Černá série padla v Mladé Boleslavi, Bílé Tygry spasil Milan Bartovič

Date of publication Author Jitka Čechová, Petr Schultz

Mladá Boleslav/Liberec – Černá série prolomena! Nepříjemná šňůra skončila v posledním zápase roku 2011. V pětatřicátém kole Tipsport extraligy porazili Bílí Tygři po prodloužení Mladou Boleslav na jejím ledě těsně 2:1, když se o obě branky postaral Milan Bartovič.

35. kolo, pátek 30. prosince 2011
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Tomas (Podkonický) - 22. Bartovič (Nedvěd), 62. Bartovič. Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8, navíc Čutta (MBL) a Štich (LIB) na 10. min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 055. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráč utkání: Roman Tomas- Milan Bartovič.

BK Mladá Boleslav

Hübl - Hay, Chaloupka, Drábek, Čutta, Žabka, Rýgl - Balaštík, Výborný, Mikulík - Goertzen, Tomas, Podkonický - Jiránek, Vrbata, Demel - Lenc, Hrdel, Svačina.

Pinc - Trončinský, Výtisk, Moravec, Holub, Čakajík, Ulrych, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - T. Urban, Vak, Vantuch - Bartovič, Bulíř, Krejčík - Špaček, Bortňák, Víšek - Kica.

Úvod utkání působil poněkud rozlétaným dojmem, oběma stranám scházela přesnost a tak trochu i jistota. První vážnější střelu si připsal domácí Tomas, do dráhy puku ale vložil jeden z hostů hokejku a kotouč tak šel výš, než domácí útočník zamýšlel. Pak přitlačili Liberečtí, Hübl musel zasahovat hned proti třem střelám. Vantuch pálil i po odpískání ofsajdu, což se nelíbilo Žabkovi. Oba pánové si za následnou pošťuchovanou odešli na dvě minuty sednout.

A utkání začalo nabírat na obrátkách. Nejprve hrál přesilovku Liberec, po vyloučení Demela nastřelil liberecký kapitán boční síť Hüblovy branky. Tygři ale také chybovali a na Pince vyrazil osamocený Balaštík. Ke štěstí hostů mu však kotouč ujel a on tak vůbec nevystřelil. Přesilovku hrála i Boleslav, která si taktéž připsala několik slibných příležitostí. Vůbec největší si ale vytvořil Mikulík až po jejím vypršení. Trefil však jen Pincův beton. Přibylo střeleckých pokusů hráčů z města v Podještědí, Duškovi chyběly k doklepnutí nahození Vantucha snad jen milimetry.

Vstup do druhého dějství vyšel jednoznačně lépe Tygrům. Kapitán Nedvěd totiž ve 22. minutě poslal puk od pravé tyčky Hüblovy branky do prostoru před ní, kam si pohotově sjel Milan Bartovič, který střelou zápěstím poslal Liberec do vedení. Radost hostujícího celku však nevydržela dlouho. Svěřenci trenéra Kalouse se na 92 sekund poněkud zbytečně poslali do tří, to ale ještě nebyl hlavní kámen úrazu. Dvojnásobná přesilovka totiž Boleslavi nevyšla, na Pince vůbec nevystřelila. Ta klasická pak už ale ano, totálního zmatku před brankou Liberce, ze které Pinc doslova vypadl, využil Roman Tomas.

Tygři po vyrovnávací brance poněkud zatuhli, takže prim hráli nějakou dobu Středočeši. K zásadnímu ohrožení Pincovy branky se ale ani tak nedostali. Po polovině zápasu Liberečtí opět procitli a hra se tak přestěhovala spíš před Hübla. Puk se po přihrávce zpoza branky málem odrazil od brusle Víška do sítě. Ke konci třetiny ubývalo střeleckých pokusů, nicméně hra se čile přelévala z jedné strany hřiště na druhou, a tak se rozhodně bylo na co dívat. V samotném závěru si velkou šanci připsal Nedvěd, puk ale nezasáhl a odkrytou klec tak netrefil.

Třetí dvacetiminutovku odstartovala série nepřesných přihrávek a to na obou stranách. Liberečtí se pak sice na chvilku uhnízdili ve svém útočném pásmu, stejně jako ke konci druhého dějství z toho ale nevzešlo nic, co by přímo ohrozilo gólmana. K vidění zkrátka byla hra dvou týmů, z nichž ani jeden není ochoten udělat chybu. Domácí publikum nadzdvihl ze sedadel až průnik Tomase s Podkonickým, ve kterém ale nedokázal prvně jmenovaný kotouč zpracovat – tak na něm byl nalepený obránce soupeře.

Snaha domácích obránců pak dokonce v jednu chvilku zaváněla vlastním gólem, když se nahození Vantucha odrazilo od Drábka na horní síťku. Napjatou situaci, za které doslova jiskřil vzduch, pak umocnila bitka mezi domácím Čuttou a libereckým Štychem. Ti dva po ledové ploše kroužili doslova jako býci v aréně a ještě si pak účty dlouho vyříkávali i na trestných lavicích. Tresty do konce utkání překvapivě hráči nevyfasovali. Šest minut před koncem základní hrací doby fauloval unikajícího Bartoviče Chaloupka, z čehož Boleslav odešla s dvouminutovým trestem. Liberec ale s ničím světoborným nepřišel a brzy začalo být jasné, že už si obě strany stůj co stůj chtějí pohlídat alespoň ten bod.

V úvodu prodloužení se Liberečtí poněkud zapotili při stíhání Balaštíka s Výborným, zatrnulo ale i domácím, když si výlet směr Hübl udělal Milan Bartovič. Napoprvé ještě stačili domácí tento požár uhasit, o chvilku později už ale na libereckého útočníka nestačili, který tak ukončil nejen zápas, ale také Tygrům přihrál o bod navíc a v neposlední řadě také ukončil jejich sérii proher.