Duel na Spartě Tygrům vůbec nevyšel, Pražanům podlehli 1:7

Liberec - Na ledech soupeřů se zkrátka Tygrům v této sezoně nedaří. Zápas v pražské O2 Aréně to pouze podtrhl. Po dvou třetinách prohrával tým trenéra Pešána už 0:6 a nakonec si i přes čestný Ordošův gól z hlavního města odvezl vysokou prohru 1:7.

8. kolo, pátek 29. září 2017
7:1
(3:0, 3:0, 1:1 )

Branky a nahrávky: 13. Pech (Kalina, Forman), 17. Smejkal (Nedomlel, Pech), 20. Reichenberg, 29. Říčka (Reichenberg), 31. Kudrna (T. Pavelka), 34. Černoch (Uher), 43. Forman (Pech, Kalina) – 55. Ordoš (Pyrochta, Jašek). Rozhodčí: Pešina, Hribik – Frodl, Špůr. Vyloučení: 7:5, navíc Nedomlel (SPA) 10 min osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8 032. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Černoch, Uher.

Will (21. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.

Úvodní desetiminutovka přitom nabídla vyrovnanou podívanou. Do první větší šance se dostal Jan Stránský, kterého však vychytal Aittokallio. Na druhé straně si s bekhendovou ranou zblízka pro změnu poradil Roman Will. Ve 13. minutě už se ale skóre poprvé měnilo. Lukáš Pech si v přesilové hře sjel do prostoru levého kruhu, vypálil a puk zastavila až síť.

O necelých pět minut později už to bylo o dvě branky. Nedomlel napřáhl od modré k tvrdé ráně, kterou před Willem tečoval Jiří Smejkal a tygří gólman už nestihl reagovat. A to nebylo z první třetiny vše. Sparta dostala další výhodu hry v početní převaze a přidala třetí zásah. Alexander Reichenberg vypálil z levého křídla a přestože jeho ránu Will vyrazil, následně se norský forvard nejlépe zorientoval v brankovišti a dorazil kotouč do branky.

Hokejka Michala Bulíře buly nevydržela

To už bylo moc na brankáře Romana Willa, kterého od druhé třetiny nahradil Aleš Stezka. Svou extraligovou premiéru si však jistě představoval zcela jinak. Neprůstřelnost mu vydržela pouze devět minut. Poblíž branky se zmocnil puku Robert Říčka, popojel si k brankovišti a propálil mladého gólmana.

A svůj první start v nejvyšší české soutěži si nemohl užívat ani nadále. Jen o 102 sekund se na něj vyřítil osamocený Andrej Kudrna, který své sólo zakončil efektním blafákem. Když o další necelé tři minuty později prošel až před branku Jiří Černoch a také on kličkou Stezku překonal, bylo jasné, že to s libereckými nadějemi nevypadá dobře.

Zastaví Martin Ševc akci Pražanů?

A bylo hůř. V úvodu třetího dějství šli Tygři opět do čtyř, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. V mezikruží dostal následně v přesilové hře příliš prostoru Miroslav Forman a přesnou ranou zápěstím umístil kotouč k tyči. Naši hráči se pokoušeli alespoň o čestný úspěch a blízko byl především Jan Ordoš, ale orazítkoval pouze tyč sparťanské svatyně.

Přesto se nakonec Jan Ordoš dočkal. Po Pyrochtově pobídce zůstal nehlídán na hranici brankoviště a po povedené kličce překonal Aittokallia. Čestný zásah tak alespoň trochu zmírnil už tak hrozivé skóre. Znovu už se výsledek nezměnil, Tygři si tak z ledu O2 Arény odvezli porážku 1:7.

Jaroslav Nedvěd
„Předchozí dva zápasy v Hradci Králové a v Brně jsme sehráli velmi dobře, chtěli jsme na to navázat. Na Kometě jsme sice prohráli, ale podali jsme dobrý výkon. Trošku jsme změnili pár věcí a začíná nám to fungovat. Jsem strašně rád za kluky, že po takové dvouměsíční předehře to z nich konečně začalo lítat ven a měli z hokeje radost. Všichni, včetně diváků, si zápas naplno užili. Ale slavit budeme jen do půlnoci. Do Olomouce pojedeme s tím, abychom na tento výkon navázali a nebylo to jako svatba, pohřeb.“

„Myslím, že výsledek je pro nás krutý. Po zbytečném faulu jsme inkasovali první gól a z toho stavu 0:1 se nám od začátku sezony nedaří zvednout. Sparta pak přidala další branky, dala tři góly v přesilovkách, byla maximálně efektivní a hrála po zbytek zápasu s velkým přehledem. Ale nesložili jsme zbraně a myslím, že jsme zlobili také za toho nepříznivého, až trapného stavu. Jsem rád, že jsme aspoň vstřelili branku, což pro nás může být odraz do domácího střetnutí s Pardubicemi. Bohužel se nám zatím nedaří klíčovými hráči podpořit mladíky a nezkušené hráče. Ofenzivní lídři netáhnou tým tak, jak by měli. Všechna utkání navíc začínáme inkasovaným gólem, což nás sráží dolů.“