Deset! Tygři v tuhé bitvě před vyprodaným hledištěm udolali Oceláře

Liberec - Kompletně zaplněná Home Credit Aréna sledovala během středečního podvečera vypjaté střetnutí šelem s Oceláři z Třince. Úspěšnější byli nakonec v napínavé koncovce Liberečané, kteří díky vítězství 3:1 prodloužili sérii vítězství na deset v ředě, čímž znovu překonali klubový rekord.

32. kolo, středa 30. prosince 2015
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Birner (Vampola, Řepík), 34. Šimek (Radivojevič, Krenželok), 60. Valský – 16. Adamský (Kopecký). Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:24 Diváci: 7500 (Vyprodáno).

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Jonák, Vlach

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, Hrabal, Klesla "C", Doudera – Svačina, Žejdl, Dravecký – Jašek, Polanský, Tybor – Kopecký, Plíhal, Adamský – Rufer, Matuš, Růžička

Střetnutí začalo pro šelmy více než přívětivě. Skóre se totiž poprvé měnilo již po třech minutách hry. Vampola se obtočil kolem zařízení a nasměroval svoji přihrávku přesně na hokejku Michala Birnera - 1:0. Zanedlouho mohl být náskok Tygrů již dvoubrankový, ale Dernerovu famózní přihrávku dvojice Radivojevič-Bulíř při přečíslení nevyužila. S postupem času se začala hra přiostřovat a po několika ostrých soubojích byly na ledové ploše k vidění i menší potyčky.

V patnácté minutě bylo vyrovnáno. Ihned po vhazování se prosadil Martin Adamský - 1:1. Proti jeho svižné ráně do horních pater branky nestihl Lašák zakročit včas. Na konci úvodního dějství šelmy sevřely svého protivníka v obranném pásmu, nicméně ve výhodě umocněné přesilovou hrou přesně zacílit nedokázali. Do kabin se tak oba celky rozcházely smírně.

Ofenzivní hokej pokračoval i po přestávce. Do velké příležitosti se propracoval hrdina předchozích okamžiků Adamský, ale tváří v tvář strážci liberecké svatyně neuspěl. Stejný osud potkal i o několik chvil později Jiřího Polanského, kterému naservíroval kotouč při přečíslení 2 na 1 Tybor. Zkušený gólman severočeského celku dokázal výborným zákrokem rychle letící kotouč zastavit a eliminoval obrovskou šanci. O pár chvil později zavezl při oslabení puk za Hrubcovu klec Krenželok, v tísni ho přenechal Radivojevičovi, a ten našel před zařízením rozjetého Radima Šimka. Proti jeho dělovce přesně do pravého rohu brány neměl Hrubec žádnou šanci - 2:1.

V šestačtyřicáté minutě se gólman celku z města pod Ještědem musel činit znovu. Přesnou přihrávku do pravého kruhu totiž obdržel Kopecký, načež vyslal na branku ostrý projektil. Ten Lašák dokázal z vypětím všech sil zlikvidovat, a po druhé přestávce tak mohli být šťastnější Tygři.

Poslední dějství začalo oproti předchozím velmi opatrně. Oba týmy si uvědomovaly důležitost následujících okamžiků a zaměřovaly se spíše na defenzivu. Do velké šance se dostaly jako první šelmy, konkrétně Jakub Valský, jenž vyslal na Hrubce z ideální střelecké pozice tvrdý projektil. Nakonec však rána mezi tři tyče nezamířila a orazítkovala pouze zadní mantinel. V samotném závěru pečetil výhru našeho mužstva střelou do opuštěné klece Jakub Valský - 3:1. Smečka tak mohla začít oslavovat svoje desáté vítězství v řadě!

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

„Čekali jsme vyrovnané utkání, a skutečně bylo nesmírně vyrovnané po celých šedesát minut. Dobře jsme začali, ale poté se na nás podepsal zákrok na Lukáše Dernera, kdy jsme další třetinu a půl koukali. Třinec v prostřední části jednoznačně dominoval, ale zásluhou Jánka Lašáka jsme to dokázali přestát. V závěru se nám definitivně podařilo vsítit rozhodující gól, stejně tak ale mohli udeřit při hře bez brankáře i hosté.“

Jiří Dopita
„Budu stručný. Negativní je určitě nulový bodový zisk, ale naopak pozitivně působí náš výkon. Zápas byl velmi vyrovnaný a myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili, takový je však hokej.“