Bílí Tygři vyhráli základní část, v play off budou hrát s Českými Budějovicemi

Date of publication Author Jan Rachota

Až poslední kolo základní části rozhodlo o soupeři Bílých Tygrů pro play off a pořadí Libereckých v tabulce. Svěřenci trenéra Palečka vyhráli na Lapači 2:0 a protože Sparta porazila Slavii, vyhráli základní část o pět bodů. Lubomír Vaic si připsal jeden bod, ale Jan Marek dva a díky tomu vyhrál kanadské bodování celé soutěže. V utkání ve Vsetíně podal výborný výkon <b>Milan Hnilička</b>, který si připsal šestou nulu v základní části. Zajímavá byla i situace kolem osmého místa. Na něm nakonec skončily České Budějovice a v neděli tak zamíří do Tipsport areny k prvnímu utkání čtvrtfinále.

52. kolo, čtvrtek 09. března 2006
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 28. Pletka (Hlavačka), 60. Šachl (Podkonický, Vaic). Rozhodčí: Smeták, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc Jenáček 10 min. - Víšek 5 min. a do konce utkání. Využití: bez využití. Diváci: 2105.

Valašský hokejový klub

Hovi - Hrabal, Kučný, Augusta, Spitzer, Ponomarev, Jaškin - D. Květoň, Stantien, Jenáček - Sakrajda, Janeček, Demel - Valko, Steiner, O. Hruška - Dubec, Duba.

Hnilička - J. Moravec, Richter, Derner, Jiří Hanzlík, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek (21. Pabiška), Rozsíval.

1. třetina

Bílí Tygři přijeli do Vsetína s jasným cílem, souboj s posledním celkem extraligy měl být pro hosty jasnou záležitostí. Utkání však nemělo zcela jednoznačný průběh. Liberečtí začali první třetinu oslabením, kdy svůj tým poslal do čtyř útočník Rataj. Vsetín si však vážnější šanci nedokázal vypracovat. Všechny pokusy domácích končily prakticky už na červené čáře. Početní výhodu však následně nezužitkovali ani Bílí Tygři. Hoviho vystrašil pouze Krstev ranou od modré. Na druhé straně předvedli Valaši rychlé přečíslení. Spitzerovu ránu vyrazil Hnilička jen před sebe a dojíždějící Stantien měl smůlu, když se mu skákavý puk překulil přes čepel. Další šance Vsetína už po gólu opravdu volala: Květoň našel zpoza branky hůl najíždějícího Jenáčka, který vypálil z první. Puk však dostatečně nezvedl a Hnilička bleskurychle zasáhl pravým betonem. Největší šance první části však následovala o několik okamžiků později a stál u ní vsetínský Ondřej Steiner. Dokázal vymotat puk zpod bruslí libereckého obránce a ještě se snažil pohlednou akci vyšperkovat příhrou na Valka, před kterým by byla prázdná branka. Tomu však ve skórování zabránil už za cenu faulu Václav Pletka. V závěru první třetiny, jejíž druhá půle jasně patřila domácím, se do velké příležitosti dostal Martin Jenáček. Nečekaně vyjel zpoza Hniličkovy branky a snažil se libereckého gólmana překvapit „dlouhým vysavačem“. Ten však svůj tým podržel, když Jenáčkovy úmysly zmařil levým betonem.

2. třetina

Účet zápasu mohli Vsetínští využít i na začátku druhé třetiny, kdy hráli 73 vteřin přesilovku čtyř proti třem. Prosadit se však nedokázali, pouze Stantien trefil brusle padajícího obránce Liberce. Dělovkou od modré se prezentoval obránce Hrabal. Bezgólový stav vydržel až téměř do poloviny utkání. A byli to paradoxně hosté, kteří se radovali. V osmadvacáté minutě zachytil bek Hlavačka kotouč v útočném pásmu a nahodil před branku. Tam jej na dvakrát za Hoviho záda dopravil Václav Pletka – 0:1. Domácí dostali šanci srovnat stav v následující přesilovce, kdy za katrem seděl Klimenta. Valaši však z početní výhody nevytěžili nic, naopak liberecký útočník mohl ihned po návratu z trestné skórovat. Domácí podržel výborným zákrokem brankář Hovi. Hosté mohli vedení zvýšit tři minuty před sirénou, kdy Vampola nahrával zpoza branky Procházkovi a finský gólman musel vytáhnout další zákrok ze škatulky "akrobatické zásahy na počkání."

3. třetina

Do třetího dějství vstoupili Valaši s odhodláním alespoň vyrovnat. Byli to oni, kdo si v poměrně vyrovnaném utkání vypracovali více šancí. Ovšem nedokázali je proměnit. Poslední dvacetiminutovka se však odehrála víceméně ve středním pásmu, kde se obě mužstva předháněla v důraznosti v osobních soubojích. Vsetínský Hovi se blýskl efektivním zákrokem proti Vampolovi. V závěru utkání hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale její nevyužití znamenalo definitivní konec nadějím na srovnání stavu. Osm vteřin před koncem pak kotouč za Hoviho záda dopravil Petr Šachl a pečetil tak vítězství Bílých Tygrů.

52. kolo, čtvrtek 09. března 2006
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky

Valašský hokejový klub