Bílí Tygři vyhráli i počtvrté v řadě!

Date of publication Author Martin Číž

Liberečtí hokejisté pokračují ve svém vítězném tažení. Tentokrát si odnesli plný počet bodů z ledu Vítkovic, kde se jim velmi daří - vyhráli zde tři ze čtyř utkání. Přestože Tygři prohrávali již o dva góly, svého soupeře nakonec dokázali přehrát a z vítězné trefy se mohl radovat <b>Petr Vampola</b>. Dvakrát se do listiny střelců zapsal i obránce Jiří Moravec.

27. kolo, pátek 28. listopadu 2003
3:4
(2:0, 1:2, 0:2)

Branky: 8. P. Míka (M. Tomášek, F. Turek), 13. F. Turek (T. Ficenc, R. Kaděra), 34. T. Ficenc (P. Zdráhal) - 21. V. Jiruš (L. Čermák), 27. J. Moravec (V. Novák), 50. J. Moravec (S. Procházka, P. Kašpařík), 57. P. Vampola (L. Čermák). Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Kareš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3089.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Ficenc, Černošek, Seman, Jurečka, Dresler, Zápotočný - Kaděra, Burger, Zdráhal - Míka, Turek, M. Tomášek - Irgl, J. Štefanka, Olesz.

O. Svoboda - Čakajík, Moravec, Jiruš, L. Šmíd, Ťupa, J. Nedvěd - Hašek, Rataj, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň - Plodek, M. Hájek, Verčík.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Liberce, kličkou proti vítkovickému brankáři Pincovi se prezentoval Rataj. Teprve po necelých třech minutách se do větší šance dostali domácí, ale Míka zakončil svůj brejk nepřesnou střelou. První zákrok si tak Oldřich Svoboda připsal až po střele Burgera ze začátku páté minuty zápasu. Úvodní gól utkání viděli diváci již v čase 7:27 a k jejich radosti spadnul do brány nepříliš rozchytaného libereckého gólmana. Střelcem se stal právě Petr Míka, přihrávku si připsali Tomášek a Turek. Bílí Tygři však pokračovali v náporu, který zbrzdilo až vyloučení Ťupy za hákování. V následné přesilové hře se do slibné akce dostali domácí, kdy Burger krásně přihrál Kaděrovi, avšak po jeho střele Svoboda na poslední chvíli zasáhl. Ke konci hry v početní výhodě byl navíc vyloučen i liberecký Nedvěd a Vítkovice tak využily nabídnutou příležitost ke vstřelení své druhé branky zápasu. Zasloužil se o ní Turek po přihrávkách Ficence a Kaděry. Pro domácí hráče to byl velký impuls a jejich aktivitu nezmenšilo ani vlastní následné oslabení z konce 14. minuty. Větší šanci si tak Liberečtí vypracovali až ke konci své druhé přesilovky, kdy tvrdě vypálil Vampola a Pinc kotouč pouze vyrazil. Třetina se poté dohrála v klidném tempu.

S větším nasazením do druhého dějství vstoupili Bílí Tygři a chtěli tak pokračovat ve své aktivitě ze začátku zápasu. Tentokrát se však jejich nápor odrazil i na ukazateli skóre, přihrávku Čermáka zužitkoval liberecký obránce Jiruš. Hosté i nadále přehrávali svého soupeře, Pince prověřili střelami Ťupa a Nedvěd. Po vyloučení Dreslera a následně Čermáka se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Liberec pokračoval v obrovském tlaku a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Střelcem gólu se stal na začátku 27.minuty Moravec, kterému přihrával Novák. V následujích okamžicích se střídaly akce na obou stranách, za domácí zahrozili Olesz s Irglem, z týmu Liberce poté Moravec a Vampola. Přestože se hrál vyrovnaný hokej, z vedení se zanedlouho radovali opět domácí – branku vstřelil Ficenc, úspěšně mu asistoval Zdráhal. Hosté se sice snažili ihned vyrovnat, přesto se stav do konce třetiny již neměnil.

Po zahájení třetí části hry byli aktivnější opět hosté. Pinc nejprve musel zasahovat po tvrdé střele Nedvěda a posléze uklidnil hru při náporu liberecké první řady. V čase 42:15 usedl na trestnou lavici Ficenc, ale hráči Liberce nedokázali v přesilové hře ani jednou vystřelit. O několik chvil později se po chybě Rozsívala v rozehrávce navíc dostal do brejku Turek, ale svou šanci neproměnil. V následujících minutách přidali Bílí Tygři na důrazu a po několika nevyužitých šancích se radovali ze svého třetího gólu v zápase. Úspěšným střelcem byl opět Jiří Moravec, který nedal ze dvou metrů brankáři Vítkovic šanci. Tygři nezmenšovali svůj tlak, střela Rataje poskakovala na brankové čáře, ale Pinc na poslední chvíli zakročil. Na druhé straně se v gólové šanci objevil Míka, avšak Svoboda svůj tým také podržel. Liberečtí dokázali svůj nápor z poslednich minut využít ke skórování rozhodujícího gólu tři minuty před koncem hrací doby, kdy se z poloviny útočného pásma trefil Vampola. Domácí si ke konci utkání vzali ještě oddechový čas, ale srovnat se jim už nepodařilo.

Bílí Tygři tak v nesmírně důležitých zápasech s celky z dolní poloviny tabulky dokázali získat maximální počet bodů a v neděli si to rozdají s úřadujícím mistrem, pražskou Slavií, kterou dokázali ve druhém kole na svém ledě porazit.