Chemici udeřili ve třetí třetině

Date of publication Author Jan Rachota

Po včerejším vítězném televizním utkání zajížděli Bílí Tygři do Litvínova. Dlouho byli domácím Chemikům vyrovnavnaným soupeřem, ale nakonec podlehli 5:3. Premiéru v extralize si odbyl brankář <b>Michal Nedvídek</b>.

30. kolo, neděle 03. prosince 2006
5:3
(2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Lukeš (Nikolov), 8. Jánský (Sklenička), 35. Reichel (Prorok), 53. Branda (Nikolov), 59. Jenáček (Branda) - 11. Procházka (Rýgl), 17. Krstev (Víšek), 23. Pabiška (Hruška). Rozhodčí: Bolina - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:11, navíc Hranáč - Jech, Podkonický všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4010.

HC VERVA Litvínov

Fiala (Hübl) - Poživil, Hranáč, Gýna, Skuhrovec, Nikolov, Punčochář, Morava - Trávníček, Jenáček, Branda, Prorok, Reichel, Kubinčák - Bednařík, Branda, Lukeš - Sklenička, Kopecký, Jánský.

Nedvídek (Hnilička) - Kočí, Krstev, Jiruš, Moravec, Zíb, Rýgl, Hrach - Pletka, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, S. Procházka - Hruška, Pabiška, Jech.

Litvínov se v zápase musel obejít bez zraněného kanonýra Jana Bendy a distancovaného obránce Jiřího Šlégra. Liberec nastoupil do utkání ve stejné sestavě jako končil sobotní utkání proti Budějovicím(Vaic ve třetí lajně), pouze Hniličku nahradil v brance junior Michal Nedvídek.

1. třetina

O rychlý start zápasu se postaral svým faulem liberecký obránce Moravec. Ten v úvodu druhé minuty fauloval a dal domácím možnost zahrát si přesilovou hru. Touto výhodou Chemici nepohrdli, neuplynula ani minuta přesilové hry a juniora Nedvídka v liberecké kleci překonal FRANTIŠEK LUKEŠ - 1:0. Ten vybruslil z levého rohu až před branku, roztáhl brankáře a po ledě poslal puk do sítě. Liberec obdržená branka nepoložila, naopak se hned hnal kupředu vyrovnání. Snaha však nepřinesla požadovaný výsledek, naopak na druhé straně zahrozil Kubinčák, který tvrdě vypálil z levého kruhu. Následně byl vyloučen Hranáč, Bílí Tygři si vytvořili tlak a dvě nebezpečné dorážky hasil až Fiala.

Nedáš – dostaneš, pravdivost hokejového tvrzení se znovu ukázala v osmé minutě. Litvínovský forvard Sklenička přenechal puk za modrou PETRU JÁNSKÉMU, ten prolétl před Nedvídka a poslal mu druhou navštívenku do sítě - 2:0. Bílí Tygři se rychle oklepali a dali se znovu do dobývání Fialovy branky. Vyplatilo se – STANISLAV PROCHÁZKA jako správný kapitán snížil na 2:1, poté co tečoval za Fialu pokus Rýgla od modré. Ve dvanácté minutě pak na sebe upozornil nevybíravým zákrokem Hranáč, který narazil jednoho z Libereckých a obdržel trest na 2+10 minut. Tygři při přesilovce prahli po vyrovnání, ale prozatím jim nebylo souzeno.

