Bílí Tygři zahájili přípravu těsnou porážkou

Date of publication Author Tadeáš Drahorád, David Schlegel

Bílí Tygři z Liberce mají za sebou první přípravný zápas na nadcházející extraligovou sezónu 2007/08. Netradičně v 11 hodin změřili síly s hokejisty Kladna a nakonec těsně podlehli 3:4. Dvěma góly se zaskvěl útočník Petr Šachl, třetí branku pak přidal Tomáš Klimenta. Liberec na Kladně vedl, ale domácí pak zápas otočili. Bílým Tygrům se podařilo pět minut před koncem dostat na dostřel jediné branky, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

přát., pátek 27. července 2007
4:3
(2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Procházka (Ševc, Kalla), Bělohlav (Patera, M. Procházka), 33. Z. Nedvěd, 40. Frolík (Pavlas, Gardoň) - 9. Šachl (Žabka), 35. Klimenta, 56. Šachl (Kašpařík).

Rytíři Kladno

Orct (Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, Procházka L., Nadasdi, Trončinský, Růžička D., Bělohlav, Patera, Procházka M., Nedvěd Z., Gardoň, Frolík, Horna, Kalla, Kuchler, Obdržálek, Kazatel, Bartošek.

Fikrt (Nedvídek) - Žabka, Zíb, Krstev, Rýgl, Holub, Kočí, Derner, Hrach, Novák, Kašpařík, Šachl, Víšek, Plodek, Klimenta, Procházka S., Dušek, Hruška, Jech, Vantuch, Špaček.

Na to, že se venku potili lidé na sluníčko, začalo utkání na kladenském ledě v nezvykle vysokém tempu. Taktovky se hned od úvodu zápasu chopili domácí, avšak ani Patera, ani nikdo z jeho spoluhráčů se gólově neprosadil. Tygři se dostali ze své poloviny prakticky až po pěti minutách hry. Blízko ke vstřelení branky měl Kašpařík, který z bezprostřední blízkosti nedokázal dotlačit kotouč za ležícího Orcta. V následující přesilovce se to již povedlo. Žabkovu pumelici od modré čáry dorazil do odkryté klece Petr Šachl. Do dvou minut ale bylo srovnáno, to na trestné lavici pykali liberečtí Hrach s Holubem. Přesilovkovou kombinaci mezi Kallou, Ševcem a Martinem Procházkou zakončoval za bezmocného Fikrt posledně jmenovaný. Kladenští ještě vystupňovali svůj tlak a zanedlouho přidali i zaslouženou vedoucí branku. Díky důraznému napadání za libereckou svatyní se puku zmocnil opět Procházka, jenž přenechal puk Paterovi, ten posunul na Bělohlava, který pohotovou ránou dostal Kladno do vedení.

Ve druhé třetině se mohlo měnit skóre už v první minutě. To by ale nesměl Ševc svoji jedovku z mezikruží napálit jenom do tyče. Na druhé straně se hnal do zakončení Vantuch, avšak Orct se mu vrhnul pod nohy a akci tak zlikvidoval. V 27. minutě to byl pak opět Vantuch, kdo mohl pohnout s ukazatelem skóre, tentokrát mu ale ve slibné pozici utekl puk. Na ledě se tou dobou začalo přiostřovat. První bitku dne obstarali Krstev s Davidem Růžičkou. Půlminuty před polovinou zápasu opustila kladenskou střídačku první formace Bělohlav, Patera, Procházka. Do průběhu utkání již nezasáhla. V 32. minutě se po chybě liberecké obrany podařilo Zdeňku Nedvědovi proměnit samostatný nájezd a Kladno tak rázem vedlo 3:1. Odpověď na sebe ale opět nenechala dlouho čekat. U zadního mantinelu se dostal k puku Klimenta a nikým nehlídán zasunul kotouč zpoza brány až do sítě. Ale byli to opět Kladenští, kteří měli poslední slovo. Pěknou kombinaci v útočném pásmu zakončil do protipohybu brankáře Martin Frolík

Do poslední části hry nastoupili domácí se změnou v brance. Orcta nahradil Lev. Hra byla ve třetí třetině o poznání línější, a tak bylo poskrovnu i šancí. Jednu z mála zazdil Zdeněk Nedvěd pouze do Fikrta, Liberec se do brankových příležitostí nedostával skoro vůbec. Pomalu uplývající bruslení ve středním pásmu oživila až ostrá rvačka mezi Ševcem a Dernerem. Ševc se po jejím skončení musel poroučet do kabin, Derner sice zůstal na střídačce, leč do zápasu již nepromluvil. Severočechům se přecejen podařilo snížit v 56. minutě, když Šachl od mantinelu nenápadnou střelou překvapil brankáře Lva. Závěrečný tlak se, bohužel pro hosty, nekonal, a tak první letní přípravný zápas vyhrálo Kladno zaslouženě 4:3.