Dramatický zápas proti Pardubicím rozhodl v nájezdech kapitán Nedvěd

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - V 41. kole Tipsport extraligy zamířili do Liberce hokejisté Pardubic, tým, jehož příjezd vždy slibuje velké drama. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný trefil domácí kapitán Petr Nedvěd a přisoudil bonusový bod za vítězství 4:3 Bílým Tygrům.

41. kolo, pátek 20. ledna 2012
4:3sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. T. Urban (Kudrna, Trončinský), 29. Kudrna (Bartovič, Trončinský), 55. Nedvěd (Bartovič, Trončinský), rozhodující sam. nájezd Nedvěd – 19. Radil (Benák, Somík), 27. Kousal (Buchtele, Jánský), 37. Kolář I. (Somík). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 521. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3sn. Hráči utkání: Jaroslav Kudrna – Jan Kolář I.

Pinc – Derner, Trončinský, Čakajík, Výtisk, Moravec, Štich, Ulrych – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Bárta, T. Urban, Špaček – Bulíř, Vak, Vantuch – Dušek, Kica, Bortňák – Krejčík.

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Kolář II, Borer, Drtina, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Somík, Zohorna – Jánský, Kousal, Buchtele – Půhoný, Zdráhal, Nosek.

Oba týmy začaly v pátečním utkání pod Ještědem velice aktivně, když se na branku řítil Nedvěd. Liberecký kapitán si otevřel mezeru mezi betony pardubického brankáře Růžičky, který ji ovšem včas po blafáku zkušeného vůdce Tygří smečky sklapl. Na domácí straně ale začaly přibývat trestné minuty a z nich vyplývající přesilovky přinášely šance pouze pro pardubický celek.

Poté, co jedna z pardubických přesilovek vypršela, se přímo z trestné lavice vyřítil Kudrna, jehož pas do brankoviště proměnil Tomáš Urban v první gól utkání – 1:0. Zbytek úvodní třetiny přinesl atraktivní hokej s velkým počtem akcí, konec první dvacetiminutovky byl však pro domácí celek poněkud hořký. Nutno ovšem vyzdvihnout krásu akce, která vedla k pardubickému prvnímu gólu v utkání. Benák stříleným pasem našel před brankovištěm Lukáše Radila, jehož úkolem bylo jen správně nastavit hokejku, což se mu povedlo – 1:1.

Ve druhé třetině tempo lehce upadlo. Z ničeho nic pak padla branka na straně červenobílých, když Buchtele našel před brankovištěm Roberta Kousala, kterému se povedlo tečovat kotouč za Pince – 1:2.

Domácím šelmám se podařilo rychle vyrovnat. Na brankovišti v devětadvacáté minutě operoval Jaroslav Kudrna, který nadvakrát překonal gólmana Růžičku – 2:2. Kapitán domácích Nedvěd měl krátce poté několik dalších šancí. Nejprve trefil tyčku a o chvilku později si Růžička málem srazil jeho pokus do své branky.

Severočechy branka nabudila a mohli jít podruhé v utkání do vedení, jenže přesilovou hru 5 na 3 nevyužili, a tak úřadovali opět hosté. V oslabení se do úniku dostal Somík, jemuž najedl do tandemu Jan Kolář I. a nekompromisně proměnil – 2:3.

Ze zabezpečené defenzivy vycházeli hosté i ve třetím dějství, kdy dlouho nepouštěli Bílé Tygry blízko k Růžičkovi. Pardubice tak spoléhaly na brejky. V jednom takovém zahrozil Koukal, ale Pinc zázračně vyrazil.

Toužené domácí vyrovnání přišlo v pětapadesáté minutě. Na trestnou lavici zamířil Benák a po pěkné kombinaci srovnal z kruhu Petra Nedvěda, který propálil Růžičku – 3:3. Dvě minuty před závěrečným klaksonem se do obrovské šance dostal Vantuch, ale jeho dělovka jen zazvonila na pravou hostující tyč.

V prodloužení fauloval Kočí Urbana a bylo nařízeno trestné střílení. Liberecký útočník v něm ale zaváhal a Růžička měl snadnou práci. Další šance už k vidění nebyly, a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. V nich se prosadil domácí kapitán Petr Nedvěd a přisoudil za vítězství 4:3 bonusový bod Bílým Tygrům.