Bílí Tygři zakončili základní část výhrou nad Plzní, v play-off je čeká Mountfield

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Liberecký celek zakončil letošní základní část Tipsport extraligy vítězstvím nad týmem Plzně. Západočeši sice s domácím týmem drželi krok po většinu utkání, Tygři je ale k více než třem brankám nepustili. Petr Nedvěd potvrdil své vítězství kanadského bodování letošní základní části, dvě branky v utkání zaznamenal Tomáš Klimenta. Ve čtvrtfinále play-off narazí liberecký tým na České Budějovice.

52. kolo, neděle 26. února 2012
(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 3. Klimenta (Nedvěd), 7. Klimenta (Trončinský), 22. Bárta (Čakajík), 27. Krejčík (Špaček), 43. Vak (Holub) – 7. Kovář (Duda), 27. Havlíček (Frolo, Ruprecht), 49. Havlíček (Johnson, Heřman). Rozhodčí: Hodek, Souček – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:10, navíc Vantuch a Derner (oba LIB) do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 322. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3. Hráči utkání: Tomáš Klimenta – Ondřej Havlíček.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Vitásek, Holub – Klimenta, Nedvěd, T. Urban – Vantuch, Bulíř, Bárta – Víšek, Vak, Špaček – Bortňák, Krejčík.

HC Škoda Plzeň

Svoboda – Jeřábek, St. Pierre, Frolo, Marušák, Vykoukal, Růžička, Ruprecht – Petruška, Kovář, Duda – Kubalík, Pitule, Dvořák – Vostřák, Mrňa, Heřman – Havlíček, Johnson.

Jak liberečtí Bílí Tygři, tak plzeňští indiáni chtěli zakončit letošní základní část ve velkém stylu, což se na hře obou celků projevovalo od samého začátku. Přestože se zápasu nezúčastnily hvězdy obou týmů, jako Vlasák, Straka, Kudrna nebo Bartovič, dostupní hokejisté se o zábavu fanoušků dokázali postarat. Domácím šelmám ale stačily pouhé dvě minuty k jednobrankovému vedení. To jim vybojoval sasmostatným únikem a následovnou střelu pod víko Tomáš Klimenta, kterého na brankáře Svobodu vyslal Nedvěd – 1:0.

Indiáni se brzy po první brance utkání vzpamatovali a nalezli to nejlepší řešení, čímž byla branka vyrovnávací. Ta přišla v sedmé minutě, kdy přesně nacentroval z rohu hřiště Duda a Jan Kovář využil času a prostoru k přesné střele k levé tyči – 1:1. Tygři však nalezli reakci daleko rychlejší. Ještě ve stejné minutě opět odskočili Západočechům do jednobrankového vedení, když se prosadil opět Tomáš Klimenta, tentokrát střelou mezi Svobodovy betony – 2:1. Domácí se snažili svému sokovi odskočit do většího vedení, velké šance Víška a Klimenty ve zbytku třetiny však ztroskotaly na Svobodovi.

Do druhé třetiny vlétl domácí celek jako ničivý hurikán. Po minutě a půl se před plzeňskou brankou zjevil Michal Bárta, který pěknou střelou švihem přesměroval Čakajíkovu přihrávku do sítě – 3:1. O pět minut později už tým z Podještědí vedl o tři góly, navíc byla akce vedoucí ke čtvrté brance opravdu nádherná. Špaček po nájezdu do útočného pásma nacentroval od hrazení před plzeňskou svatyni, kde kotouč přímo za Svobodova záda tečoval Lukáš Krejčík – 4:1.

S hosty to nevypadalo příliš dobře, nicméně celkem rychle jim byla naděje navrácena. Obranná dvojice Frolo-Ruprecht vyslala na zteč Ondřeje Havlíčka, který při úniku neudělal jedinou chybu a skvělým bekhendovým blafákem překonal Pince v liberecké brance – 4:2. Šest minut před koncem druhé třetiny byl při samostatném úniku faulován kapitán domácích Nedvěd a rozhodčí mu udělil možnost skórovat z trestného střílení. Nedvěd však při finální kličce zajel příliš daleko od plzeňské branky, Svoboda mu navíc nedal místo, kam kotouč umístit.

Ofenzivní představení obou celků po čtyřiceti minutách neskončilo. Jako obvykle, i ve třetí třetině nejprve skórovali domácí, tentokrát se po krátké přihrávce Holuba prosadil dělovou ránou z levého kruhu Tomáš Vak – 5:2. Krátce poté se však hosté dostali do přesilovky, kterou neváhali využít. Po nahození Johnsona do libereckého brankoviště posunul kotouč za ležícího Pince opět Ondřej Havlíček, který si připsal už svou druhou trefu utkání – 5:3.

Ve třiapadesáté minutě poslal sudí zápasu do kabiny faulujícího Dernera a domácí tým šel do pětiminutového oslabení, už druhého v utkání. Dlouhá přesilovka znamenala daleko větší šanci hostů na vyrovnání, ohromnou příležitost měl na konci početní výhody Dvořák, který však z blízkosti odkrytou branku netrefil. V poslední minutě to hosté zkoušeli ještě bez brankáře Svobody, ale ani v šesti hráčích se jim nepovedlo vyrovnat. Tygři si tedy připsali na konto všechny tři body a do play-off postoupí ze čtvrtého místa. Ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů narazí na České Budějovice.

52. kolo, neděle 26. února 2012
(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň