Čtvrtá prohra Tygrů v řadě

Date of publication Author David Šušlík

Sedm kol před koncem základní hrací části se Tygři představili na ledě Ocelářů Třinec. Stále oslabené liberecké mužstvo posílené o navrátilce Nedorosta dotahovalo od šesté minuty náskok domácích. Poté sice vyrovnal <b>Valdemar Jiruš</b>, to byla však jediná branka Liberce, a když Oceláři přidali ještě další tři, prohráli Tygři 1:4. Domácí vstřelili tři branky v přesilovce.

46. kolo, neděle 27. ledna 2008
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Tomík (Štěfanka), 20. Martynek (Barinka), 35. Hampl (Steber), 47. Seman (Moravec) - 14. Jiruš (Pletka). Rozhodčí: Šindler - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 11:11, navíc Malec (TRI) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 2959. Střely na branku: 45:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Andersons, Výtisk, Seman, Malec, Kundrátek, Pácal - Tomík, Štefanka, Moravec - Barinka, Peterek, Martynek, Korhoň, Polanský, Skořepa - Hrňa, Hampl, Steber.

Pinc - Moravec, Jiruš, Hunkes, Zíb, Žabka, Krstev, Holub, Kočí - Čermák, Kašpařík, Pletka - Dušek, Plodek, Víšek - Bartovič, Nedorost, Špaček - Derner, Vantuch, Jech.

Hned po třiatřiceti sekundách se ocitl ve velké šanci domácí Barinka, Jan Víšek ho ale na poslední chvíli srazil a rozhodčí poprvé vylučoval. V přesilovce vyzkoušel Pince nadvakrát Tomík, napoprvé ho však liberecký brankář vychytal, druhý pokus skončil vedle branky. O pár vteřin později neuspěl ani Jan Peterek, první přesilovku tak hosté ustáli. První zákrok domácího brankáře Vojtka přišel až v páté minutě po nahození Holuba z poloviny hřiště. O minutu později dostali Třinečtí další možnost přesilové hry po faulu Kočího opět na Barinku a výhodu proměnili v čase 5:54 ve vedoucí branku. Nejprve trefil od modré Jan Výtisk tyčku, Róbert Tomík už ale dostal domácí do vedení. 1:0. Udělat něco s nepříznivým stavem mohli Tygři v přesilové hře při vyloučení Kundrátka, Oceláři se ale poměrně s přehledem ubránili. Ve dvanácté minutě přišla chyba v rozehrávce Liberce, Jan Peterek však Pince nepřekonal a Korhoň netrefil odkrytou hostující klec.

V čase 13:52 přišlo z čista jasna vyrovnání Libereckých. Václav Pletka našel najetého Valdemara Jiruše a ten s přehledem zasunul kotouč za bezmocného Vojtka. 1:1. Poté přišlo vyloučení Štefanky, jenže Plodkova teč skončila jen na betonu domácího brankáře. Třinečtí se tak znovu ubránili. A také oni dostali ke konci třetiny možnost zahrát si přesilovou hru, když byl navrátilec do liberecké sestavy Václav Nedorost vyloučen za vysokou hůl. A Oceláři znovu přesilovku využili. V čase 19:27 trojice Peterek, Barinka a Rostislav Martynek dokonale rozebrala libereckou obranu a posledně jmenovaný zakončil do prázdné branky na 2:1.

Liberečtí vstoupili do druhé třetiny s výhodou jednoho muže v poli, Třinec se však opět ubránil. Ve čtyřiadvacáté minutě zkoušel pozornost Vojtka Jiří Hunkes, třinecký gólman měl ale připravenou vyrážečku a hostujícího obránce vychytal. Na druhé straně zkoušel pozornost Pince David Moravec, trefil ale jen Pincův levý chránič. V devětadvacáté minutě tvrdě pálil Žabka, Vojtek ale opět odolal. V polovině druhé části našel Víšek zpoza branky Jana Plodka, který však z pravého kruhu neprostřelil Vojtkovy betony. O chvíli později byl vyloučen liberecký Angel Krstev za podražení a domácí mohli opět ukázat něco ze svého přesilovkového umění.

Asi největší šanci v početní výhodě měl Seman po přihrávce od Peterka, Marek Pinc však předvedl vynikající zákrok. Nevyužitá přesilovka ale Třinec nemusela vůbec mrzet, protože v čase 34:50 se po závaru před hostující brankou dostal kotouč ke Zbyňku Hamplovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. 3:1. Když Tygři nevyužili následnou přesilovku po vyloučení Barinky a Antonín Dušek těsně před druhou sirénou nepřekonal střelou z mezikruží Vojtka, domácí šli do kabin za dvoubrankového vedení.

Po necelých dvou minutách třetí třetiny se řítil sám na Vojtka liberecký útočník Leoš Čermák, tísněný však nedokázal udělat žádný blafák, a tak ho domácí brankář bez potíží vychytal. O chvíli později v akci znovu Čermák, který se snažil nečekanou střelou z úhlu vystrašit Třinecké, bohužel pro hosty ale branku minul. V šestačtyřicáté minutě byl vyloučen Jiří Moravec za podražení a v přesilovce Třinečtí znovu uspěli. V čase 46:56 se dostal kotouč mezi kruhy na hůl Daniela Semana a ten propálil Marka Pince. 4:1. V devětačtyřicáté minutě si zahráli přesilovku také Liberečtí, když Jiří Polanský dostal menší trest za hákování. Až na střelu Pletky se ale Liberec téměř k ničemu nedostal.

Následnou potyčku Malce s Žabkou odnesli oba aktéři dvouminutovými tresty za hrubost. Další vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat – ve dvaapadesáté minutě podrazil Hunkes jednoho ze třineckých útočníků a poslal svůj tým do čtyřech. Oceláři však tentokrát nenašli recept na libereckou obranu. Velká šance domácích přišla až po návratu Hunkese na led – Jiří Polanský tvrdě vypálil a jeho projektil skončil na tyči Pincovy klece. Hráčů na trestné lavici stále více přibývalo a když byli vzájemně vyloučeni Čermák s Malcem, hrálo se půl minuty ve třech proti třem.

Při návratu z trestné lavice se sám na Pince řítil Steber, gólman Liberce ale tentokrát předvedl své kvality. Jan Steber, zřejmě frustrovaný neúspěchem proti Pincovi, ale několikrát sekl do hostujícího brankáře a znovu putoval na trestnou lavici. Utkání bylo ke konci plné emocí. Dalšími vzájemně vyloučenými byli Hunkes se Štefankou. Hry pět na pět se mužstva po dlouhé době dočkala až v devětapadesáté minutě. V závěru zápasu si ještě dvakrát zopakovali souboj Steber s Pincem, liberecký brankář byl v obou případech úspěšnější. I tak ale Třinečtí porazili Liberec jasným výsledkem 4:1.