Bílí Tygři zlomili další černou sérii, Slavii porazili těsně 2:1

Date of publication Author Lukáš Šonský, Petr Schultz

L i b e r e c – Už třetí sérii v řadě doma zlomili Bílí Tygři. Nejdříve porazili Vítkovice, nad kterými nevyhráli téměř dva roky, poté si smlsli na perníku z Pardubic, jenž trápil Kalousův tým šest zápasů, a v pátečním zápase ukončili kralování pražské Slavie v Tipsport areně. Jako první nasměroval Liberecké k výhře Hořava, ovšem vítěznou branku musel vystřelit v šestadvacáté minutě Čakajík. První tříbodový zápas v brance zároveň zažil gólman Vošvrda.

19. kolo, pátek 05. listopadu 2010
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Hořava (Vak, Klimenta), 26. Čakajík (Víšek) - 56. Pospíšil T. (Žižka, Růžička). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Gebauer, Lederer. . Vyloučení: 4:3, navíc Čakajík (LIB) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6314. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 2:0,2:1.

Vošvrda - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Moravec, Trončinský, Derner, Rýgl - Kudrna, Podkonický, Dušek - Hořava, Vak, Klimenta - Ondřej, Plodek, Víšek - Bárta, Kica.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Kadlec, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík, Špelda - Krenželok, Štefanka, Endál - Vondrka, Holec, Pospíšil - Jaškin, Růžička, Tomica - Jelínek, Micka, Doležal.

Páteční klání před slušně zaplněnou Tipsport arenou odstarovaly obě družstva aktivně, hned v úvodu si ostrý zákrok připsal Vošvrda, jenž tento duel nahradil Marka Pince mezi třemi tyčemi. Střelu Micky nejprve odrazil vyrážečkou a posléze musel čelit také individuální akci talentovaného Jaškina. Bílí Tygři odpověděli slibnou příležitostí Duška, toho ale z bezprostřední blízkosti dokázal Kopřiva vychytat.

Z následné nepříliš zábavné mezihry vystoupla šance Kudrny v početní převaze, Výtiskovu nabídku ovšem z levé strany do sítě usměrnit nedokázal. O minutu později se již Severočeši vedoucí branky dočkali. Vakův pokus odrazil hostující strážce svatyně pouze před sebe, odkud zaslal kotouč za bezmocného brankáře rychlou dorážkou Miloslav Hořava - 1:0. V závěrečných minutách prvního dějství se ovšem diváci dalších pohledných akcí nedočkali, týmy se střídaly v držení puku a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště.

Druhá třetina navázala na poklidné tempo z dějství předcházejícího, více ze hry měli ale domácí. Soupeřovy zadní řady prověřila útočná formace vedená Plodkem, avšak Kopřiva byl pozorný. O chvilku později ovšem kapituloval, od modré čáry neomylně zamířil Martin Čakajík - 2:0. Liberec poté pokračoval v aktivní hře a svého soka svíral dlouhé minuty ve vlastním pásmu. Z úhlu zamířil do brankové konstrukce Dušek a dalším projektilem se snažil napnout síť v pražské brance opět zadák Čakajík, tentokrát byl Kopřiva pozorný.

Sešívaní se vzápětí dokázali ze sevření tygřích drápů vymanit a několika nebezpečnými pokusy zaměstnali také domácího muže s maskou, který nejprve zastavil střelu Pospíšila a následně udržel čisté konto také proti ataku Holce, ale ten skákavý puk rozhodně nezasáhl podle představ. Když liberecký gólman zneškodnil také dorážku Štefanky z prostoru před brankou, odcházeli po čtyřiceti minutách do šaten spokojenější severočeští hokejisté.

V závěrečné periodě pokračovali modrobílí v útočných výletech a Kopřiva měl hned plné ruce práce. Černou pryž vyslanou z hole Vaka zastavil betonem a zanedlouho úspěšně odrazil rovněž střelu Plodka. Hosty dostala na zteč libereckého obydlí až nabídnutá početní převaha, Růžičkovu pumelici srazili liberečtí zadáci do rohu kluziště a Vašíčkovu šanci zlikvidoval obránce Výtisk.

Tygři poté sice znovu nebezpečně operovali před územím stráženým Kopřivou, leč v jedné z dalších početních převah se prosadila Slavia. Pět minut před koncem základní hrací doby zakončil přihrávkový kolotoč v útočné třetině Tomáš Pospíšil - 2:1. Pražané vzápětí vrhli všechny síly do útoku a Liberečtí se vytvořili hned několik slibných přečíslení, hostující celek se ale dokázal ubránit. Hosté to zkoušeli také v šesti bez brankáře, jenže vyrovnat se jim nepodařilo.

Severočeši si tak do tabulky připisují další tři body, když byli dvě třetiny lepším týmem. Červenobílí přidali na aktivitě až v poslední části, což na body nestačilo.