Report ze zápasu

Drama s vítězným koncem! Tygři vyhráli v Pardubicích 5:4

16.09.2016Dominik Jakubec

Drama s vítězným koncem! Tygři vyhráli v Pardubicích 5:4

Pardubice - Velmi zajímavou podívanou nabídlo fanouškům utkání 4. kola extraligy mezi Pardubicemi a Bílými Tygry. Domácí Dynamo sice dvakrát vedlo, naši hráči však pokaždé dokázali zareagovat a přestřelku plnou skvělých hokejových momentů nakonec strhli na svou stranu.

4. kolo v Pá 16.9.2016 18:00
(2:2, 1:2, 1:1)
HC Dynamo Pardubice

Komentář k utkání

Do utkání vlétli Tygři skvěle. Odehráno bylo teprve 133 sekund když Branko Radivojevič po Bulířově vyhraném buly propálil Maxwella mezi betony a poslal náš tým do vedení. Na druhé straně mohly Pardubice dvakrát vyrovnat, přečíslení tři na jednoho i dva na jednoho v rozmezí pouhých dvou minut však k brance nevedly.

Liberec si však vše zbytečně komplikoval nedisciplinovaností. Při vyloučení hned tří hráčů dokázalo Dynamo využít dvojnásobnou přesilovku, když Tomáš Rolinek zakončoval po skrumáži prakticky do prázdné branky. Hra pět na tři navíc pokračovala a jen o čtrnáct sekund později Petr Sýkora přesnou dělovkou poslal domácí do vedení.

Tygři ale nedotahovali dlouho. Ještě ve stejném oslabení, ovšem už ve čtyřech, potrestal Petr Jelínek školáckou chybu Lukáše Nahodila. Ten nahazoval puk před brankou, kde projížděl připravený forvard a sklepl kotouč do brány. Ještě před první sirénou jsme se mohli klidně dočkat dalších branek, Tomášek, Rolinek ani Mikyska však na gólmany nevyzráli.

Oslava první branky

Po vstupu do druhého dějství si vybral smolný moment Ján Lašák. Obránce Jan Šcotka tak trochu z nouze nahodil ve středním pásmu kotouč na branku, puk však ve vzduchu zaplaval a překvapil zkušeného gólmana. Ani tentokrát však Pardubice nevedly dlouho, už o tři minuty později se Tygrům podařilo znovu vyrovnat.

Lukáš Krenželok objel branku a vytvořil si solidní pozici pro střelu. Místo té se však rozhodl ještě nahrát osamocenému Adamu Jánošíkovi, který akci vyšperkoval zakončením do odkryté branky. Vrátit Dynamu vedení mohl Sýkora, který se zjevil sám před Lašákem, ten ale napravil své předchozí zaváhání a střelce Pardubic vychytal.

Místo toho tak šel do vedení Liberec. Ordoš našel v útočném pásmu rozjetého Michala Bulíře, jenž přesnou ranou z mezikruží propálil Maxwella. Druhé dějství navíc přineslo také málo vídané gesto fair-play. Ve 33. minutě signalizovali rozhodčí trest pro Dynamo. Tygři však přiznali, že se o faul nejednalo, a vylučovat se tak nemuselo.

Lukáš Derner vyváží kotouč

Těsné vedení si naši hráči přenesli i do třetí třetiny. A také v ní padl velmi rychlý gól. Už po 84 sekundách pálil od modré zápěstím Michal Plutnar a jeho pokus zapadl až do branky. Klid mohl dodat Tygrům Jelínek, před kterým se po Lakatošově pasu otevřela prázdná pardubická svatyně, tentokrát však šestadvacítka zkrotit skákavý kotouč nedokázala.

Místo toho přišlo drama. Mallet posunul po průniku do pásma kotouč před branku a Tomáš Kaut z první vymetl pavučinu v rohu Lašákovy branky. Pardubice vycítily šanci a brankář Liberce se tak ve své kleci měl co otáčet. Schausova střela mu sice nadělala potíže, nakonec však Lašák dokázal poskakující puk dostat pod kontrolu.

V závěru mohly Pardubičtí vyrovnat v přesilové hře, tu však naši hráči ubránili na jedničku. Mohli dokonce vyrazit do přečíslení tři na jednoho, to však Radivojevič nedokázal zakončit. V poslední minutě to ještě Dynamo zkusilo v šesti, místo toho ale přišel faul Petra Sýkory a Tygři tak poslední minuty dohrávali relativně v poklidu v přesilové hře. Z východu Čech si tak vezou po přestřelce cenné tři body.

Peter Draisaitl

HC Dynamo Pardubice

"Já tady nebudu vykládat, že je u nás všechno dobře, ale zároveň není všechno špatně. O disciplíně a bojovnosti se však rozhodně musíme bavit. Mně je úplně jedno, jestli někdo hrál dřív v Boleslavi, Kanadě nebo někde ve vesmíru, tady musí být každému hráči jasné, že máme něco připraveného a toho se musí držet. Je neomluvitelné, co jsme předvedli. Zoufale čekáme, že nás přesilovky dostanou do zápasu, a když už se to stane, tak si pak sami vstřelíme gól. Teď jsou hráči v Dynamu a musí hrát tak, jak si řekneme, a ne podle toho, co se jim líbí. To si musíme vyjasnit."

Filip Pešán

"Viděli jsme velmi nedisciplinované utkání z obou stran se spoustou chyb, vyloučení a špatné taktiky. Myslím, že trenér Draisaitl se mnou bude souhlasit, když řeknu, že jsme ani jeden nebyli spokojení, jak ten zápas běžel. My jsme byli efektivní v koncovce a závěr jsme se štěstím uhájili. Za bojovnost hráčům děkuju, za disciplínu nikoliv."

Branky a nahrávky
Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Schaus, Hodgman), 10. P. Sýkora (Rolinek, Schaus), 21. Ščotka, 49. T. Kaut (Mallet, Rapáč) – 3. Radivojevič (Bulíř), 11. Jelínek (L. Krenželok), 24. Jánošík (L. Krenželok), 27. Bulíř (Ordoš), 42. Plutnar (Bulíř). Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 688. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5.
Statistiky hráčů
Vlach Jaroslav0000

Hlavní zprávy

Social stream

Ukažte své příspěvky ze sociálních sítí na našem webu!

generální partner