Další utrápený zápas, Tygři nestačili na Kladno

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Nedělní večer patřil pod Ještědem duelu mezi Bílými Tygry a kladenskými Rytíři. Jubilejní 1000. kolo hokejové extraligy ale Liberci vůbec nevyšlo. Trápil se v koncovce a nevstřelil ani branku. To kladenští překonali Marka Schwarze, nového strážce liberecké klece, dvakrát a slavili tak tři body.

40. kolo, neděle 13. ledna 2013
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Hořava (Majeský, Kuchler), 25. Kuchler (Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 102. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:2. Nejlepší hráči: Dalibor Bortňák – Jiří Kuchler.

Schwarz – Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Ulrych, Derner, Výtisk, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Duda, Filippi, Víšek – T. Urban, Bortňák, Kica – J. Vlach, Galamboš, Jonák.

Rytíři Kladno

Chábera – Kameš, Piskáček, Majeský, Černošek, Doudera, L. Procházka, Mocek, David Růžička – M. Látal, Lukáč, Eberle – M. Hořava, Kuchler, Valský – Rudovský, Dalecký, Kuchejda – Obdržálek, Melka, Strnad.

V nedělním duelu mezi Tygry a Kladnem se na první vážnější situaci čekalo necelých pět minut. Postarali se o ni domácí, konkrétně Jonák. Ten dostal kotouč mezi kruhy, ovšem i přes dostatek času nezamířil přesně a zaduněl tak pouze zadní mantinel. První větší šance Kladna přišla v nestandardním počtu hráčů na ledě.

Do úniku se dostal Eberle a svou střelu i dorazil. Schwarz ale v obou případech zasáhl, nejprve ramene, poté příložníkem. Nedlouho na to už ale přišla první branka duelu. Schylovalo se už ke konci první třetiny, když si volný kotouč na brankovišti našel Miloslav Hořava. Který si stáhl kousek vedle chumlu hráčů a poslal ho do sítě.

Do druhé třetiny tak šli v lepší pozici hosté. Ta ale byla velmi rychle ohrožena. Galamboš se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, srovnal si ho a vypálil. Chábera ovšem velmi hbitě švihl lapačkou a kotouč ukryl. Následně se musel činit i Schwarz, ovšem s Látalem i dorážejícím Eberlem si za pomoci Dernera poradil.

Na další akci Rytířů už ale byl krátký. Ač Hořavův pokus ještě dokázal vyrazil, tak na následující dorážku už byl krátký. Obstaral jí Jiří Kuchler, který se ve skrumáži nejrychleji zorientoval a stanovil dvougólové vedení hostujících Středočechů. Ti si ho ve zbytku dvacetiminutovky pohlídali a přenesli si ho i do závěrečných minut základní hrací doby.

Do poslední třetiny tedy byly karty rozdány jasně. Liberec, který nutně potřebuje každý bod, musel tlačit a pokusit se alespoň vyrovnat. To se ale nakonec nepodařilo a Tygři v duelu s Kladnem neuspěli. To tentokrát nepotřebovalo ani hvězdy z NHL, ty totiž skvěle zastoupil zbytek týmu, který po jejich odchodu dostal větší prostor.

Liberec tak nezvládl už dvanácté utkání z posledních čtrnácti a s jeho šancemi v letošním ročníku to už začíná být velmi vážné.