Drama rozhodl Vrbata

Date of publication Author Jan Mráček, Jan Švanda

Drama, které sledovalo více než tři tisíce diváků ve Svijanké aréně, rozhodl svými dvěma góly <b>Radim Vrbata</b>, který se do sestavy vrátil po zranění přitahovačů třísel. Jihlava byla více než vyrovnaným soupeřem a libereckým hokejistům vítězství nechtěla darovat, rozhodnout tak musely až poslední minuty utkání.

30. kolo, úterý 07. prosince 2004
5:4
(2:2, 2:1, 1:1)

Branky: 10. Hanzlík (Nedorost), 17. Vampola (Plodek), 24. Sailer (Vrbata, Hanzlík), 32. Vrbata (Fischer, Moravec), 58. Vrbata (Sailer, Nedorost) - 4. Zajac (Padělek, Čachotský), 18. Vostřák (Altrichter), 36. Janků (Mareš), 47. Zajac (Mareš, Hlouch).
Rozhodčí: Nečas - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3056.

Hnilička - Šmíd, Jiruš, Modrý, Hanzlík, Fischer, Duben M., Holub, Moravec - Vaic, Rataj, Štrba - Vrbata, Nedorost, Sailer - Vampola, Plodek, Víšek - Klimenta, Pajič, Pabiška.

HC Dukla Jihlava

Suchan - Punčochář, Buzek, Zajac, Malena, Ficenc, Čížek, Duben P. - Padělek, Bakus, Čachotský - Vostřák, Altrichter, Lubina - Janků, Mareš, Hlouch - Dolana, Havel, Dobrovolný.

Zraněními zdecimovaní Bílí Tygři vydřeli vítězství proti Jihlavě až v závěru utkání. O tom, že všechny tři body zůstanou ve Svijanské aréně, rozhodl dvě a půl minuty před koncem navrátilec v domácí sestavě Radim Vrbata.

Jihlavská Dukla nepřijela pod Ještěd pouze bránit. Střela Hloucha a teč Zajace sice ještě brankou neskončily, ve 4. minutě však Čachotský přenechal puk Aleši Padělkovi, ten našel zpoza branky přesnou přihrávkou před bránou volného Zajace, který otevřel skóre. Stejný hráč mohl poslat hosty za další tři minuty dokonce do dvoubrankového vedení, když zachytil špatnou rozehrávku Vrbaty. Jeho bomba ale trefila Hniličku jen do masky. V 10. minutě bylo vyrovnáno. Nedorost vyhrál buly, přihrál na modrou Hanzlíkovi, který jen tak lehce nahodil před bránu a jeho střela nečekaně skončila za zády překvapeného Suchana. V 16. minutě nejdříve nebezpečně vedle pravé tyče pálil Vostřák, minutu na to našel z vlastního obranného pásma skvělou přihrávkou Plodek na modré čáře číhajícího Vampolu, který tváří v tvář Suchanovi nezaváhal a krásným forhendovým blafákem poslal domácí do vedení. Radost domácích fanoušků však trvala jen minutu. Po chybě domácí obrany se k puku dostal Pavel Vostřák a tvrdou ranou pod břevno vyrovnal na 2:2. Těsně před sirénou to ještě zkoušel Víšek, kterému přihrál Vampola. Z úhlu ale mířil vedle tyče.

Ve 24. minutě se výborný Vrbata zmocnil ve vlastním obranném pásmu puku, projel s ním až do útočného pásma, kde ho předložil Petru Sailerovi, který střelou k pravé tyči dostal domácí opět do vedení. Hned na to mohl přidat pojistku Duben, kterého do samostatného nájezdu vyslal Fischer, na jihlavského Suchana ale nevyzrál. Ve 25. minutě šel za "katr" za nedovolené bránění hostující Buzek. Domácí první pětka vojákům zle zatápěla, Suchan však pokusy Rataje zneškodnil. Na konci 32. minuty se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Fischer našel na pravé straně Vrbatu, který střelou po ledě rozjásal ochozy. Úplný klid pak mohl domácím přidat Sailer, který si po přihrávce Fischera najel z levé strany před Suchana, obrana hostů však stačila v poslední chvíli zasáhnout. Ve 36. minutě vyhrál jihlavský Mareš vhazování, přistrčil dozadu, kde stál Pavel Janků, který oslavil premiéru v jihlavském dresu svým dvoustým padesátým gólem, čímž vstoupil do Klubu ligových střelců - 4:3.

Ve třetí třetině mohl zvýšit Klimenta, jeho střelu mezi betony Suchan kryl. Ve 47. minutě se hosté radovali z vyrovnání! Jaroslav Mareš našel před brankou opět zcela volného Zajace a slovenský obránce ani tentokrát nedal Hniličkovi šanci. Poté se domácí odhodlali k velkému náporu. Po kombinaci Sailer - Nedorost - Vrbata trefil posledně jmenovaný tyč Suchanovy brány. Domácí se nakonec přeci jen dočkali. Po vyhraném vhazování se puk dostal k osamocenému Vrbatovi, který si položil Suchana a střelou podél levé tyče rozradostnil domácí diváky. Hosté to ještě zkusili při hře bez brankáře, leč marně.