Další dva rekordy vyrovnány! Tygři v tuhé bitvě zdolali Dynamo

Liberec - Šelmy v úterním utkání s Pardubicemi dokázaly vyrovnat další dva milníky. Právě vychodočeský celek totiž držel od sezóny 2002/2003 rekord v počtu vítězství během základní části. Ten dokázali Tygři zásluhou povedeného týmového výkonu v Home Credit Aréně sedmatřicátým letošním vítězstvím vyrovnat, přičemž v následujících kolech budou o jeho překonání usilovat. Navíc díky tříbodovému zisku zaokrouhlili svěřenci Filipa Pešána počet svých bodů na 106, což je pro změnu vyrovnáním klubového maxima.

48. kolo, úterý 23. února 2016
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Stránský, 29. Řepík (Birner, Lakatoš), 57. Bulíř (Derner, Radivojevič), 57. Řepík (Birner, Vampola) – 10. Redenbach (Sýkora, Gregorc), 45. Rapáč (Tomášek). Vyloučení: 2:3 + Kopřiva (PCE). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Lučan, Kis. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:19. Diváci: 5 710.

Schwarz – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Lakatoš, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach

HC Dynamo Pardubice

Kopřiva – Štajnoch, Čáslava, Ščotka, Gregorc, Bokroš, Šeda, Zdráhal – Sýkora "C", Nahodil, Marcinko – Monja, Redenbach, Orsava – Rapáč, Tomášek, Poulíček – Voženílek, Kaut, Beran

V předchozích třech vzájemných duelech vyslali Tygři na bránu Pardubic hned 127 projektilů. V rámci toho čtvrtého se však do první příležitosti dostali hosté, konkrétně Poulíček, jenž nakonec z dobré střelecké pozice zacílil těsně nad břevno. Na druhé straně byli Tygři ještě o něco úspěšnější. Valský posunul kotouč z oblíbené pozice legendárního Wayna Gretzkyho na Jana Stránského. Ten v předbrankovém souboji uspěl a dopravil kotouč s pomocí Zdráhala až za záda Kopřivy - 1:0.

V páté minutě mohlo být vedení Tygrů ještě vyšší. Bulíř dostal přesnou přihrávkou nabito mezi kruhy a ostře vypálil. Nicméně Kopřiva tentokrát mezeru ve své výstroji zakryl a nenechal střelce Liberečanů skórovat. O několik chvil později mělo Dynamo po faulu Výtiska k dispozici početní výhodu. Sehrálo ji výborně a po sérii projektilů se prosadil ranou švihem Tyler Redenbach - 1:1.

Již ve druhé polovině úvodního dějství byli kvůli menší potyčce vyloučeni Birner s Štajnochem. Do obrovské příležitosti se při hře ve čtyřech mužích na každé straně dostal Bulíř, který si od pravého mantinelu najel až před zařízení. Strážce pardubické svatyně ale nakonec dobrým zákrokem rychle letící kotouč mimo nebezpečné území vytěsnil.

Ihned po začátku druhého dějství se pohlednou ranou prezentoval z vrcholu pravého kruhu Birner. Kopřiva pohotově máchl lapačkou a dělovku v ní ukryl až do přerušení hry. Při přesilové hře obkroužil zařízení v plné rychlosti Bulíř, následně už však nedokázal kotouč za bezmocného maskovaného muže zasunout. Na druhé straně dostal příliš volného prostoru Orsava, který se zjevil naprosto osamocený před Schwarzem. Zkusil vystřelil bekhendem a minul.

Šelmy byly aktivnější a v osmaadvacáté minutě přišla zasloužená odměna. Birner zadovkou přenechal puk Michalu Řepíkovi, který táhlou střelou neomylně překonal Kopřivu - 2:1. Vzápětí mohl přidat další branku Jakub Valský. Ten pro změnu zůstal nikým nehlídaný na několik vteřin v mezikruží. Dlouho si projektil připravoval, ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.

V samotném závěru prostředního dějství měl na hokejce vyrovnání po přečíslení 2 na 1 Monja, avšak ani nadvakrát nedokázal vynikajícího Schwarze překonat. Ze začátku poslední dvacetiminutovky schytal tvrdou ránu Branka Radivojeviče do krku Miroslav Kopřiva. Nicméně po krátkém ošetření se rozhodl pokračovat ve hře a sledoval, jak spoluhráči docílili vyrovnání. Branislav Rapáč zůstal trestuhodně neobsazený před gólmanem modro-bílých. Jeho úvodní střelu sice Schwarz dokázal zastavit, jenže forvard třetí formace Pardubic se dostal k dorážce, kterou s ledovým klidem proměnil - 2:2. Poslední minuty periody přinesly litý boj. Svěřenci trenéra Pešána byli o něco aktivnější, ale dlouho se nemohli prosadit.

Obrovskou eufórii v hale spustila až Michalem Bulířem tečovaná rána Lukáše Dernera od modré čáry - 3:2. Za dalších 32 vteřin navíc krásnou souhru zakončoval po Birnerově nahrávce Michal Řepík - 4:2. Následně si již Tygři výsledek zkušeně pohlídali a mohli začít oslavovat vyrovnání klubového rekordu v počtu bodů během jedné sezóny (106) a extraligového maxima v počtu vítězství během základní části (37)!

Ohlasy hráčů naleznete v tomto videu:

„Byli jsme po pětapadesát minut soupeři vyrovnaným, ne-li horším týmem. Dynamo nám činilo velké potíže aktivním napadáním. Navíc hosté dokázali zvítězit v mnoha soubojích. V závěru jsme dokázali strhnout vítězství na naší stranu, ale utkání by si asi více zasloužilo remízu. Byli jsme šťastnějším celkem.“

Peter Draisaitl
„Věřím, že pro nás byl tento zápas hratelný. Určitě jsme měli příležitost zvítězit. A když už hrajeme tři a půl minuty před koncem na jeden bod, přičemž potřebujeme každý, nesmíme tímto způsobem prohrát. Třeba by v prodloužení přišla pěkná akce a měli bychom i bod bonusový.“