Brány semifinále zavřela Liberci Mladá Boleslav

Date of publication Author Štěpán Tomš, Petr Schultz

Mladá Boleslav – V posledním kole Tipsport Hockey Cupu zavítali Bílí Tygři na mladoboleslavský led a k postupu do semifinále této letní soutěže by jim stačil jeden bod. Liberec vstoupil do boje o finále fantasticky, když už po osmi vteřinách vedl 1:0. Poté ale Mladá Boleslav vstřelila dvě branky a rázem byla ona v semifinále. S tím se nechtěl smířit Plodek a situace se rázem obrátila. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby ale prolétl obranou Tygrů Vrbata a zasadil Severočechům zásadní ránu. Semifinále si tak zahraje Mladá Boleslav.

TsC4, čtvrtek 26. srpna 2010
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Loskot (Nouza, Gajovský), 37. Bahenský (Divíšek, Boháč), 58. Vrbata (Bahenský, Žabka) - 1. Klimenta (Čakajík, Nedvěd), 52. Plodek (Víšek). Rozhodčí: …. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 1850. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Valent - Lehikoinen, Jindra, Marušák, Macháček, Žabka, Duben, Čížek, Hay - Nouza, Divíšek, Boháč, Macho, Loskot, Fabuš, Matějovský, Vrbata, Krestanovich, Gajovský, Bahenský, Handlovský.

Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Rýgl, Pavlů, Říha, Kolmann, Derner - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Víšek, Plodek, Dušek - Kica, Urban, Tomíček.

O tom, komu se více povedl vstup do utkání, nemohl být o první přestávce ve frontách u stánků s občerstvením pochyb. Už po osmi sekundách poslal hostující tým do vedení Tomáš Klimenta, jehož gól udal vysoké tempo celé první třetině. Zanedlouho mohl vyrovnat Nouza, zády k brance měl ale pozici složitou. Divíšek, který mu nahrával, měl využít lepšího postavení a raději zakončit sám. Obratem jel sám na brankáře Valenta Urban a nedal. Libereckou kombinaci v přesilové hře zakončoval neúspěšně Nedvěd, na druhé straně si počínal Matějovský stejně. První dvacetiminutovku tak vyhráli hosté.

Druhá část nabídla nejprve nevyužité šance Liberce a potom obrat Mladé Boleslavi. Hosté hrozili především v přesilových hrách, které zahrávali nápaditě. Žádný z jejich pokusů však v síti neskončil, neboť Valent se vytáhl několika skvělými zákroky. Vyrovnání přinesla až akce třetího útoku. Nouza našel před bránou volného Marka Loskota, pro něhož nebylo zvednutí puku mimo dosah brankáře Vošvrdy žádným problémem. Ve 38. minutě poslal Středočechy do vedení Zdeněk Bahenský. Po Divíškově precizní přihrávce na něho zbyla lehčí polovina – trefit odkrytou bránu.

O druhé přestávce přišlo na řadu předání peněz vybraných pro obec Mníšek. V kasičce se i díky Vám, divákům, sešlo přesně 55.231,- korun. Finanční pomoc si osobně převzal starosta povodněmi postižené obce pan Roman Slezák.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky nastřelil Podkonický tyčku. Když se po souboji vysypalo plexisklo na vratech pro vjezd rolby, hokej se proměnil ve veřejné bruslení s přátelským popovídáním mezi hráči obou celků. Když se začalo znovu hrát, vyrovnal Čakajík. Podkonický stál ale v brankovišti, a tak branka neplatila. Jen o pár vteřin později si Liberečtí vše vynahradili regulérním gólem v téže početní výhodě. Na 2:2 vyrovnal Jan Plodek. Boleslav by v Tipsport Cupu posunula dál jedině výhra v základní hrací době. Moc dobře si toho byl vědom i David Vrbata, který dvě minuty před koncem utkání rozhodl a poslal Bruslařský klub do vyřazovací části letního poháru.