Další vítězství Tygrů v přípravě

Date of publication Author Jiří Veverka, David Šušlík

Bílí Tygři odehráli dnes po poledni své poslední přípravné utkání před začátkem letošního ročníku extraligy. V utkání na hřišti prvoligového Berouna vyhráli s přehledem 4:2. O dvě branky Tygrů se postaral <b>Václav Novák</b>, po jedné pak přidali Jan Víšek a Jan Holub.

přát., pátek 07. září 2007
2:4
(1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Mrňa (Šulčík), 38. Nedorost (Šinágl, Slížek) - 6. Novák, 11. Novák (Zíb), 23. Víšek (Holub), 48. Holub (Klimenta). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2 Diváci: 200

Medvědi Beroun 1933

Novák - Kameš, Jelínek, Filip, Braniš, Lukačovič, Trojovský, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Polák - Křesťan, Slížek, Novotný - Nedorost, Vlček, Kepl - Šulčík, Kupec, Mrňa

Hnilička - Žabka, Zíb, Hunkes, Holub, Moravec, Jiruš, Derner, Kočí - Novák, Pabiška, Procházka("C") - Klimenta, Plodek, Víšek - Čermák, Kašpařík, Jech - Dušek, Špaček, Hruška

Úvod utkání začali lépe hosté z Liberce, když hned ve 40. sekundě nastřelil kapitán hostů Procházka horní tyčku. V 5. minutě předvedl krásné sólo s efektním zakončením liberecký Novák. Poté, co objel branku jeho berounského jmenovce, pěkně zakončil. V 10. minutě se Libereckým naskytla příležitost hrát přesilovku 5 na 3 a tu po rozebrání domácí obrany zakončil opět Novák. Poté Liberec bez problémů kontroloval hru. Těsně před první sirénou však skórovali i domácí, když Šulčík našel na modré osamoceného Mrňu, který překonal Hniličku.

Ve druhé třetině se Tygrům rychle podařilo zvýšit na rozdíl dvou branek. Ve 23. minutě Holub po vhazování vybojoval puk, vystřelil a Víšek jen doklepl za záda domácího brankáře. Domácí si v polovině druhé třetiny zahráli přesilovku 5 proti 3, ta ale zůstala bez využití. Necelé tři minuty před koncem prostřední třetiny se domácí Medvědi vrátili do zápasu, když ve 38. minutě snížil na rozdíl jediné branky Nedorost po přihrávce Šinágla.

Do poslední třetiny již nenastoupil brankář hostů Hnilička, ale nahradil ho Fikrt. Poslední část hry začala z obou stran opatrně. Ve 47. minutě orazítkoval Čermák horní tyčku a o minutu později se již hostům z Liberce podařilo skórovat. Klimenta přihrával na Holuba , který napřáhl a bezmocný Novák přes klubko hráčů před sebou nemohl s touto střelou nic udělat. Do konce utkání si již zkušenější hostující hráči pohlídali vedení a Medvědy k ničemu nepustili.