Bílí Tygři vybojovali s Vítkovicemi alespoň bod

Date of publication Author aVAL, Radek Vokál

Liberečtí hokejisté čekají na vítězství už plných devět zápasů. Úterní souboj s Vítkovicemi ale byl pozitivní alespoň v tom, že Tygři ukončili pětizápasovou sérii domácích porážek. Za Liberec se trefili Hanzlík a Novák, obě branky hostí obstaral Laszkiewicz po přihrávkách Krayzela. Nejlepším hráčem domácích byl ale vyhlášen <b>Pavel Kašpařík</b>.

19. kolo, úterý 26. listopadu 2002
2:2p
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávka: 19. J. Hanzlík (M. Straka, Kropáč), 48. V. Novák (Čakajík, Kábrt) - 37. Laszkiewicz (Krayzel), 42. Laszkiewicz (Krayzel). Rozhodčí: Vokurka - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3123.

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Gřegořek, Čakajík, R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, Michal Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek.

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Tesařík, Philipp, Chmelíř, Černošek (54. Zátopek), Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Burger, D. Moravec - Laszkiewicz, Gron, Krayzel - Irgl, A. Padělek, Olesz - Melenovský, Selingr, Krenželok.

Utkání začalo před nejslabší letošní diváckou návštěvou i s novou posilou - obráncem Gřegořkem. Ve 2. minutě se natlačil Kábrt před Trvaje, ale ten přikryl puk. Ve 3. minutě pálil Philipp, ale Falta vyrazil a Tygři šli hned do protiútoku. Když zůstal na ledě v minutě páté ležet Pavel Kábrt, rozhodčí se radil s trestnou lavicí, ovšem následně se pokračovalo beze změn dál. Pavel Kašpařík, hrající oproti minulému zápasu s číslem 29, střílel po přihrávce Čakajíka, ale střela za Trvajova záda neprošla. Tygři hráli relativně lehce a Vítkovice se dostávaly přes střední pásmo jen těžko. Musil zmařil svou šanci ve 13. minutě a další Novákova střela byla zblokována vítkovickými obránci. Tygři se pouštěli do útoků s velkou chutí, obětavě a neustále se tlačili do útočného pásma. Vítkovického Moravce potrestal za vysokou hůl rozhodčí dvěma minutami a v následující přesilovce nedal z individuálního průniku Krstev. Kropáč střílel na třikrát a nedal ale odražený puk Straka přihrál Hanzlíkovi a ten dal úvodní gól zápasu.

Hned v první minutě druhé třetiny prověřil Kaděra tvrdou střelou Faltu. Na druhé straně o minutu později vypálil Gřegořek takovou ránu na Trvajovu branku, že i videorozhodčímu trvalo opravdu dlouho, než byl schopen vyřknout verdikt. Gól to bohužel pro domácí a naštěstí pro hosty nebyl. Vítkovický Olesz zahákoval při nadějném útoku Rozsívala a odměnou mu byly 2 minuty odpočinku na trestné lavici, které Tygři sehráli v ustavičném tlaku. Ve 26. minutě se "potkal" liberecký Kropáč s Trvajem a po vhazování pálil Čakajík, trefil ale jen svého spoluhráče Nováka. Diváků je málo, ale jsou na prázdném stadionu relativně hodne slyšet. Trápící se Radoslav Kropáč jel sám přes půl hřiště, ale jeho střela mířila jen do prostor, které vítkovický brankář kryl. V následujícím oslabením, do kterého dostal Tygry Straka, se podařilo ujet Kábrtovi, ale pokus o blafák na Trvaje mu nevyšel. Václav Novák dostal krátce před koncem oslabení ránu hokejkou do obličeje, rozhodčí ale nevylučoval. Tragickou produktivitu libereckých neprolomil ani svými dvěma střelami Patrik Rozsíval. Slibně rozjetý útok a šanci dobře hrajícího Kábrtova útoku zmažil vítkovický Výtisk posunutím vlastní branky a dostal za to 2 minuty. Kropáč ani v této přesilovce nedal gól, na který čeká již devátý zápas. Chybu libereckých obránců mohl trestat Kaděra, ale Falta byl proti. Vyloučení Hanzlíka z 36. minuty ale ztrestal po krásné kombinaci s Krayzelem Laszkiewicz a srovnal na 1:1.

V úvodu třetí třetiny zmrazil domácí znovu Laskiewicz po přihrávce Krayzela gólem na 1:2. Liberečtí nepolevili a hra se začala častěji přelévat z jedné strany na druhou. Ve 47. minutě se Plodkovi nepodařilo přehodit ležícího Trvaje a vypadalo to na další sérii nevyužitých tygřích šancí. Na konci 48. minuty se po krásném přihrání zprava od Kábrta prosadil proti Trvajovi Novák a srovnal na 2:2. Tygři se znovu pustili do Vítkovických pěkně zostra a snažili se zápas získat pro sebe. Vítkovičtí ale chtěli totéž a v útočném pásmu byli velmi nebezpeční. Oba týmy otevřely hru a bylo se na co dívat. Krstevovi přihrál v 57. minutě Kropáč, ale Trvaj střelu vyrazil nad. Kropáč v 59. minutě po vyhraném buly pálil jen do Trvaje, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem Vítkovic. Střela nevyšla ani Čakajíkovi - pálil těsně vedle. Zbytek vteřin se odehrál již v klidu a na jistotu.

Prodloužení začalo opatrně, až ve 3. minutě zahrozil Rozsíval, ale vítkovický brankář se měl na pozoru. V poslední minutě prodloužení ještě Falta kryl šanci Grona, ale to již byla poslední šance zápasu.

Tygři získali bod, který jim ale na udržení 12. pozice nestačil. Zlín doma porazil Karlovy Vary a odsunul tak Bílé Tygry na předposlední pozici, byť jen o skóre.