V polovině třinácté minuty v oslabení nebezpečně střílel zpoza obránce Jenáček, ale Nedvídek byl pozorný. Zápas měl i nadále dobré tempo a přinášel dobrou podívanou. V šestnácté minutě po přihrávce Víška vypálil od modré ANGEL KRSTEV a bylo vyrovnáno. Liberec vycítil šanci a dál rozjížděl ofenzivní manévry. Do konce třetiny se však již k vážnějšímu ohrožení Fialy nedostal a jelikož ani nebezpečná šance Reichela v dvacáté minutě nepřinesla brankové vyjádření, šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

2. třetina

Po vyrovnání se Tygři zakousli do svého soupeře hned v úvodu druhého dějství. V nadějné pozici zklamal Vaic a v protiútoku netrefil mezery v Nedvídkově výstroji Lukeš. V 23. minutě udeřilo u branky domácích. Hruška skvělou přihrávkou zpoza litvínovské klece našel na chvíli volného LUKÁŠE PABIŠKU a centr čtvrté formace dovršil obrat Libereckých střelou k tyči – 2:3. Brankář Fiala branku neustál a vyjel na střídačku. V brance Chemopetrolu ho nahradil Hübl a to byl zřejmě klíčový moment zápasu. Lubomír Vaic, který ztratil místo v prvním útoku Tygrů, na sebe znovu upozornil v 28. minutě, když aktivně spolu se Šachlem motali domácím bekům hlavy. K zakončení se ovšem nedostali a tak následovala dlouhá nezáživná pasáž bez šancí.

V 34. minutě si nejprve pěknou individuální akcí vysloužil potlesk diváků Trávníček, jeho střelu z dálky našel v rukavici pozorný Nedvídek. Mladý debutant v bráně Liberce ovšem vzápětí inkasoval poté, co vyrazil střelu Proroka přímo na hůl zkušeného ROBERTA REICHELA, který si věděl rady a vyrovnal na 3:3. V následujících minutách se na ledě hodně přiostřilo. Vlnu emocí vyvolal především tvrdý zákrok Jecha, který zezadu napadl Trávníčka a dostal po právu ke dvěma minutám navíc desetiminutový trest. Několik dalších potyček řešil sudí Bolina menšími tresty, ale nabídnuté přesilové hry ani jeden z týmu nedokázal využít. Rozkouskovaná hra doplula až do druhé sirény za nerozhodného stavu.

3. třetina

Hned na úvod posledního dějství ubránili Tygři dlouhé dvojnásobné oslabení a nadechli se k ofenzivě. Plodek ale zaváhal v nadějné pozici, když z otočky minul Hüblovu branku. Po šanci Brandy jeli do přečíslení Hruška s Pabiškou, ale Hübl jejich kombinaci vyřešil. Ve 49.minutě zklamal nejlepší střelec hostů Pletka v pozici, když si mohl vybrat místo mezi tyčkami. Zcela volný v pozici těsně před brankovištěm ale trefil pouze roztaženého brankáře Chemiků.

V 50. minutě skončil na ledě po střele od modré liberecký Kočí, a poté, co po chvíli vstal, po něm zůstala kaluž krve. Exlitvínovský bek zápas nedohrál a zamířil rovnou do kabin. Osm minut před koncem málem změnil nerozhodný stav Poživil, ale jeho střelu zastavila Nedvídkova tyč. Nabuzený Litvínov nadále pokračoval v tlaku a to mu přineslo své ovoce. V 53. minutě Nedvídek pouze vyrazil střelu Nikolova a DANIEL BRANDA si již věděl s dorážkou rady.

V 54. minutě málem tvrdou střelou navýšil skóre Nikolov, ale rozhodčí ukázal do branky až o chvíli poté. To Tygři otevřeli hru a defenzivě se příliš nevěnovali. Toho využil v 59. minutě Branda, který se uvolnil na levém křídle, ve středu kluziště našel MARTINA JENÁČKA a ten opět po ledě prostřelil strážce tygří klece.

Liberečtí bitvu nevzdávali a třičtvrti minuty před sirénou si vzali time-out. Nedvídek zůstal na střídačce a hosté se natlačili před Hübla. Ten však v brankovišti doslova kouzlil a několika skvělými zákroky udržel náskok Chemiků. Branka tak málem padla na druhé straně, ale pro šarvátku Kubinčáka s Klimentou, nebyla trefa Proroka do prázdné branky uznána.