jejich brankáře. Za domácí hrozil v oslabení Košťál, Pinc se ale nenechal rozhodit. Naopak, o chvilku později se dorážkou prosadil Michal Bulíř a zvýšil na 2:0 pro Tygry. Hráči Energie zkoušeli odpovědět v další přesilovce, libereckou obrannou hráz se jim ale prolomit nepovedlo. Hra byla v první části na první pohled celkem vyrovnaná, hosté ale zvládli lépe klíčové situace.

Druhá třetina začala velmi divoce. Nejprve byl ve vyložené příležitosti domácí bek Gulaši, jeho střelu ale zastavila tyč. Na opačné straně kluziště se zase v oslabení několikrát vyznamenal Mensator. Oba týmy hrály agresivně a nic si navzájem nedarovaly. Domácí se snažili snížit, Nosek se svojí střelou z úhlu ale neuspěl. Liberecký Dušek se poté obtáčel kolem branky, nestihl ale kotouč zasunout pod domácím brankářem do sítě. Po Dejově střele Pinc nevěděl, kde má kotouč, zastavil ale se mezi jeho betony, a veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.

Domácím se nedařilo překonat pozornou libereckou obranu a navíc si museli dávat pozor na protiútoky Tygrů. S Urbanovým bekhendovým pokusem si však karlovarský brankář poradil. Dobrou šanci na úpravu skóre měl Kumstát, v dobré pozici ale netrefil ideálně puk, a stav zápasu tak zůstal nezměněný . A Klíma zase nedokázal z dorážky trefit poloodkrytou branku. Zvýšit na rozdíl tří branek mohl Špaček, jeho střelu z mezikruží vyrazil Mensator ramenem mimo. Několik pokusů domácích se poté podařilo obráncům Liberce zblokovat.

V třetí části začali aktivněji energetici, Pech ale kotouč za Pince neprotlačil a Kuběnovu střelu srazil jeden z hostujících obránců. To byly ovšem jedny z mála světlých okamžiků domácího týmu. Kotouč měli na holi většinu času hosté a Mensator měl o práci neustále postaráno. Své umění ukázal divákům při ráně Víška i dalších šancích. I hráči v zelených dresech si však dokázali příležitosti ke skórování vytvořit, jen je neproměňovali. Kumstát byl volný před brankou, jeho teč skončila nad ní.

Zaťovičovu střelu švihem polapil liberecký gólman do lapačky bez větších potíží a pokus Melenovského vyrazil mimo. Domácí to ale pořád zkoušeli a vyplatilo se. Skladaný poslal puk do brankoviště, kde se po velkém boji s obránci a brankářem Pincem prosadil Petr Gřegořek. Karlovarským tak svitla naděje, jenže ne na dlouho. Petr Nedvěd získal za brankou kotouč, vyjel s ním před domácí svatyni a po sérii dorážek dopravil kus černé gumy za Mensatorova záda. Domácí sice nic nevzdávali, třetí branka jim ale vzala vítr z plachet. Přestože drželi kotouč, obrana hostí je k větším šancím nepouštěla. Energetici to v úplném závěru zkoušeli bez brankáře, k ničemu to však nevedlo. Liberec utkání dotáhl k vítězství, a má tak vyrovnanou bilanci výher a proher. Naopak Energii straší v kolonce získaných bodů stále nula.

5. kolo, neděle 25. září 2011
(0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Energie Karlovy Vary