Brněnské Kometě se podařilo vyloupit Tipsport arenu

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Ve dvaatřicátém kole letošní sezony zamířili na sever Čech hráči brněnské Komety. Ti se potřebovali vymanit z nepříznivé pozice ve spodní části tabulky. Také se jako první dostali do vedení, a to už v první třetině, kdy skóroval Jakub Svoboda. Jaroslavu Kudrnovi se podařilo ve třetí třetině srovnat, hosté se ale vrátili do vedení a nakonec vyhráli o dvě branky.

32. kolo, úterý 20. prosince 2011
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 47. Kudrna (Trončinský, Bárta) - 14. Jak. Svoboda (T. Svoboda), 49. Čermák (Dlouhý), 56. Dlouhý (Vašíček, Erat). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:5, navíc Štich (LIB) a Malec (KOM) 10 min. os. trest za nesportovní chování. Využití: 0:1. Diváci: 4 156. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Hráči zápasu: Jaroslav Kudrna - Radek Dlouhý.

Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Holub, Štich - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Vantuch, Vak, Kica - Víšek, T. Urban, Bárta - Špaček, Bulíř, Bortňák - Krejčík.

HC Kometa Brno

Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Bičánek, Švrček, Malec, Kempný - Jakub Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - Čermák, Dlouhý, Erat - Holec, Petrovický, Balej - Jankovič, Koreis, Zohorna.

Po uctění památky prvního českého prezidenta Václava Havla zavládla na ledovém oválu liberecké Tipsport arény soutěživá atmosféra. Do utkání týmy vlétly v mírném, ale vyrovnaném tempu, které přineslo v první třetině hned několik šancí. Po šesti minutách přišly první velké příležitosti, nejprve to byl brněnský Dlouhý, který ale ztroskotal na Pincovi. Chvilku poté to zkusil z dálky Nedvěd a Trvajovi se podařilo pouze ztlumit kotouč, který se následovně odklouzal až na brankovou čáru, odkud ho uklidil Koreis.

Nakonec ale jako první skórovali hosté. Při čtyřminutové přesilovce našel Tomáš Svoboda na brankovišti volného Jakuba Svobodu, proti jehož zakončení neměl Pinc šanci se přemístit – 0:1. Podobně Kometa zahrozila i dvě minuty před koncem a opět to byl Tomáš Svoboda, kdo našel tentokrát Divíška. Pinc se ale stačil přemístit a udržet Tygry ve hře.

Do druhé třetiny byl cíl domácího celku jasný – srovnat stav utkání a pokusit se o obrat. Také se podle toho většina prostředního dějství odehrávala, avšak Severočechům se nedařilo projít přes pevnou brněnskou obranu, kterou v nejhorších případech zachránil zkušený Trvaj. V polovině třetiny to byl právě on, kdo zastavil nebezpečnou střelu navrátilce Víška z úhlu.

Netrvalo dlouho a Tygři měli další velkou šanci, tentokrát se před Trvajem zjevil Kudrna. Ten vypálil na branku hostí hned dvakrát, ani jedna ze střel však nebyla úspěšná. Domácí oslabení přinutilo podještědský tým stáhnout se domů, a tak zbytek třetiny proběhl ve znamení zmařených domácích protiútoků a hry ve středním pásmu.

Po necelých sedmi minutách třetí části úterního utkání se povedlo domácím vyrovnat stav zápasu. Na konci oslabení poslal Bárta dopředu Trončinského, který neomylným bekhendovým pasem našel Jaroslava Kudrnu a ten nastavil brusli právě ideálně, aby poslal kotouč do malé mezírky, kterou Trvaj nestihl pokrýt – 1:1. Pak ale přišli na řadu hosté. Leoš Čermák nejprve vyrovnal skóre přesnou trefou mezi betony Pince – 1:2. Poté se málem ze samostatného úniku prosadil Divíšek, ten ale trefil spojnici břevna a tyče.

Pět minut před koncem však Jihomoravané vstřelili velice důležitou branku. Erat nejprve nahrál Vašíčkovi, který v útočném pásmu prodloužil na Radka Dlouhého, kterému stačilo trefit odkrytou branku, v lehké pozici však nebyl – 1:3. Tři minuty před koncem se trenér Severočechů Kalous rozhodl odvolat Pince z branky, jenže vyloučení Kudrny poslalo jedničku Tygrů po necelých dvou minutách zpět do klece. Ve zbytku zápasu se už nic nestalo, a tak Kometa odjela domů s plným počtem bodů.