Bojovný výkon proti Kladnu vynesl Tygrům tři body

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – V dohrávce osmého kola Tipsport extraligy přivítali Bílí Tygři ve svém hokejovém stánku Vagnerplast Kladno. Do vedení ale šel aktuálně poslední tým soutěže a Liberečtí museli dotahovat. Na 1:1 srovnal po nahrávce Hořavi Dušek a o vedoucí branku se postaral po pasu Nedvěda Hořava. Kladno už nenašlo na vstřelenou branku odpověď a Tygři tak vydřeli tři cenné body.

8. kolo, středa 06. října 2010
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Dušek (Hunkes, Nedvěd), 47. Hořava (Nedvěd, Vak) - 4. Valský (Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Kis, Prchal. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3608. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Pinc - Výtisk, Hunkes, Čakajík, Derner, Rýgl, Trončinský, Moravec - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Špaček, Urban, Bárta.

Rytíři Kladno

Cikánek - Kameš, Drtina, L. Procházka, Šmach, Mnatsyan, Piskáček, Toman - S. Treille, Patera, Kafka - Kalla, Melka, Látal - Eberle, Stieler, Kuchler - Valský, Gengel, Bělohlav - Knotek.

Necelých čtyřiadvacet hodin po utkání s Bostonem si hráči Bílých Tygrů opět oblékli hokejovou zbroj, protože do Tipsport areny přijelo poslední Kladno. Na Libereckých ale únava z předchozího zápasu znát nebyla a v úvodu mače byli aktivnějším celkem. Jenže první červené světlo za brankou se rozsvítilo na straně domácích. V čase 3:55 vystřelil přes obránce Jakub Valský a Pinc jeho lehké nahození propustil až do branky – 0:1. Srovnat mohl Vak, ale ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou středočeskou klec.

Kladno urputně bránilo svůj jednobrankový náskok a Liberec k ničemu nepouštělo, ba naopak po chybě Tygrů mohlo skórovat. Treille zachytil ve středním pásmu rozehrávku Severočechů, ale své sólo podél pravého mantinelu zakončil bekhendem jen mezi Pinovy betony. Liberec se své další šance v první třetině přeci jen dočkal, ale Nedvědova bomba z vrcholu kruhů málem rozštípla helmu Cikánka. V závěru třetiny dostal Vagnerplast přesilovou hru, ve které Patera zazvonil na tyč.

Po mdlém začátku druhé periody se fanoušci Tygrů domáhali vyrovnání a jejich oslavné „chorály“ mohly libereckou halou znít až v šestadvacáté minutě. Nedvěd přenechal puk elegantně u mantinelu Hunkesovi, ten našel bekhendem v mezikruží volného Antonína Duška, který zamířil švihem přesně nad levé rameno Cikánka – 1:1.

To bylo ale jediné zajímavé, co mohli diváci v ochozech v prostřední části vidět. Oby týmy hrály hodně nepřesně, a tak tempo hry trochu opadlo.

V úvodu poslední třetiny zahrozili nejprve hosté, když Kalla našel z rohu kluziště před brankou Bělohlava a Pinc vytěsnil jeho střelu holí nad. Poté předvedli podobnou akci na druhé straně Víšek s Klimentou, když druhý jmenovaný zakončil do připraveného gólmana Kladna. Severočeši začali hrát aktivněji a donutili Melku k faulu. Jeho přečin proti pravidlům byl po minutě potrestán. Nedvěd vlétl do útočného pásma, přebral Vakovu nahrávku, pozadu zajel za branku a přesným pasem našel před Cikánkem volného Miloslava Hořavu, který trefil horní polovinu branky – 2:1. Bílé Tygry branka nabudila a najednou jich byl plný led. Kudrna mohl pohnout s ukazatelem skoré na bezpečnější dvoubrankový rozdíl, ale osamocen před Cikánkem trefil jen jeho připravenou výstroj.

Kladno se muselo začít více tlačit do útoku a v obraně vznikala okénka pro rychlé brejky. Jeden takový založil Víšek, ale tísněný Klimenta ho nedotáhl k dokonalosti. Jeho neproměněná šance mohla libereckého útočníka málem mrzet. Pinc už ležel ve svém brankovišti překonán, ale ve správnou chvíli zvednul hlavu a v leže vyboxoval Šmachův pokus z červené čáry. Role se pak v bránění o výsledek obrátily a Podještědští vyváželi puky ze svého pásma. Další branka už nepadla, a tak Liberec vydřel tři body za výhru 2:1.